Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Dolgoznál a gyereked iskolájáb...

Dolgoznál a gyereked iskolájában takarítónőként ha jelenleg nem lenne más lehetőséged?

Figyelt kérdés

Válás, költözésen vagyunk túl.

Sajnos jelenleg más lehetőségem nincs. A lányom teljesen kiakadt, azt mondta, hogy az iskolában ne is köszönjek neki. Nekem ez nagyon rosszul esett. De sajnos az 50000 gyerektartásbol meg a két gyerek utáni családi pótlékbol nem lehet megélni.

Ti mit tennétek? Ideiglenesen elvállalnátok, amíg nincs más? A kisebbik gyerek ovis, őt a szüleim tudják hozni-vinni, illetve ha beteg vigyázni rá.

A lányom szerint ez szégyellni való.


2021. máj. 15. 18:37
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
84%

#28

Látszik, fogalmad sincs, mennyit keres egy taki néni.


Aki hozzánk jár a munkahelyre, modern új autóval érkezik, mindig tip-top, sportos, menő ruhákban jár, végtelenül kedves, tanult, olvasott.

Ő is ugyanazon okokból takarít, mint amit itt is írt már valaki, egy végtelenül stresszes munkahelyet hagyott ott.

2021. máj. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
78%

Nettó 145 ezer a közalkalmazotti bérem, takarítok iskolában érettségivel. Nem ez volt az álmom, de 50 ezerrel több fizuért (vidéken) ezerszer többet kellett dolgoznom.

Imádom, hogy gyerekekkel lehetek. Ők is szeretnek, alig várják, hogy találkozzunk és valaki végre megkérdezze tőlük , hogy vannak. És persze a sok-sok ölelés amit kapok tőlük. Nem fogom ellökni magamtól hiába nem lehet ezt most.

Én is rosszul éreztem magam,hogy ezt csinálom, de életem legjobb váltása volt!!!

2021. máj. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
46%
Én is takarítók igaz nem Magyarországon hanem Németországban egy vidámparkban havi 1600 euróért tavaly ennyit kerestem mikor nyitva volt míg Magyarországon postásként minden napos túlórákal max 200000 Ft kerestem .
2021. máj. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
92%
Ismerek olyan diplomás anyukát, aki magánházaknál takarít, évek óta, és nem keres vele rosszul, ráadásul ha nem akarna, egyáltalán nem is kéne dolgoznia, de szereti csinálni. Takarítani egyáltalán nem ciki, nagyon szomorú, hogy gyerekkorunkban ezt verte belénk az iskola, nálunk legalábbis állandóan ezt mondogatták, hogy ha nem tanulsz, majd mehetsz takarítónőnek, az jó az ilyen hülyéknek. Fiúknak ugyanez, csak utcaseprő/kukás (amúgy a kukások elég jól keresnek ám).
2021. máj. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
90%
Persze, hiszen valamiből meg kell élni. Szerintem beszéljetek arról a lányoddal, hogy semmilyen munka nem szégyellnivaló. Egyébként sem nézzük le a takarítókat, ahogy a kukásokat és másokat sem, akik piszokkal vagy hulladékkal kell, hogy dolgozzanak. Volt pl. a Piszkos munkák c. sorozat (Dirty Jobs), amiből érdemes lehet megnézni pár epizódot egy gyerekkel, szerintem kifejezetten jó oldaláról fogja meg a témát.
2021. máj. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
#33 Igen, de ez annyira hogy jön a témához? 1600 euro nem sokat ér ott, mert Bajorországban nem fut ki egy albérletet, de még egy olcsóbb helyen NRW-ben is a 3/4-ét elviszi egy albérlet meg a rezsi, marad pár eurod éhenhalni. Ott is csak akkor jó ez, ha van mellé pl egy jól kereső férfi.
2021. máj. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
90%

Baj van, agymosott, rangkórságos világban élünk. Jobban, mint a kommunista diktatúra alatt.


Az egyetemen a 70-es években még a kommunisták gyerekei akartak átmászkálni a frissen mosott padlón, amit a volt grófnőből lett takarítónő mosott föl, és feljelentették, ha hozzájuk vágta a felmosórongyot. (Nem értek vele semmit, mellesleg.)


A Blahánál a büfében meg egy másik grófnő volt a leszedőlány az asztaloknál.


ÉS?

2021. jún. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!