Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Dolgoznál a gyereked iskolájáb...

Dolgoznál a gyereked iskolájában takarítónőként ha jelenleg nem lenne más lehetőséged?

Figyelt kérdés

Válás, költözésen vagyunk túl.

Sajnos jelenleg más lehetőségem nincs. A lányom teljesen kiakadt, azt mondta, hogy az iskolában ne is köszönjek neki. Nekem ez nagyon rosszul esett. De sajnos az 50000 gyerektartásbol meg a két gyerek utáni családi pótlékbol nem lehet megélni.

Ti mit tennétek? Ideiglenesen elvállalnátok, amíg nincs más? A kisebbik gyerek ovis, őt a szüleim tudják hozni-vinni, illetve ha beteg vigyázni rá.

A lányom szerint ez szégyellni való.


2021. máj. 15. 18:37
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
79%

Ahogy én most visszaemlékszem az iskolás eveimre nem dereng, hogy találkoztam volna a takaritokkal. Nyilván voltak, de az órák között van 15 perc szünet és szerintem kutya nem foglalkozott velük. Vagy a büfében voltunk vagy a teremben wc-n kívül.


Szerintem feleslegesen parazik a lányod. Meg lehet oldani, hogy ne is talalkozzatok egész nap.

2021. máj. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ebben semmi ciki nincs. Hetedikes a fiam, az egyik osztályára anyukája az iskolában takarító, senkinek sose volt rá egy rossz szava, szeretik a gyerekek a kislányt is, és az anyukáját is. Amúgy én szülőként is nagyon bírom, egy halál laza, tök jófej nő.
2021. máj. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
96%
Ez nekem nem lenne kérdés ha azt tudom elvállalni akkor azt vállalom el,nem hiszem hogy találkozni fogtok.
2021. máj. 16. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem azért fél, mert ott lennél az iskolába. Ha valamit csinál (pl.: kabát nélkül menne ki az udvarra, ott lennél, és rászólnál, leégetnéd mindenki előtt). Meg ugye a tanárok is tudnak f0sfejek lenni, hogy "szólok anyukádnak, hogy nem tanultál" és akkor ott az osztály előtt leégetne téged. Tapasztalatból beszélek, velem ez volt.
2021. máj. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
84%

Azért tartja cikinek, mert ilyen korban már az is ciki, ha meglátják a szülőt az utcán és úgy köszön neki a szülő, hogy szia picikém. Ez is rohadt ciki az ó korukba, nem még hogy ott vagy a suliba és ott kérdezgeted tőle, hogy mi legyen a mai vacsora. Nem maga a takarítónőség lénye zavarja, hanem hogy ott vagy. Ha elmennek melletted a folyosón, már nem poénkodhat úgy, mert ott vagy és hallhatod.


De ha tényleg nincs más lehetőség, csak pont a gyereked iskolájában van munka, ahova felvesznek, akkor ne zaklasd őt. Ne menj oda hozzá, ne kérdezgesd ott, hogy ment egy dolgozat, ne lérdezgesd, hogy lemenj-e neki büfébe, stb.

2021. máj. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
95%
21, mi meg nagyon jóban voltunk a takarító nénikkel :)
2021. máj. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
42%

25, ott a kérdésben, a gyerek azt tartja szégyellni valónak, hogy az anyja takarít. Meg azt, hogy a suliban dolgozik, nem a többiektől tart.

Szégyelli, hogy az anyja takarít. Márpedig ez nevelés kérdése, hogy megtanulja, nincs olyan munka, ami szégyen.

2021. máj. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
9%
Le leszek pontozva, mert leírom az igazat, de: takarítónőnek nem a tanult, valamit elért emberek mennek. Senki nem kel fel úgy, hogy na most én majd takarítónő leszek és az lesz a szakmám. Takarítónőnek az megy, aki máshova nem tud elhelyezkedni és csak az az egyetlen opció. Oké, hogy nem szégyen az, hogy egy anyának nincs más munkalehetősége a takarítason kívül, de nem is büszkeség. Amúgy nem tudhatod, hogy mit érez a lánya, lehet ezt is érzi, csak nem mondja.
2021. máj. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
96%

"takarítónőnek nem a tanult, valamit elért emberek mennek."

Rengeteg oka lehet annak, hogy valaki takarítónőnek megy. Igen, lehet hogy azért, mert iskolázatlan, de ez önmagában abszolút nem szégyen. Attól még bőven lehet kiegyensúlyozott, boldog ember, gyerekeinek csodálatos anyja, és a közösség elismert tagja, hogy a munkája az iskola tisztán tartása. És ez igeni azt jelenti, hogy "elért valamit".

Nekem van diplomám, mégis voltam 9 hónapig takarítónő. Egyszerűen úgy hozta az élet. Van ilyen. Nem tagadom, ha szóba kerül, a családom pedig a mai napig büszke rám, hogy abban a nem könnyű helyzetben képes voltam a büszkeségemet és a sznobizmusomat félre tenni. Erről oldalakat tudnék most írni (nem fogok), de legyen elég annyi, hogy rengeteget formált a személyiségemen az egész, és soha nem tartanék ott, ahol most, ha akkor nem tettem volna meg az első lépést a komfortzónámon kívül.

Ennek ellenére megértem én is a Kérdező kislányát, egy ötödikesnek ez lehet ciki, főleg, ha van egy-két olyan osztálytársa, akik olyan mentalitást hoztak hazulról, amit itt is lehet sajnos pár hozzászólótól olvasni.

2021. máj. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
76%

#28 Nem sokat tudhatsz az életről...

Nekem van diplomám, mégis takarítottam hónapokat Ausztriában. Egy hónap alatt megkerestem annyit, mint amennyit itthon diplomával a szakmámban fél év alatt..

2021. máj. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!