Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Franciaországban tényleg...

Franciaországban tényleg olyan borzalmas a gyereknevelés mint azt interneten leírják? Meg bizonyos könyvekben?

Figyelt kérdés
Pl van egy olyan című könyv hogy “Nem harap a spenót” interneten sokat írnak róla abból a kevésből amit olvastam igen szörnyű és az internetes cikkek talán még rosszabbak pèldául ez a címe “11 nevelési alappillér amit érdemes utánuk csinálni” ez tiszta középkor és Ázsia… Olyanokat írnak hogy nem a család alkalmazkodik a gyerekhez hanem a gyerek a családhoz… pont mint a középkorban. Ezen kívül korai önállóságra nevelés a helikopter szülőség helyett… Hiába nyilatkoznak sokan negatívan a helikopter szülőségről jobb mint az elhanyagolás. Na meg hogy házimunkába bevonni a gyereket és minifelnőttként kezelni mint a középkorba és a nagyobb gyereket rávenni arra hogy segítsen a kisebb gyerekekkel na ez is teljesen középkor. A gyerekeket megtanítani köszönni meg viselkedni màr kicsi korban na ez sem normàlis. Az egész ultra régies a modern gyereknevelési elvekkel 100%-ig szembemenőnek írják le a Francia gyereknevelést. Na de mi az igazság? Csak mert filmekben/videókban és Franciák leírásából vagy abból amit egy magyar is írt a Francia gyerekekről egészen más jön le. Kifejezetten az hogy elkényeztettek hisztisek és teljesen önállótlanok. Ráadásul a Francia filmekben halottam leggyakrabban ha akár egy 12-13 éves is bárhogy viselkedik azt mondják a felnőttek csak gyerek azt csinál amit akar. Interneten olyan videók vannak fent ahol a gyerek neki megy a szülőknek szintén a Franciáknál. Francia kérdezős oldalakon pedig olyan tapasztalatokat írtak le hogy gyerek oknélkül belé rúg leönti stb… a felnőttekne és amikor ők szólnak még a szülő van felháborodva. Az egyik magyar vàlaszoló azt írta egyszer hogy még a brit gyerekeknél is rosszabbak és elkényeztetettebbek. Na most akkor melyik igaz?

2021. aug. 16. 16:27
1 2 3 4 5 6
 11/58 A kérdező kommentje:
10-es nem gyerekként. Ráadásul az illem már eléggé a múlt. Persze elvárható hogy az emberek ne legyenek tajparasztok de ez nem az illem szabályok követését jelenti hanem inkább az alapvető normál betartását. A gyerekeket szabadon kell nevelni de mindig ott kell lenni neki amikor szüksége van rá és akkor hagyni önállósodni amikor akar de nem ráerőltetni és azért nem túl korán mert az szimpla elhanyagolás.
2021. aug. 16. 17:11
 12/58 anonim ***** válasza:
87%
Ne etessétek, ez egy provokáló idióta...
2021. aug. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
100%
2021. aug. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 A kérdező kommentje:
Külön írtam hogy ne a véleményemre reagáljatok hanem a kérdésre de ha titeket ez a kérdés provokál javaslom építsetek egy időgépet és menjetek vissza a középkorba!
2021. aug. 16. 17:25
 15/58 Derjaderja ***** válasza:
16%

Szerintem nem provokál, legalábbis én egyetértek vele, és értem, mit mond.

Pl. pici gyerekre a mostani elvek szerint nem erőltetjük a köszönést. Ónodi Ági, a Hordozóház szakembere pont beszélt erről a dackorszakos videóban.

Meg szerintem is gáz a nagyra bízni a kicsit.

Szerintem Nyugaton sokan nem alkalmazkodnak úgy a gyerek igenyeihez, mert maguk nem akarnak a kényelmükről lemondani, vagy pl olyan utakra viszik, ami nem gyerekbarát. Vagy pl írta vki hogy Svájcban a gyerek ne keltse fel a szülőt, ha felébredt stb.

Nyilván ez mind általános, és mindenhol van minden, de én is a gyerekbarátabb modszerekben hiszek.

2021. aug. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
78%
Hát ha olyan pici a gyerek, hogy hordozni lehet, akkor persze hogy nem erőlteti senki a köszönést. De azért óvodás kortól köszönjön már.
2021. aug. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 A kérdező kommentje:
16 Te nem vagy normális… még Gimis korban sem feltétlen kell. Persze nem baj ha köszön de mi értelme ráfüggeni arra hogy köszön e a gyerek vagy sem?
2021. aug. 16. 18:54
 18/58 anonim ***** válasza:
82%
Mert ha nem köszön, akkor paraszt. A gyereket nevelni kell, ha nem tanítod meg kiskorában köszönni, akkor felnőttként sem fog.
2021. aug. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 A kérdező kommentje:
18 Nem paraszt a paraszt te vagy aki ilyen stílusban írkál. Légy elfoglalva magaddal ne mások viselkedését minősítsd! Pláne ne akkor ha gyerekekről van szó.
2021. aug. 16. 19:05
 20/58 anonim ***** válasza:
80%

Gimis korában nem kell köszönnie? 😃 A tanároknak meg a haveroknak se köszön? Amikor felveszi a telefonját, akkor se? Ha hazaér, akkor se? 😃

Ide is eljutottunk, hogy sz.rul kell magam éreznem, amiért az 5 éves fiamnak pl alap a köszönés, egyedül tud öltözni, fürdeni, feneket törölni, inni önt magának ha szomjas, épp tanuljuk a masnikötést - és kapaszkodj meg, ezt mindet ő szerette volna megtanulni, nem mi erőltettük "poroszos" neveléssel.

2021. aug. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!