Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Franciaországban tényleg...

Franciaországban tényleg olyan borzalmas a gyereknevelés mint azt interneten leírják? Meg bizonyos könyvekben?

Figyelt kérdés
Pl van egy olyan című könyv hogy “Nem harap a spenót” interneten sokat írnak róla abból a kevésből amit olvastam igen szörnyű és az internetes cikkek talán még rosszabbak pèldául ez a címe “11 nevelési alappillér amit érdemes utánuk csinálni” ez tiszta középkor és Ázsia… Olyanokat írnak hogy nem a család alkalmazkodik a gyerekhez hanem a gyerek a családhoz… pont mint a középkorban. Ezen kívül korai önállóságra nevelés a helikopter szülőség helyett… Hiába nyilatkoznak sokan negatívan a helikopter szülőségről jobb mint az elhanyagolás. Na meg hogy házimunkába bevonni a gyereket és minifelnőttként kezelni mint a középkorba és a nagyobb gyereket rávenni arra hogy segítsen a kisebb gyerekekkel na ez is teljesen középkor. A gyerekeket megtanítani köszönni meg viselkedni màr kicsi korban na ez sem normàlis. Az egész ultra régies a modern gyereknevelési elvekkel 100%-ig szembemenőnek írják le a Francia gyereknevelést. Na de mi az igazság? Csak mert filmekben/videókban és Franciák leírásából vagy abból amit egy magyar is írt a Francia gyerekekről egészen más jön le. Kifejezetten az hogy elkényeztettek hisztisek és teljesen önállótlanok. Ráadásul a Francia filmekben halottam leggyakrabban ha akár egy 12-13 éves is bárhogy viselkedik azt mondják a felnőttek csak gyerek azt csinál amit akar. Interneten olyan videók vannak fent ahol a gyerek neki megy a szülőknek szintén a Franciáknál. Francia kérdezős oldalakon pedig olyan tapasztalatokat írtak le hogy gyerek oknélkül belé rúg leönti stb… a felnőttekne és amikor ők szólnak még a szülő van felháborodva. Az egyik magyar vàlaszoló azt írta egyszer hogy még a brit gyerekeknél is rosszabbak és elkényeztetettebbek. Na most akkor melyik igaz?

2021. aug. 16. 16:27
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
80%

"Ráadásul az illem már eléggé a múlt."

Mivaaan:D Ember, ilyen felfogással inkább ne legyen gyereked...

2021. aug. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
71%

Kérdező nem tettél már itt fel pár kérdést, amik arról szóltak, hogy a gyerek miért nem csinàlhat amit akar, és miért nem körülötte forog a világmindenség is, mert így lesz egészséges a lelke?

Neked valami gond van a fejedben, hogy nem tudsz elszakadni ettől a témától?

2021. aug. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
78%
Egy gyerek sem boldog attól, ha csak kiszolgálják és nincsenek korlátok és nem tanítgatják, bíztatják arra, amire már megérett és nincsenek szintén a korának megfelelő kötelességei.
2021. aug. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 Derjaderja ***** válasza:
76%
Megis troll.
2021. aug. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
78%
Visszatérő troll, de majd jön megint az, hogy ő ide még nem írt. Most cselesnek hiszi magát, mert idecsempészte a franciákat (igen így kisbetűvel kérdező😁) amúgy a lényeg az mindig, hogy a gyereknek nem kell semmit sem, hisz még gyerek.
2021. aug. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 A kérdező kommentje:
20 A haverjainak nyilván köszön de pont ez a lémyeg. Ne eröltessèk legyen az ö döntèse. Ha csak nem felvételizik vagy nem múlik rajta semmi ne eröltessék de azt a gyerek ugy is tudja mikor fontos köszönnie.
2021. aug. 16. 21:46
 27/58 A kérdező kommentje:
Nem èn vagyok a troll hanem ti. Teljesen másra válaszoltok mimt ami a kérdés. Ez elméletileg egy kérdezös oldal nem véleménnyilvánítós és én bár úgy írtam le a kérdèst hogy a véleményem egyértelmü ti ahelyett hogy a kérdésre válaszoltatok volna másba kötöttetek bele pedig külön leírtam hogy a véleményemet hagyjátok figyelmen kívül ès a kérdésre válaszoljatok!
2021. aug. 16. 21:50
 28/58 anonim ***** válasza:
81%

"A gyerekeket szabadon kell nevelni"

Jól van, te neveld majd szabadon a sajátodat.

Én meg majd nevelem úgy az enyémet, ahogy az apjával helyesnek tartjuk.

De amúgy ennyit a "nagy szabadság-mániáról". Itt te vagy, aki bele akarsz szólni mindenkinek a privát családi életébe.

2021. aug. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
80%
Ne etessétek a trollt. Már a sokadik kérdése arról, hogy a gyerek miért ne kvaanyázhatná a szülőt, miért ne kaphatna meg mindent, miért nem körülötte forog a világ.
2021. aug. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
71%

Jajj Utolsó, hát mert "SzóLáSsZaBaDsÁg VaN" :D

Nekik mindenbe bele lehet szólni emögé bújva.

2021. aug. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!