Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Franciaországban tényleg...

Franciaországban tényleg olyan borzalmas a gyereknevelés mint azt interneten leírják? Meg bizonyos könyvekben?

Figyelt kérdés
Pl van egy olyan című könyv hogy “Nem harap a spenót” interneten sokat írnak róla abból a kevésből amit olvastam igen szörnyű és az internetes cikkek talán még rosszabbak pèldául ez a címe “11 nevelési alappillér amit érdemes utánuk csinálni” ez tiszta középkor és Ázsia… Olyanokat írnak hogy nem a család alkalmazkodik a gyerekhez hanem a gyerek a családhoz… pont mint a középkorban. Ezen kívül korai önállóságra nevelés a helikopter szülőség helyett… Hiába nyilatkoznak sokan negatívan a helikopter szülőségről jobb mint az elhanyagolás. Na meg hogy házimunkába bevonni a gyereket és minifelnőttként kezelni mint a középkorba és a nagyobb gyereket rávenni arra hogy segítsen a kisebb gyerekekkel na ez is teljesen középkor. A gyerekeket megtanítani köszönni meg viselkedni màr kicsi korban na ez sem normàlis. Az egész ultra régies a modern gyereknevelési elvekkel 100%-ig szembemenőnek írják le a Francia gyereknevelést. Na de mi az igazság? Csak mert filmekben/videókban és Franciák leírásából vagy abból amit egy magyar is írt a Francia gyerekekről egészen más jön le. Kifejezetten az hogy elkényeztettek hisztisek és teljesen önállótlanok. Ráadásul a Francia filmekben halottam leggyakrabban ha akár egy 12-13 éves is bárhogy viselkedik azt mondják a felnőttek csak gyerek azt csinál amit akar. Interneten olyan videók vannak fent ahol a gyerek neki megy a szülőknek szintén a Franciáknál. Francia kérdezős oldalakon pedig olyan tapasztalatokat írtak le hogy gyerek oknélkül belé rúg leönti stb… a felnőttekne és amikor ők szólnak még a szülő van felháborodva. Az egyik magyar vàlaszoló azt írta egyszer hogy még a brit gyerekeknél is rosszabbak és elkényeztetettebbek. Na most akkor melyik igaz?

2021. aug. 16. 16:27
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
21%
Kérdező, szerinted hány éves kortól lehet bármit elvárni? Mikor és mitől lesz valaki felnőtt, akinek már nem illendő hisztizni az utcán?
2021. aug. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 A kérdező kommentje:
40-es felesleges trollkodnod mert szánalmas vagy. A kérdésem teljesen másról szólt mint amerre ti elvittétek a témát pedig külön írtam hogy ne. Hol írtam hogy bezzeg külföld? Írtam példának normális országokat ez miért meglepő? Ilyet bárki írhat ez nem egyedi stílus jegy ez alapján ne hasonlíts más kérdezőkhöz senkit! "hülye magyarok" ezt még a magyarok többsége is elfogadja ez alapján hogy is merülhet fel benned hogy más kérdezőkhöz akarj sorolni engem? "Egyébként 18 éves még kicsi gyerek kézen kell fogni" Na ehhez hasonló dolgot hol írtam???
2021. aug. 21. 15:19
 43/58 A kérdező kommentje:
41 18 évesen például már nem is szoktak hisztizni az utcán többségben. Na de majd a gyerek magától leszokik a hisztizni amikor leszokik. Elvárni nem kell sokmindent akkor se amikor felnőtt akkor majd éli a saját Életét.
2021. aug. 21. 15:24
 44/58 anonim ***** válasza:
38%

Te vagy a szánalmas troll. Igen hihető, hogy tizessével rohangásznak pont a gyk-n pont a gyerekvállalás kategóriában olyan kérdezők akik pont ugyanarra a feltűnően marhaságokra hegyezik ki a kérdésüket mint te.

A gyerektől nem szabad semmit elvárni

A 18 éves még gyerek

Bezzegkülföld

A hülyemagyarozás meg csak a hozzádhasonló nullák szavajárása akik többnek képzelik magukat mint amik

Pechedre egy olyan kérdéskörre vagy ráizgulva, amiben nem igen akad támogatód, így igen feltűnőek a barom kérdéseid.

Ha azt kérdeznéd meg ezredjére, hogy milyen boltba vegyek szép gyerekruhát a kutya se ismerne fel, de a gyerekek kiskirályi szintre emelésével nagyjából egyedül tobzódsz itt, ahol elárulom főként gyerekes nők vannak, vagy akik babát terveznek, szóval igencsak tájidegen vagy mivelhogy hétszentség hogy egyik tábort se erősíted. Szóval ismét igy jartál kisbogár. Mondanám hogy majd máskor, de máskor is kiszúr valaki, mert mindegy mibe csomagolod a kérdésed ugyan oda lyukadsz ki úgyis.

2021. aug. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
100%

Pedig nem az az egészséges, hogy valaki sokáig marad otthon gyerekstátuszban - persze ilyen is akad, de az pont azért van, amit írtál, mert nem tud/mer önállósodni, minden rá van hagyva, ki van szolgálva. Van ilyen szülő, aki így akarja magához láncolni a gyerekét. Tipikusan akkor, ha a szülő hipochonder vagy párpótléknak használja a gyereket.

Aztán meg persze senki soha nem nő fel egészen - kérdezz meg egy 70-en felülit, biztos ő is szívében gyerek maradt és néha hisztizne -, de megtanulja, hogy alkalmazkodjon másokhoz és felelősséget vállaljon a döntéseiért. Akkor lehetsz szabad és sikeres, ha alkalmazkodsz a közeghez, amiben élsz. Ennek a megtanulása nem megy a szülő vezetése, példamutatása nélkül, és nem megy, ha nincs fokozatosan elengedve a keze. De ezt nem lehet felcserélni. Nem futhat, ha járni sem tud, de ha már tud futni, akkor tudnia kell megállni is mittudomén a kereszteződésnél. Ha ki tudja fejezni már szavakkal az érzéseit, akkor onnantól ne hisztizzen (hacsak nem éri akkora trauma, hogy regresszióba esik - de ez csak nem napi szintű...:)).

Nem jó egy gyereknek, ha úgy nő, mint a gaz - azt hívják érzelmi elhanyagolásnak. Nagyon sokan járnak pszichológushoz azért felnőttként, ha gyerekként vagy tiniként hiába feszegették a határokat, akkor sem figyeltek rájuk és nem kaptak mintát és korlátokat csak kérdőjeleket.

2021. aug. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 A kérdező kommentje:
44 Te vagy a szánalmas troll hiába kapálózol. Egyrészt egyáltalán nem ezekre volt kiegyezve a kérdés ti vettétek el a veszekedés irányába. A másik hogy sem a magyarokról való rossz vélemény sem a külföldi országok példának való felhozása nem olyan egyedi hogy ne használhatná a 2-őt egyszerre bárki érvnek vagy éppen panaszkodásnak vagy éppen bárminek naponta. Az hogy egy 18 éves gyerek pedig tény, keress egy olyat aki szerint nem! Ha mondjuk 25 évest nevez valaki gyereknek az már feltűnő mert ilyen ritkán van. Olyan személyt találni aki 24-25 évest gyereknek nevez tényleg nehéz lehetne csakhogy a 18 éves felnőttnek nevezése pedig ennek a fordítottja olyannyira hogy a 18 éveseket még Tiktokon se tartja senki felnőttnek pedig az egy többnyire gyerek portál. A szabad/liberális nevelés megosztó kérdés de sokan támogatják akár még jobban mint én. Például facebookon valamelyik cikk alatt a még olyan is volt hogy páran engem támadtak azzal hogy nem támogatom eléggé a modern engedékeny nevelést. Igaz ez számomra is meglepő volt de úgy tenni mintha olyan ritka lenne manapság az a fajta hozzállás a gyereknevelésben amit én támogatok elég nevetséges. Úgyhogy eddig ott tartunk hogy egyrészt ti vettétek el ebbe az irányba a kérdést én nem helyeztem ki semmire és semmi olyat nem tudtál írni ami egyedi lenne a stílusomban. Na akkor ki is a troll?
2021. aug. 21. 16:36
 47/58 anonim ***** válasza:
61%

"Az hogy egy 18 éves gyerek pedig tény, keress egy olyat aki szerint nem!"


Az egyik agyhalott kérdésed alatt kiveséztük, nem 1 vagy 11 ember volt aki szerint nem 🙂 Keresd vissza, aztán további jó "kapálózást". De erre hegyezed ki most is meg mindig.

Amúgy az egész írásképed, az ostoba érvelési kisérleteiddel is mind mind visszatérő, kár a gőzért.

2021. aug. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:
15%

"Az hogy egy 18 éves gyerek pedig tény, keress egy olyat aki szerint nem!"

Mondjuk a Magyar Köztársaság törvényhozói szerint?

2021. aug. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 A kérdező kommentje:
47 Akkor talán linkelhetnéd vagy írhatnád a kérdést hogy utána tudják keresni! Nem, nem erre helyeztem ki olvasd el újra a kérdést! Külön megírtam hogy nem veszekedés akarok erre mégis csak ebbe az irányba vittétek el a kérdést.
2021. aug. 21. 17:02
 50/58 A kérdező kommentje:
48 jogilag nagykorú de senki sem gondolja hogy felnőtt. Sőt még jogilag is több mindenben korlátozva van pl nem fogadhat örökbe 24 éves kor alatt. 21 éves kor alatt a fiatalkorúak börtönébe megy 20 éves kor alatt pedig bármit tett nem kaphat életfogytiglant. Ezen kívül ez a 18 éves kor nem most alakult meg hanem már sokkal régebben. Nyilván akkor sem volt felnőtt egy 18 éves és a többség tudta is ezt egészen más volt a társadalom 30 évvel ezelőtt is nem még több mint 50-60 évvel ezelőtt. Akkoriban társadalmi szempontból kezeltek teljesen másképp egy 18 évest.
2021. aug. 21. 17:06
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!