Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Franciaországban tényleg...

Franciaországban tényleg olyan borzalmas a gyereknevelés mint azt interneten leírják? Meg bizonyos könyvekben?

Figyelt kérdés
Pl van egy olyan című könyv hogy “Nem harap a spenót” interneten sokat írnak róla abból a kevésből amit olvastam igen szörnyű és az internetes cikkek talán még rosszabbak pèldául ez a címe “11 nevelési alappillér amit érdemes utánuk csinálni” ez tiszta középkor és Ázsia… Olyanokat írnak hogy nem a család alkalmazkodik a gyerekhez hanem a gyerek a családhoz… pont mint a középkorban. Ezen kívül korai önállóságra nevelés a helikopter szülőség helyett… Hiába nyilatkoznak sokan negatívan a helikopter szülőségről jobb mint az elhanyagolás. Na meg hogy házimunkába bevonni a gyereket és minifelnőttként kezelni mint a középkorba és a nagyobb gyereket rávenni arra hogy segítsen a kisebb gyerekekkel na ez is teljesen középkor. A gyerekeket megtanítani köszönni meg viselkedni màr kicsi korban na ez sem normàlis. Az egész ultra régies a modern gyereknevelési elvekkel 100%-ig szembemenőnek írják le a Francia gyereknevelést. Na de mi az igazság? Csak mert filmekben/videókban és Franciák leírásából vagy abból amit egy magyar is írt a Francia gyerekekről egészen más jön le. Kifejezetten az hogy elkényeztettek hisztisek és teljesen önállótlanok. Ráadásul a Francia filmekben halottam leggyakrabban ha akár egy 12-13 éves is bárhogy viselkedik azt mondják a felnőttek csak gyerek azt csinál amit akar. Interneten olyan videók vannak fent ahol a gyerek neki megy a szülőknek szintén a Franciáknál. Francia kérdezős oldalakon pedig olyan tapasztalatokat írtak le hogy gyerek oknélkül belé rúg leönti stb… a felnőttekne és amikor ők szólnak még a szülő van felháborodva. Az egyik magyar vàlaszoló azt írta egyszer hogy még a brit gyerekeknél is rosszabbak és elkényeztetettebbek. Na most akkor melyik igaz?

2021. aug. 16. 16:27
1 2 3 4 5 6
 31/58 A kérdező kommentje:
Ti trollkodtok de ne zavarjon... Külön írtam hogy a kèrdésre várom a válaszokat erre mi történik? Mindenki valami teljesen másba köt bele a kérdésemben... Egyébként nem, nem úgy nevelitek a gyereketeket ahogy akarjátok mert nem egy tárgy nem a tulajdonotok. Sajnos Magyarországon nem szokás a gyerekeket kivenni a családokból de Norvégiában már nèha annál kevesebbért is vesznek ki gyereket egy családból mint ahogy 1-2ötök. Norvégiàban ahogy mèg 1-2 Skandináv országban betiltották a gyerekek szóbeli bántalmazását is pl kiabálás stb... Attól hogy itt Magyarországon meg a válaszolók közt ez a primitív múltban rekedt gondolkodás a divat az nem jelenti hogy ez el is fogadható.
2021. aug. 17. 17:08
 32/58 A kérdező kommentje:
Egyébkènt 29 nem volt ilyen kérdésem és ez a kérdés sem arrók szólt. Ti vagytok akik nem arra válaszoltok amiröl a kérdés szólt. Ezen kívül nem tudom honnan veszed hogy ez már a sokadik kérdésem? Ilyen hihetetlen hogy nem rekedt mindenki a középkorban veletek együtt? Nem, nem tettem fel olyasfajta kérdést amilyet írsz egyszerüen csak nem élek a múltban a válaszolókkal ellentétben.
2021. aug. 17. 17:12
 33/58 anonim ***** válasza:
82%

Na kezdődik🤣 Bezzegország, itt mindenki gyerekbántalmazó...tudjuk.


Kérdező te még trollnak is ostoba vagy mert semmi újat nem tudsz mutatni csak ezredjére ugyan azt hajtod. Beteg az agyad, nem igaz már hogy nem lehet innen kitiltani.

2021. aug. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 A kérdező kommentje:
33 Engem? Feltettem egy kérdést egy kèrdezös oldalon és külön le is írtam hogy a kérdésemre akarok vàlaszt kapni mert ez nem egy vitázós oldal hanen egy kérdezös oldal erre mi történik? Ti nem a kérdésre válaszoltok hanem vitàt generáltok. Ezèrt max titeket lehetne innen kitiltani. A másik. Nem, nem írtam még ki ilyen kérdést hogy honnan veszed nem tudom de csak azért mert te valamiröl azt hiszed hogy igaz nem lesz igaz. Èn még nem írtam ki ilyen kérdést bármit is hiszel ennyi.
2021. aug. 17. 20:48
 35/58 anonim ***** válasza:
100%
Én olvastam a könyvet, és abszolút nem arról szól, amiket leírtál. Amúgy sem hiszem, hogy egy ilyen jól menő országot olyan emberek üzemeltetnék, akik gyerekként " elkényeztettek hisztisek és teljesen önállótlanok" lettek volna.
2021. aug. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 A kérdező kommentje:
35 Alapból nem értetted a kérdést. Nem csak a könyvről írtam hanem egy neves oldalról és igen a könyv nem arról szól hogy elkényeztett hisztis gyerekek lennének az az amit a valódi Franciák írtak le vagy amit Francia filmekben láttam. Egyébként de egy jól menő országot pont az olyanok tudnak vezetni akiknek egészséges gyerekkoruk volt. A hiszti pl egy gyereknél teljesen normális ha pedig később érő a gyerek az se gond. A felnőtt életét az hogy milyen volt gyerekként nem fogja befolyásolni ellenben azzal ha erőszakkal durván és autoriter módon nevelték mert akkor olyan primitív senkiket nevelnek mint a magyarok.
2021. aug. 21. 13:36
 37/58 anonim ***** válasza:
100%

A hiszti egy gyereknél 3 éves kor alatt tényleg teljesen normális, hiszen akkor még nincs más eszköze, hogy kifejezze a frusztrációját. Ha nagyvonalúak vagyunk, és a későn érő gyerekeket is beleszámítjuk, akkor is legkésőbb 5 éves korban nem kéne egy gyereknek hisztiznie, hiszen addigra megtanulja magát kifejezni. Persze az egézséges nevelés nem arról szól, hogy ha 6 évesen hisztizik a gyerek, akkor adunk neki egy pofont, hanem mondjuk beküldjük a szobájába lenyugodni.

A gyereknevelés folyamatos dolog, nem úgy van, hogy 18 éven keresztül mindent megengedünk, hanem éveken keresztül oktatjuk, neveljük a gyereket, és igenis vannak dolgok, amiket már egész korán tudnia kell. Vagy szerinted 18 évig még a vajaskenyeret is kenjem meg a gyereknek, de a 18. szülinapján már elvárhatom, hogy vigye egyedül a háztartást?

2021. aug. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:
27%
Jajj, most jön az, hogy 18 évesen még kisgyerek, miről beszélsz te? 😂
2021. aug. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 A kérdező kommentje:
A hiszti még tinédzser korban is teljesen normális. Persze akkor már áltlàban nem úgy mint 6 èves korban de akár az is. Az hogy egy gyerek kitudja fejezni magát nem jelenti hogy nem hisztizhet. Sok 12-14 évest is lehet látni az utcán hisztizni. Van olyan elmebeteg a világon aki egy 18 évestöl elvárja hogy háztartàst vezessen? Sokan még felnöttkorban 24-25 évesen vagy még idösebben sem vezetnek/vezettek soha háztartást. 18 évesen egy gyereknek már sok mindent meg lehet engedni viszont elvárni legejebb nagyon kevés dolgot kéne.
2021. aug. 21. 15:04
 40/58 anonim ***** válasza:
41%

😂😂😂😂

Így lenne ötösöm a lottón.

Kérdező, most komolyan, szerinted itt mindenki olyan hülye hogy nem tűnik fel senkinek hogy ezredjére írsz ki egy ilyen "a gyereknek miért nem lehet mindent IS, hülye magyarok, bezzeg külföld, 18évesen még kicsikegyerek kézen kell fogni kb" stílusú kérdést.

Hagyd már magad te szerencsétlen, aztán sétálj el egy pszichológushoz.

2021. aug. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!