Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem szeretnek harom gyereket...

Nem szeretnek harom gyereket egyszerre, onzo vagyok?

Figyelt kérdés

Vilageletemben egy gxereket szerettem volna. A paromnak mar a kapcsolatunk elejen mondtam, neki mindegy volt, o maximum 2 gyereket szeretett volna.


A hazunk 60 nm, nem igazan fer el benne egynel tobb gyerek. Epitkezni mar egyikunk sem akar, evekig ujitottuk fel a hazat, korabban a nagymamame volt.


Nemreg voltam ultrahangon... Es hat mikor kozolte a tenyt a doki, iszonyatosan megijedtem. A parom latta rajtam, de nem szolt semmit. Hazafele iszonyatos szomorusag kapott el. Nem akartam ennyi gyereket soha. Csak az tudott az eszembe jutni, hogy 3 gyerek mellett majd semmire nem jut idonk, a penzunk is szukeben lesz, lottek annak, hogy harmasban egy picivel viszonylag nyugodtan nyaraljunk. Kesz csodtomeg leszek, idegbeteg ennyi gyerek mellett... Szetfog teljesen szakadni a borom terhesseg alatt...


Most vagyok 8 hetes.


Szivem szerinz vilagga mennek.


Paromnak ezeket nem igazan mertem megmondani. Erzi o, hogy valami nincs rendben, de a teljes igazsagot nem tudja. O nagyon orul, bar amikot megtudta, hogy harman lesznek, rajta sem azt a kitoro oromot lattam, aztan mintha megbekelt volna vele. Terveztuk a kicsiket, mult honapban nem vedekeztunk eloszor. A csaladbol egyelore csak anyukam tudja, ot is iszonyatosan lesokkolta a hir. Pedig elterveztuk, hogy milyen jo lesz, ha majd babazhat egy picivel, mert azt meg birna is a terde, ha rohanni kell utana vagy mondjuk beteg es apolni, mig mi dolgozunk.


Szivem szerint elvetetnem, de felek, hogy mit szolna a parom. Ti mar voltatok valaha ilyen helyzetben?



2021. aug. 24. 07:56
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
12%
Te egy szuper mama leszel :) akinek ikrei vannak vagy több gyerek születik egyszerre őket mindig olyan csodálva nézem. Igen, nehéz lehet 3 gyerekkel , de kapsz pénzt az államtól 3 gyerek után nem is tudom mennyi milliót. Ha én lennék a helyedben,én megtartanám
2021. aug. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
38%

4 gyerekem van. Próbálkozunk meg 1el.Igen lehet pontozni hogy sok gyereket szülők. De mindig nagy családot akartam már kicsi köröm öt. Ha esetleg ikrek lenne 2 vagy kár 3as ikrek akkor is gondolkodás nélkül megtartanam mindet. Ez a választott abortusz meg milyen már..

Kedves kérdező.. Giggadj le, gondoljátok át, beszéld meg a ferjeddel te mit érzel és hogy ő hogy érzi. Aztán mérlegelj.De vedd a számításba hogy 12 hétig valóban csökkenhet az esélye hogy mind a 3 baba megmqrad, illetve ha élvezetes sérül a méhed mivel 3 tapadás hely van és később nem valószínű hogy ilyen hamar terhes leszel újra.

2021. aug. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
46%
abortusz után nehezebb teherbe esni édes anyámnak is volt és rá 8 évre tudott csak teherbe esni
2021. aug. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 A kérdező kommentje:

Anyukam tudna nekunk sgeiteni, ha megtartjuk a kicsiket...


Viszont nem akarjuk magunkat eladositani. Viszonylag jol keresunk, en ugy terveztem, hogy szules utan egy evig itthon maradok es utana munkahelyet valtok raadasul. Nehez dontes.


Valaki itt irta, hogy mindenbol 3* kell majd: nemreg vettunk uj iroasztalt, 60 ezer volt es nem valami csiricsare daeab...


Nincs szivem elvetetni a parom miatt, de meg barmi megtortenhet.

2021. aug. 24. 14:25
 35/45 anonim ***** válasza:
40%

Ha megtartjátok őket, felvehetitek a babavárót, 10 milliót, egyből kérhetitek az elengedést, ha megvan a 12 hét. Utána is történhet bármi, de a 10 millió megvan. Ha van jelzálog hiteletek, egyből kérhettek 4 millió elengedést, ha megvan a 12 hét.

Nem tudom hol éltek, de akár házat is vásárolhattok, kaptok 5+5 milliót.

Persze értem, nehéz. Elképzelni sem tudom, milyen lehet.

Volt egy szobatársam 2 hónapig a kórházban, nekik is 3as ikreik lettek. 32 hetesen születtek meg a babák, mind 1600gramm felett születtek. 4 hetet töltöttek a pic-en, azóta otthon vannak. Anyukának nulla segítsége, 4. emeleten laknak. Az önkormányzattól kért segítséget.

2021. aug. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
71%

Az első időszak nagyon nehéz lehet, és elhiszem hogy ez első hallásra ijesztő. Viszont ha az orvos szerint minden rendben akkor kegyetlen döntés lehet kiválasztani a három közül melyiket vetessék el és egy életen át erre emlékezni.

Ha az időhiánytól tartanék, nekem első dolgom lenne a heti fix segítséget leszervezni. Védőnővel is beszélnék hogy ilyen esetben használt ruhára jogosultak-e a gyerekek. Tápszert fel tudják-e írni támogatottra, van-e önkormányzati segítség is, akár gyerekvigyázás, takarítás, ha már csak néha egy hónapban az is nagyon sokat számítana! És később egymást is nagyon fejlesztenék a gyerekek, összeszokott kis csapat lennének, akár 1 évesen mehetnének fél napra bölcsibe, ilyet hallottam a gyógytornászunktól, erre van példa. Bölcsődét kijelölnek és ha kell fejlesztés ott megkapja! Járj ezeknek a dolgoknak is utána, nem teszik fel az internetre, rájuk kell csörögni, várólistára vetetni a gyerekeket előre, amikor már biztos hogy megmaradnak 3-an és egészségesek!

Én a bankba is bemennék érdeklődni, babaváróból egy plusz fél szoba kialakítása vagy beépítés a házon amire szükségetek lenne hogyan lehet fedezni.

Használt bútorokat is pl nálunk védőnő intézi, járókát,kiságyat ki adja el olcsóbban.

Boldog babavárást ♥️♥️♥️!

2021. aug. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
64%
Megosztod velünk majd a döntéseteket?
2021. aug. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 A kérdező kommentje:
Osszeultunk tegnap este az egesz csaladdal - parommalbes a szuleimmel. Ok tamogatnak mindenben minket, de lesokkolta oket is, hogy harman lennenek egyszerre... En hajlok az abortusz fele, nem lenne szivem valasztani kozuluk. Parommal is olvasgattuk itt a kerdeseket, a kommenteket es latom rajta, hogy kezdi felfogni, mit is jelentene harom gyerek.
2021. aug. 25. 16:21
 39/45 anonim ***** válasza:
37%
Ok de ha elvetetitek őket hagyjtok is abba a gyerek témát. Mert mi a biztosíték hogy ha egy gyereketek lesz az egészséges lesz? Bele se tudtok gondolni hogy az mennyi lemondással jár, ahhoz képest a hármasikrek sétagalopp.
2021. aug. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Döntöttetek?

2021. szept. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!