Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem szeretnek harom gyereket...

Nem szeretnek harom gyereket egyszerre, onzo vagyok?

Figyelt kérdés

Vilageletemben egy gxereket szerettem volna. A paromnak mar a kapcsolatunk elejen mondtam, neki mindegy volt, o maximum 2 gyereket szeretett volna.


A hazunk 60 nm, nem igazan fer el benne egynel tobb gyerek. Epitkezni mar egyikunk sem akar, evekig ujitottuk fel a hazat, korabban a nagymamame volt.


Nemreg voltam ultrahangon... Es hat mikor kozolte a tenyt a doki, iszonyatosan megijedtem. A parom latta rajtam, de nem szolt semmit. Hazafele iszonyatos szomorusag kapott el. Nem akartam ennyi gyereket soha. Csak az tudott az eszembe jutni, hogy 3 gyerek mellett majd semmire nem jut idonk, a penzunk is szukeben lesz, lottek annak, hogy harmasban egy picivel viszonylag nyugodtan nyaraljunk. Kesz csodtomeg leszek, idegbeteg ennyi gyerek mellett... Szetfog teljesen szakadni a borom terhesseg alatt...


Most vagyok 8 hetes.


Szivem szerinz vilagga mennek.


Paromnak ezeket nem igazan mertem megmondani. Erzi o, hogy valami nincs rendben, de a teljes igazsagot nem tudja. O nagyon orul, bar amikot megtudta, hogy harman lesznek, rajta sem azt a kitoro oromot lattam, aztan mintha megbekelt volna vele. Terveztuk a kicsiket, mult honapban nem vedekeztunk eloszor. A csaladbol egyelore csak anyukam tudja, ot is iszonyatosan lesokkolta a hir. Pedig elterveztuk, hogy milyen jo lesz, ha majd babazhat egy picivel, mert azt meg birna is a terde, ha rohanni kell utana vagy mondjuk beteg es apolni, mig mi dolgozunk.


Szivem szerint elvetetnem, de felek, hogy mit szolna a parom. Ti mar voltatok valaha ilyen helyzetben?



2021. aug. 24. 07:56
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
59%

De Ti most is mind komolyan elvetetnétek egy várt várandósságot, mert 1-nél több baba van?

Én abszolút abortusz párti vagyok, de ez számomra nem indok rá.

2021. aug. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
48%

21!


Ha valaki egy gyereket akar, az egy gyereket akar. Nem bonyolult.

2021. aug. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
89%

Hármas ikerterhességnél fel kell ajánlani a redukciót, hogy kettes ikerterhességre redukálják. (Egyre nem lehet.) Kegyetlenül hangzik, de racionális megoldás. A hármas ikerterhességnél garantált a koraszülés. Nagyon kicsi az esély, hogy hármas ikerterhességből három egészséges gyerek szülessen. (Létezik persze.)


A másik meg az, hogy ez akkor marad jó eséllyel trigemini, ha az első trimeszteren túl vagy és még megvan minden baba.


A harmadik, hogy sima ikerterhességnél is gyakori a koraszülés, középidős vetélés. Szóval ikreknél hatványozottan igaz, hogy akkor biztos a baba, ha hazavitted...


Szóval súlyosabb gondolkodni való ez annál, hogy mi lesz a bőröddel. Egyébként nem önzőség, mindenkinek annyit kell vállalni, amennyivel örömmel elbír. Nekünk három van pici korkülönbséggel, segítség nélkül, hát nem könnyü. Csodálatos, meg minden, nyilvánvaló, de hatalmas, embert próbáló feladat.

2021. aug. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
100%

20!


Nem feltétlenül.

2021. aug. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
54%
Én is megijednék, de biztosan megtartanám. A babavárót felvenném mert ingyen 10 millióból már meg lehet teremteni az alapokat(mi kis településen lakunk, még egy autó is beleférne) és a fejem sem fájna miatta mert nem kell visszafizetni. Nekem segítségem is van, ezért biztosan mondom hogy megtartanám.
2021. aug. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
77%

Nem lehet, hogy csak beijedtél? Csak azért elvetetni 3 magzatot, mert kettő helyett három, szerintem nem indokolt. Amikor tervezi valaki a terhességet, tudnia kell, hogy zsákbamacska. Nyilván ritka a három, de nem kizárt.


Szerintem mielőtt döntesz, jól gondold át lelki oldalról is.


Anyagi részről már írták mennyi lehetőséged van. Óvodai, iskolai étkeztetés is ingyenes lesz. Azért, ha ezeket a pénzeket félre tudjátok tenni, a ruháztatás sem lehet gond.

2021. aug. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
60%

Szelektív abortusz. Azzal kettes terhességre redukálják, így mindjárt csökken a komplikációk esélye, miinden szempontból biztonságosabb a megmaradó 2 babának.

Hármasikreknél nagy esély van az extrém koraszülésre, ebből kifolyóan sérült gyerekre, vagy PIC-en meghaló babákra...

2021. aug. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
70%

27es csakhogy szelektív abortusznál jó eséllyel mindhárom baba meghal, vagy extrém koraszülött lesz.


Ismerek ilyet, lombik babák voltak, a kislányról kiderült downos, elvetették, a kisfiú 25. hétre született. Most 3 éves, lassan talán megtanul segítséggel járni, még nem beszél, valószínűleg nem is nagyon fog.

2021. aug. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem még fel is szívodhat/elhalhat a 3-ból akár kettő is...


Ha végképp nem meritek bepróbálni a hármat, akkor gondolom ez a redukció, amiről írtak, szóba jöhet.


Én semmiféleképp nem vetetném el őket, ha már úgyis tervezett volt a terhesség, mert az abortusz is járhat komplikációkkal.

2021. aug. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
34%
Nehéz kérdés. Nekem nem lenne szívem a redukcióhoz, de azért 3 baba egyszerre nagyon sok, pláne ha nagy igényűek. Lenne segítség a gondozásban?
2021. aug. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!