Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem szeretnek harom gyereket...

Nem szeretnek harom gyereket egyszerre, onzo vagyok?

Figyelt kérdés

Vilageletemben egy gxereket szerettem volna. A paromnak mar a kapcsolatunk elejen mondtam, neki mindegy volt, o maximum 2 gyereket szeretett volna.


A hazunk 60 nm, nem igazan fer el benne egynel tobb gyerek. Epitkezni mar egyikunk sem akar, evekig ujitottuk fel a hazat, korabban a nagymamame volt.


Nemreg voltam ultrahangon... Es hat mikor kozolte a tenyt a doki, iszonyatosan megijedtem. A parom latta rajtam, de nem szolt semmit. Hazafele iszonyatos szomorusag kapott el. Nem akartam ennyi gyereket soha. Csak az tudott az eszembe jutni, hogy 3 gyerek mellett majd semmire nem jut idonk, a penzunk is szukeben lesz, lottek annak, hogy harmasban egy picivel viszonylag nyugodtan nyaraljunk. Kesz csodtomeg leszek, idegbeteg ennyi gyerek mellett... Szetfog teljesen szakadni a borom terhesseg alatt...


Most vagyok 8 hetes.


Szivem szerinz vilagga mennek.


Paromnak ezeket nem igazan mertem megmondani. Erzi o, hogy valami nincs rendben, de a teljes igazsagot nem tudja. O nagyon orul, bar amikot megtudta, hogy harman lesznek, rajta sem azt a kitoro oromot lattam, aztan mintha megbekelt volna vele. Terveztuk a kicsiket, mult honapban nem vedekeztunk eloszor. A csaladbol egyelore csak anyukam tudja, ot is iszonyatosan lesokkolta a hir. Pedig elterveztuk, hogy milyen jo lesz, ha majd babazhat egy picivel, mert azt meg birna is a terde, ha rohanni kell utana vagy mondjuk beteg es apolni, mig mi dolgozunk.


Szivem szerint elvetetnem, de felek, hogy mit szolna a parom. Ti mar voltatok valaha ilyen helyzetben?



2021. aug. 24. 07:56
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
55%
3 gyereknél kb minden ingyen van. teljes adómentesség azért nem kevés.
2021. aug. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem meg három gyerek egyszerre anyagilag a legnagyobb szívás. Ugye nem az van, hogy örökölnek egymástól, hanem mindent háromszor kell megvenni. Egyszerre kell nekik új cipő, egyszerre íróasztal, tápszer szinte egészen biztos...

És igen, ahogy valaki írta, hármas terhességnél sajnos nagyon esélyes, hogy az egyiknek vagy akár mindnek valami baja lesz. Lehet, hogy csak annyi, hogy szemüveg kell nekik, de azért egy szemüveg sem két fillér.

2021. aug. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
67%

11!


Tényleg? Ingyen adjak a tápszert, pelenkát, gyógyszert? Mi van, ha nem tudják érvényesíteni az adókedvezményt? Ha később mindhárom egyetemre menne, három különböző, egymástól és azbotthonuktol távol eső helyre?n

2021. aug. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
24%

Három gyerek ha nem ikrek, akkor is kb. egyszerre mennek egyetemre, ebből a szempontból mindegy, ikrek-e.

Értjük, hogy TE nem tartanád meg, de itt nem ez a kérdés.

2021. aug. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
74%
Hogy a viharba menne már három különböző korú gyerek egyszerre egyetemre? De, a kérdés az is, hogy MI mit tennénk.TE szülnél a segélyre, ÉN meg nem.
2021. aug. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
65%
miért ha 3 felé mennek egyetemre 3 lakást kell venni vagy mi? van kollégium is a világon. tőlem aztán kapartassa ki akkor.
2021. aug. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
49%
Am7gy meg írta, higy eleve egyet, nagyon max kettőt szeretne, ergo fel se merülne 3 egyetemista kérdése.
2021. aug. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
60%

16!


Hát téged se az eszedért szeretnek, az már biztos. Ha van 3 egyetemista gyerek, aki egyszerre jarvazonos évfolyamra, egy városba, akkor esélyes, hogy kivesznek nekik hármuknak egy lakást, x összegért. Ha 3 különböző helyre mennek, akkor 3 kolesz díja.

2021. aug. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
22%
Hogy ne mehetne a három gyerek kb. egyszerre egyetemre? Van a három gyerek között átlag két év, öt évig tart az egyetem ha nincs semmi csúszás, ha semmi módosító tényező nincs, akkor kilenc évig jár legalább egy gyerek egyetemre (5 évig kettő egyetemista, 1 évig három egyetemista, 4 évig egy egyetemista). Kb. egyszerre mennek egyetemre.
2021. aug. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
78%
18, azért ha neccesek az anyagiak, akkor nem valószínű, hogy kivesznek egy lakást. A kollégium még mindig olcsóbb, akkor is, ha beszorzod hárommal.
2021. aug. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!