Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállalnátok így babát?

Vállalnátok így babát?

Figyelt kérdés

A párommal szóba került, hogy kibővítjük a családunkat.:)

Én szívem szerint szeretnék már egy babát másrészről pedig félek tőle.

Az ok: anyagiak.

Most vettünk egy házat így ott a lakáshitel (20 év) illetve van még egy személyi kölcsönünk is (7 év), ez a kettő kb 100 egybe, plusz rezsi, két kutyus, két autó és azért legyen mit ennünk, öltözködnünk és még egy babát is ellátnunk.

Szerintem ez így nagyon nehéz lenne.

Együtt 5-600 ft-ot kapunk havonta..

Így bele mernétek vágni vagy jogos a félelmem?


2021. szept. 28. 12:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
A gyed alatt mennyi lenne?
2021. szept. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
65%
5-600 forintból havonta talán minden nap egy nyalókára jut azért. Az is csak az olcsóbikból 🙃
2021. szept. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
64%

Mi 400at kapunk havonta és ugyanígy állunk mi is, csak 1 autóval. :)

19 év hitel, 6 év személyi kölcsön.


2 gyerekünk van, a GYED nehéz időszak anyagilag, de amúgy simán elvagyunk. Anyagiakban az számít, hogy mire van igényetek. Mi elvagyunk hagyományos, alacsony költségű ételeken (spagetti, paprikás krumpli, lecsó stb), nem megyünk sokszor kirándulni, ha megyünk akkor inkább erdő járásra vagy városnézésre belföldre. Ezek alapján mi nem nagyon költünk sokat, mégis megvan mindenünk.


Amúgy pár évvel ezelőtt még Budapesten laktunk, 1 gyerekkel, 150.000 albérlettel (ami most ugye csak 100.000 hitel). Ugyanannyi bevétel és azt is megoldottuk. Tehát a fontos az, hogy TI mire költötök, mennyit és mennyi marad. Ha minőségibb életet éltek, akkor lehet hogy kevés ez a pénz, de egy gyerek - valljuk be - nem kerül sokba addig, amíg nem lesz iskolás. 5 éves a nagyobbik és a ruháztatása az egyedüli kiadás. Az iskolára meg félre kell tenni, hogy a könyvek, tanszerek meglegyenek, de az meg szervezhető.

Szerintem mindent meg lehet oldani, főleg ha 200.000 körül keres mindegyik fél.

2021. szept. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
*Főleg ha MINIMUM 200.000 körül keres mindegyik fél. A minimum kimaradt. :)
2021. szept. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%

Ne, várjatok 20 évet, amíg letörlesztitek a házat...


Komolyra fordítva a szót, ha nem az anyuka keres 400ezret, és az apuka 200-at, akkor igen, bevállalnám.

2021. szept. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%
És akkor vársz 20 évet? Az idő telik, felesleges várni.
2021. szept. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%

#3 "egy gyerek - valljuk be - nem kerül sokba addig, amíg nem lesz iskolás"

Pelenka?? Tápszer? Babakocsi, autósülés, hordozó, ruházkodás?

2021. szept. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
91%
Nekünk is hitelünk van, 100 a törlesztő, férjem 350 keres, én 170, de nem fogok csak gyest kapni, mert mint kiderült, nem vagyok rendesen bejelentve. Jelenleg 300at költünk egy hónapban mindennel együtt. Hitel, kocsi, rezsi, étel, ruha, nyaralás lebontva. Mi belevágtunk, most vagyok 20 hetes. és amúgy van kb 3 millió tartalék, ha ez is számít.
2021. szept. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

A félreértések elkerülése végett: nem 20 évet szeretnék várni.

A személyi kölcsönt szeretném tisztázni, mert ha az nem lenne gondolkodás nélkül belevágnék.

2021. szept. 28. 13:40
 10/16 A kérdező kommentje:

8 gratulálok! :)))


Nekünk most nincs is tartalékunk, egyenlőre minden pénzünket a házba tesszük.


Ebből kifolyólag felmerült bennem még egy kérdés: Mennyi tartalékpénz lenne szükséges, hogy ne merüljenek fel problémák?

2021. szept. 28. 13:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!