Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállalnátok így babát?

Vállalnátok így babát?

Figyelt kérdés

A párommal szóba került, hogy kibővítjük a családunkat.:)

Én szívem szerint szeretnék már egy babát másrészről pedig félek tőle.

Az ok: anyagiak.

Most vettünk egy házat így ott a lakáshitel (20 év) illetve van még egy személyi kölcsönünk is (7 év), ez a kettő kb 100 egybe, plusz rezsi, két kutyus, két autó és azért legyen mit ennünk, öltözködnünk és még egy babát is ellátnunk.

Szerintem ez így nagyon nehéz lenne.

Együtt 5-600 ft-ot kapunk havonta..

Így bele mernétek vágni vagy jogos a félelmem?


2021. szept. 28. 12:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
69%

7: A kelengyére fel lehet készülni. Lehet rá spórolni vagy ha nem jelent problémát, használtan is lehet venni.

Mi minőségi babakocsit vettünk (3in1 új ára 200.000) 20.000ért mert heggeszteni kellett egy ponton a vázát (10.000 volt a javítás).

Tápszer: az én fiam receptre kap tápszert, ami 2 doboznyi adag, 2400,- (Milumil AR optima) egy havi adag 4800,- szerintem nem nagy összeg.

Pelenka: 50-60ft/db áras pelenkákat veszünk, legutóbb 3 hónapja vettünk egy nagyobb adagot, azóta nem kellett új.


Mint mondtam, bármit meg lehet oldani. Minden attól függ, hogy a családnak mire van igénye.

2021. szept. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Megtakarítás nélkül nem vágnék bele. Azért az nem igaz, hogy iskoláskorig nem kerül sokba. Bizony kerülhet sokba is és ezt nem tudhatod előre. A kislányom például enyhén hipotón volt, 3 hónap kezelésbe került, de teljesen rendbejött, ma már 1 évesen szalad. DE mindez alsóhangon 200.000. forintba került és ő tényleg enyhe eset volt, lehet ennél jóval drágább is a kezelés. Pénz nélkül ezt hogy oldod meg? Az állami kezelésre hónapokat várhatsz és itt erre nincs idő. Ez csak egy példa, számtalan olyan eset van, amikor bizony nem kevés pénzbe kerül a gyerek nevelése. Gyűjtenék egy kicsit és aztán bővíteném a családot a helyetekben.
2021. szept. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
35%

Ezzel az erővel senki ne vállaljon gyereket, aki nem áll úgy, hogy havonta ki tudna fizetni többszázezer forintot gyógykezelésre.

Nem lehet mindenre felkészülni. Amíg készül a baba, addig célszerű kicsit félretenni, mert tuti hogy lesznek anyagilag nehezebb hónapok, de nem gondolnám, hogy csak többmilliós tartalék mellett szabadna belevágni a gyerekvállalásba. Már kihalt volna az emberiség akkor.


Kérdező, esetleg a babaváró hitelt felvettétek? Ha nem, azzal ki lehetne váltani a személyi kölcsönt. Kamat és törlesztő tekintetében is kedvezőbb lenne.

2021. szept. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nem, nem kedvező.

A mi hitelünket sem váltottuk ki vele, mert azt legalább tudjuk, hogy 20 évig ugyanazt fizetjük. A babaváró törlesztése viszont nem fix, bármikor ingadozhat.

2021. szept. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Hogy a személyi kölcsönnél rosszabb legyen azt erősen kétlem. És egyébként sem szükséges mind a 10 milliót megigényelni.
2021. szept. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Nem vettük fel a babavárót és nem is tervezzük. :)

Gondoltam rá én is, de ahogy kikalkuláltam a törlesztőt kb ugyan ott vagyok vele mint a személyi kölcsönnel.

2021. szept. 29. 08:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!