Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ennyire nehéz vezetni a...

Ennyire nehéz vezetni a háztartást gyerek mellett?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy túlzottan is rend mániás vagyok, de Én napi többször porszívózok, próbálok mindenhol rendet tartani, pedig elég nagy, emeletes házban élünk. Másfél éves a kisfiam, egésznap játszik, minden pakol nyilván, ami nem volt sosem baj. Vagy együtt vagy egyedül el pakolok ha mar sokáig nem nyult egy adott játékhoz, majd előszedi újra, ha szeretné. a napi rutin része a takarítás és a főzés számomra, persze a játék mellett, mert mindig a fiam az első :)

Elleneben egyre több olyan anyuka van a környezetemben, akik panaszkodnak, hogy jajj, gyerek mellett nem lehet rendet tartani, nem lehet főzni stb.

Én nem úgy tapasztaltam, hogy ez ennyire megerőltető feladat lenne (pedig várandós vagyok, mégis minden rendben van, ezt a férjem, család, barátok is megjegyzik mindig).

Miért használják a gyereket sokan 'kofogásnak'?

( egyik barátnőmnél is így van, unokatesómnál és sógornőmnél is, szóval a közvetlen környezetemben tapasztalom)

Vagy ez ennyire függene a 'neveltetéstől'? Engem anyukám mindig arra sarkallt, hogy rend legyen körülöttem, elvárás volt. Mindig főzve volt stb, szóval én azt csinálom, amit 'hoztam magammal'.

Ti mit gondoltok erről? Aki esetleg másképp csinálja, miért?

Egy percig sem mondom, hogy akinél kupi van stb az 'szar anya', csak érdekelne a másik oldal is!! :)


2021. okt. 4. 07:49
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
92%
A rosszindulat belőled süt Kérdező.
2021. okt. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
91%
Ki mondta itt kérdező, hogy te jajj de nagyon rossz anya vagy? Most olvastam végig a válaszokat, de egyikben sem olvastam ilyet.
2021. okt. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
92%

Örülj neki, hogy olyan gyereked van, aki elvan magában, és te "meg tudod oldani". Nem azért tudod megoldani, mert olyan hű de ügyes vagy, hanem mert olyan a gyereked.


Az enyém mindig ott van, ahol én, mindig az kell neki, ami a kezemben van, folyton segíteni akar.


3 percet nem köti le magát egy játékkal sem, folyton jön-megy, felmászik mindenhová, kapaszkodik a lábamba, hogy vegyem fel. Voltak időszakok, amikor le se lehetett tenni, vagy fel se lehetett kelni mellőle, mert üvöltött, szerencsére ez elmúlt.


Segítségem nincs, nagyszülők messze. Én is megoldom ennek ellenére, általában akkor, mikor itthon van az apja.

2021. okt. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
93%
Egyébként ha ennyire érdekel a téma, akkor miért nem kérdezed meg a barátnőd, unokatesód, sógornőd, hogy ők miért használják, ahogy te fogalmazol, kifogásnak a gyereket? Ja, hogy akkor hiába mosolyognál hozzá, elküldenének a p.csába? Lehet. Sajnos szerintem is te vagy rosszindulatú ebben a kérdésben. Vagy legyen képed face to face megkérdezni az érintetteket, vagy inkább gondolkozz a saját problémáidon, és ne a mások háza táján sepregess. Esetleg ha még a kérdésed után szóbaáll majd veled a 3 említett hozzátartozód, ajánld fel nekik, hogy hetente egyszer átmész és segítesz takarítani.
2021. okt. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
93%
Ha ilyen szép az életed miért foglalkozol máséval? Csak nem azért mert ettől érzed magad szuperanyunak, hogy más szarabbul csinálja mint te? Egyébként mondod, hogy te nem teszel megjegyzéseket, közben meg olyan szavakkal dobálózol, hogy kifogásnak használják sokan a gyereket. Kívánom, hogy a második gyereked is ilyen nyugis legyen, de ha esetleg olyan lesz hogy akkor is üvölt ha 3 másodpercre elszaladsz pisilni, remélem elgondolkozol…pedig tudod, csak napirend és szervezés kérdése, ne keress majd kifogásokat :)
2021. okt. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
24%

Nem olvastam a kommenteket.

2és fél éves a nagy, 1 hetes a kicsi.

Minden nap főttkaja és rend van.

Segítsegem semmi nincs...

2021. okt. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
87%

Én is rendmániás voltam azelőtt de most elengedtem.

Van egy 9 éves lányom és egy egy éves kisfiam. Há nem tudom nálunk semmi nem megy simán.

Általában a főzéssel kezdek amikor hazaérek reggel a suliból a kicsivel. Az a körülményesebb. Közben pakolok, takarítok de az én kisfiam egyedül nem igazán van el.

Mindig rámol bármerre megy.

Végigtapogatja vagy nyalogatja a szekrények üveg felületeit persze akkor ha látja, hogy azelőtt pár perccel takarítottam le. A szárítógépet és a mosógépet is nagyon szereti főleg összekeverni a szennyessel a tiszta ruhákat amit kihúz a szárítóból.

A porszívót piszkálja amikor porszívózok a felmosót borítja ki éppen, mindig csinál valamit, hogy hátráltasson.

Akkor takarítok intenzívebben amikor alszik délelőtt egyet.

Heti 2x van portörlés, minden nap felmosok, porszívózok.

Ennél többet nem akarok és nem is tudok csinálni.

Lehet az enyém túl eleven.

Én egy időre elengedtem ezt a tisztaságmánia dolgot. Örülök ha délután is alszik egyet és leülök a fenekemre vagy éppen a naggyal tudok tanulni.

2021. okt. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
83%

WOW, szuper vagy!!

Ezt szeretted volna olvasni, ugye?


Figyu, kiscsillag, az önfényezés mellett az is megvan a buksidban ugye, hogy minden baba/gyerek más, ergo mást igényel?

Az én lányom mellett is kivitelezhető minden, mégsem kérdezek ilyen bárgyúságot, mert felfogom, hogy vannak más típusú gyerekek is, mint a lányom. 🤷‍♀️

Gyere lepontozni szupermami. 🤦‍♀️

2021. okt. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
89%

A valaszadók a rosszindulatúak??

Fogod, hogy a kérdésed már rosszindulatú?

Segítek, ez a rész a gáz:

"Miért használják a gyereket sokan 'kofogásnak'?"

Vagyis, ha valakinek 'nehezebb' gyereke van, az kifogás. Értem.

Most én leszek valóban rosszindulatú, kívánok neked egy macerásabb 2. babát, hogy megtanuld, nem ítélkezünk, mig nem jártunk a másik cipőjében.

2021. okt. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
92%
Ennyire nem tudsz senkinek dicsekedni, drága kérdező? :)
2021. okt. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!