Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ennyire nehéz vezetni a...

Ennyire nehéz vezetni a háztartást gyerek mellett?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy túlzottan is rend mániás vagyok, de Én napi többször porszívózok, próbálok mindenhol rendet tartani, pedig elég nagy, emeletes házban élünk. Másfél éves a kisfiam, egésznap játszik, minden pakol nyilván, ami nem volt sosem baj. Vagy együtt vagy egyedül el pakolok ha mar sokáig nem nyult egy adott játékhoz, majd előszedi újra, ha szeretné. a napi rutin része a takarítás és a főzés számomra, persze a játék mellett, mert mindig a fiam az első :)

Elleneben egyre több olyan anyuka van a környezetemben, akik panaszkodnak, hogy jajj, gyerek mellett nem lehet rendet tartani, nem lehet főzni stb.

Én nem úgy tapasztaltam, hogy ez ennyire megerőltető feladat lenne (pedig várandós vagyok, mégis minden rendben van, ezt a férjem, család, barátok is megjegyzik mindig).

Miért használják a gyereket sokan 'kofogásnak'?

( egyik barátnőmnél is így van, unokatesómnál és sógornőmnél is, szóval a közvetlen környezetemben tapasztalom)

Vagy ez ennyire függene a 'neveltetéstől'? Engem anyukám mindig arra sarkallt, hogy rend legyen körülöttem, elvárás volt. Mindig főzve volt stb, szóval én azt csinálom, amit 'hoztam magammal'.

Ti mit gondoltok erről? Aki esetleg másképp csinálja, miért?

Egy percig sem mondom, hogy akinél kupi van stb az 'szar anya', csak érdekelne a másik oldal is!! :)


2021. okt. 4. 07:49
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
98%
Gondolom a kisfiad egy nyugisabb típus. Az én fiam is ilyen volt, mindent meglehetett mellette (később vele, mert bevontam ugye játékosan) csinálni. Nem egyhelyben ült, ne érsd félre, csak nyugisabb volt, mint a huga. A kislány egy szélvész, 0 veszélyérzettel! Jobb ha szem előtt van. Bevonni sem egyszerű, mert folyton zizeg, az egy dolog ha csak "láb alatt lenne", de fél pillanat alatt eltűnik az ember szeme elől és hiába ütötte meg már magát valamivel csak azért is visszamegy és újra próbálja. Ugyan azt a mintát és nevelést kapják... Vagyis kaphatnák, de ami a fiúval bevállt az a lánynak nem. A lány dacosabb, csak azért is típus. Vele már sokkal sokkal nehezebb egy portörlés is, mert elfordulok már lehet olyat próbál amit nem kéne neki. A fiam nem ilyen volt.
2021. okt. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
12%

tehát aki megoldja, ássa el magát.


Szerintem meg aki nem, az gyakorizzon kevesebbet, máris megvan a porszívózás.

2021. okt. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
85%

"hát jó esetben a gyerek azért biztonságos környezetben el tud lenni magában is kicsit"


Átlagos esetben meg nem. Vagy jön a fenekedbe bújva és segítene, ami pl: azt takarja, hogy fogni akarja a porszívót és arra megyünk gyökkető sebességgel ahova nem kellene, vagy azt hogy "elvan valahol"=szétszedi addig a hálót, nappalit.


"nem napi másfél óra, annyit meg biztosan alszik napközben a gyerek..."


Ha minden rendrakás, takarítás alatt a gyerek közben más melót csinál neked, akkor nem 1,5 óra, hanem örök körforgás. Főleg, ha nem csak egy gyerek van.

2 évesen a nagyobbik nekem például 0 percet aludt nappal és utána az oviban se aludt.

2021. okt. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem ez nagyon sok mindentől függ. Van, akinek a gyereke több figyelmet igényel, van, aki dolgozik, a gyerek bölcsiben/oviban, ott délután már kevés az idő. Aki kismama, lehet, hogy egész nap rosszul van. Ezt nem lehet általánosítani. Illetve mindenkinek más a prioritás. Az egyik azt mondja, előbb elmosogatok, aztán játszunk, a másik játszik, majd alvás időben mosogat. Van, aki jobban bírja a teendőket, van, aki nehezebben. Ennyi.
2021. okt. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, amik értelmesek! :D

Igen, 12-es, Én is ezt látom, aki megoldja az le van pontozva, a sok 'majd én okos vagyok' anya meg biztos mindent jól csinál.

Nem azt mondom, hogy minden percem a takarításból áll, de azért egy alap tisztaság számomra a minimum, és igen, nekem is vannak napok, amikor 'leszarom' és nem erőltetem magam, pláne most :)

2021. okt. 4. 08:24
 16/36 anonim ***** válasza:
98%
Én meg dolgozom is mellette, úgyhogy a szuperanyu versenyt meg is nyertem, rózsákat az öltözőbe, köszi!
2021. okt. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
98%

Meglepő lehet, de nem minden gyerek mellett lehet naponta többször végignyalni a lakást.

Egy barátnőm is hasonlóan gondolkodott, mint te. Az első gyereke evett, aludt, vigyorgott. Eljátszott magában egész pici korától. Mindenre volt ideje, ragyogott a lakás, istenieket főzött, eljárt a barátnőkkel, vite magával a picit mindenhova, és nem volt semmi gond.

Időnként tett egy-egy lesajnáló megjegyzést azokra, akik ezt nem tudták megoldani.

Jött a második gyerek, és vele a fekete leves.

Hasfájós, nagyon sírós baba, másfél éves koráig nem volt egy normális éjszakájuk, mert alig aludt a gyerek, viszont legalább sokat és visítva sírt. Nappal ugyanez. Kézben még nagyjából jó volt, de ott is sokat sírt.

Úszott a lakás, kaja akkor volt, ha rendelt, a hosszú kádfürdő helyett jöttek a villám zuhanyok, ő pedig teljesen kétségbe volt esve, hiszen az elsővel nem ezt szokta meg.

Aztán a kicsi ovis lett, az emlékel megszépültek, jött a harmadik, mondván kétszer csak nem lesz balszerencséje... Hát lett. Ő is sírós, hasfájós baba lett. Ugyanolyan, mint a középső.

Viszont a barátnőm megtanulta elengedni a dolgot, nem tragédia, ha nincs folyamatos múzeumi rend a lakásban, beszerzett egy robotporszívót, ha van ideje főzni, akkor több napra előre készül, nagyobb adaggal, és már nem tesz megjegyzéseket azokra, akik hasonló helyzetben vannak, mint ő.

2021. okt. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
98%
8. vagyok. Szerintem akit lepontoztak, azt azért, mert osztotta az észt. Könnyű egy nyugis gyerek mellől okosnak lenni, csak aztán nehogy visszanyaljon a fagyi. Mint írtam, az első mellett nekem is ment minden, de azért tudtam, hogy simán csak szerencsém van és nem én vagyok minden tudás anyja.
2021. okt. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:

Ki tett megjegyzést? :)

Itt aki megjegyzéseket tesz, az a többi 'anyuka'(?!), aki nem tudja / akarja ezeket megcsinalni, és én jajj de nagyon rossza anya vagyok, mert én meg igen :)

Borzasztó ez a rosszindulat, remélem a gyerekeiteket nem erre nevelitek majd, hogy szar az a gyerek, aki elpakol maga után, mert ezt látta otthon / anya megtanította :)

2021. okt. 4. 08:36
 20/36 anonim ***** válasza:
83%
Ja, hogy a szmájlis troll vagy :-)
2021. okt. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!