Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ennyire nehéz vezetni a...

Ennyire nehéz vezetni a háztartást gyerek mellett?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy túlzottan is rend mániás vagyok, de Én napi többször porszívózok, próbálok mindenhol rendet tartani, pedig elég nagy, emeletes házban élünk. Másfél éves a kisfiam, egésznap játszik, minden pakol nyilván, ami nem volt sosem baj. Vagy együtt vagy egyedül el pakolok ha mar sokáig nem nyult egy adott játékhoz, majd előszedi újra, ha szeretné. a napi rutin része a takarítás és a főzés számomra, persze a játék mellett, mert mindig a fiam az első :)

Elleneben egyre több olyan anyuka van a környezetemben, akik panaszkodnak, hogy jajj, gyerek mellett nem lehet rendet tartani, nem lehet főzni stb.

Én nem úgy tapasztaltam, hogy ez ennyire megerőltető feladat lenne (pedig várandós vagyok, mégis minden rendben van, ezt a férjem, család, barátok is megjegyzik mindig).

Miért használják a gyereket sokan 'kofogásnak'?

( egyik barátnőmnél is így van, unokatesómnál és sógornőmnél is, szóval a közvetlen környezetemben tapasztalom)

Vagy ez ennyire függene a 'neveltetéstől'? Engem anyukám mindig arra sarkallt, hogy rend legyen körülöttem, elvárás volt. Mindig főzve volt stb, szóval én azt csinálom, amit 'hoztam magammal'.

Ti mit gondoltok erről? Aki esetleg másképp csinálja, miért?

Egy percig sem mondom, hogy akinél kupi van stb az 'szar anya', csak érdekelne a másik oldal is!! :)


2021. okt. 4. 07:49
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
89%

Nekem is az jutott eszembe, mint 30asnak. A valóéletben senki nem esik hasra a napi két porszívózásodtól, ezért kellene netes idegenek csodálata?

Én mondjuk csak szimplán hülyének tartalak. Mi a jó istennek napi 2x porszívózni? Ha ennyi szabadidőd van, akkor keress valami hobbit.

2021. okt. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
10%
31, ha nem kell hasraesni tőle, akkor hogy lehet, hogy itt kb senki nem képes kivitelezni még a napi egyet sem?
2021. okt. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
87%

31 detto.

Napi 2 porszi, ha nincs háziállat, erősen kényszeresnek tűnik. 🤷‍♀️

2021. okt. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
88%

Nekem kettő van. A nagyobbik régebben olyan volt, hogy leraktam valahová és ott maradt. Ez mára odáig fejlődött, hogy fogja a papírt, ceruzát, vagy könyvet vagy valamit, lerakja magát valahová és ott marad. Sírni három hónapos kora óta csak akkor hallom, ha fáj valamije vagy szomorú. Most 3,5 éves. Gondoltam is, hogy ez a gyereknevelés milyen unalmas dolog, a lakás csillogott, játszótérre is főleg miattam mentünk, hogy legyen már valami akció az életemben.

A kisebbik az ellentéte: nagyon önálló, de nem veszi figyelembe, hogy ő még sokmindent nem tud. Szóval kamikaze módban felmászik mindenhova, szaladozik, és a legrosszabb, amikor valamit akar csinálni (mondjuk egyedül akar felöltözni másfél évesen), de nem sikerül neki. Olyankor dühében üvölt, tovább próbálkozik, persze továbbra sem sikerül neki, mégjobban üvölt... na ebből a szituációból őt egy fél óra kihozni, és van naponta öt-hat ilyen. Amióta megszületett, azóta leszarom a háztartást.

2021. okt. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
79%

Nézd. Nem fogom azt írni, hogy mindenkinek más a gyereke, mert egyrészről más is írta már ezt, másrészről úgy is jön erre valaki (jött is), aki rátromfol.


De nem egyformák az elképzeléseink. Én családi házban nőttem fel, most egy 3. emeleti lakásban lakunk. Elfogadtam a helyzetet, mert így logikus, 10 percre lakunk mindkettőnk munkahelyétől, bármilyen bölcsitől, óvodától, iskolától, gyerekorvostól. De őszintén szólva elég nagy igényem van rá, hogy minél több időt kint a szabadban töltsünk, így megyünk sokat sétálni, akár napi több órát is kint töltünk. Mindemellett nyelvet tanulok, és egy posztgraduális sulit is végzek sőt, részmunkaidőben dolgozni is elkezdtem (fogorvos vagyok). Beláthatod, hogy jó eséllyel jóval kevesebb időm jut például takarításra, még ha a munkát nem is számolom.

Van egy olyan aspektusa is a dolognak, amit nem lehet úgy elmondani, hogy ne sértődjön vérig egy csomó ember, de azért leírom: nem azért tanultam, hogy itthon pucoljam a budit. Megcsináljuk a férjemmel, amit meg kell csinálnunk, de nem élvezetből és igen, adott esetben gondot okoz. Hát azt még le sem írtam, hogy egy hónapból legalább 2 hétvégén itthon sem vagyunk (sulim ugyan online van, de vegyük úgy, hogy nem vagyok itthon), hazamegyünk az ország másik végébe a szüleimhez, vagy csak kirándulunk, barátokkal vagyunk. Mert nekünk erre van igényünk.


Illetve én is visszakérdeznék: mi lenne ha egyszer rendesen porszívóznál fel, és akkor nem kellene napjában többször? Vagy ennyire disznó módjára éltek, hogy muszáj végigmenni rendesen, különben térdig ér a kosz? Gondolom nálad nem az a porszívózás, hogy a sarokba beállított kis kézi valamivel gyorsan fél perc alatt körbe takarítod a reggeliző asztalt, hogy mégse legyen morzsás, hanem arra gondolsz, mikor kiveszed a szekrényből a nagyporszívót, feltekered a szőnyeget, felrakod a székeket és akkurátusan végig mész minden ponton.

2021. okt. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
71%

Most ment el tőlünk egy takarítócéget képviselő hölgy. A mi lakásunk 85 nm-es, ők 4 ember együtt 3 óra alatt takarítanak ki egy ilyen méretű lakást. Ebben az általános dolgokon kívül benne van még ilyen, hogy ablakok, redőnyök, konyhaszekrények kívül-belül, radiátor mögött, hűtő belül, erkély stb. Tehát egy alapos takarítás. Na most, ha 4 ember ezekkel 3 óra alatt végez, akkor egy embernek bőven rámenne egész napja (több is, mert ugye azért itt az emberek segítik egymást, adogatják a cuccokat, odakészítik a lavórba a vizet és tsai, nem te mászol le a létráról 80x tiszta rongyért, plusz itt takarítógép van alsó hangon, nem egy kis porszívó, amit beraksz a gardróbba).

Na, emiatt nem áll össze a kérdezőnél az állítólagos patika tisztaság. Mert ezek alapján akkor ő is legalább 4-5 órát csak takarítással tölt, de ugye tudjuk, hogy csak porszívózni többször szokott, tehát a nettó idő ennél is több lehet. Plusz a főzés, ami nálam egy leves másodikkal, vagy egy kiadós főétel, ha nem zacskós bolognait csinál az ember, azt sem ússza meg 2 óra alatt mosogatással/mosogatógép ki-be pakolásával. Na itt legalább 6 óra munkánál tartunk, és akkor nem számoltam bele, hogy mikor veszi meg az illető az alapanyagokat az ebédhez (kivéve, ha van egy g3ci nagy spájz, meg mondjuk hűtőláda, akkor lehet hetekre előre otthon tárolni dolgokat, ez pl nálunk nem kivitelezhető, mi majd mindennap járunk boltba/piacra). És akkor még vegyük hozzá, hogy ugye kiemelte a kérdező, hogy a gyereke az első, akinek akkor mindig frissen készít menüt, nem használ bolti üvegeset, az is mondjuk összesen legyen azért 1 óra (magamból indulva ki, hogy mire megpucolom a szilvát pl, vagy lereszelem a cukkinit és még csak 2 kiváltott étkezésnél tartunk), plusz szintúgy a kupi felszámolása. Tehát 7 óra legalább, és akkor nem vásároltál be, nem játszottál a gyerekkel, akit egyszer sem tettél tisztába és egyszer sem fosta össze magát nyakig, te még arcot sem mostál, nemhogy beiktass egy fél órás edzés, hogy ne nézz ki úgy, mint a telisz@rt búvárruha, nem teregettél ki, nem vasaltál ki, nem mentél el a purdéval játszótérre/nem mentél ki a kertbe gereblyézni, nem locsoltál meg egy virágot. Aztán ugye az apróságok, amelyek külön 1-2 percesek, de azért ez a sok 1-2 perc összeadódik, mint az, hogy beágyazol, kiszellőztetsz, kitojod magad és s3gget mosol, elpakolod azt, amivel a purdé már nem játszik, állandó szortírozás, hogy amit már nem hord/nem használ (és ez vonatkozik rátok is), bedobozold és kividd a garázsba, vagy ahová kell.


Őszinte leszek, akárhogy nézem, itt szó nincsen alapos takarításról nem hogy mindennap, de talán sosem. Nem jön ki a matek. Én azt gondolom a hozzád hasonlókról, hogy egyszerűen vagy hazudsz, vagy egy illúzióban élsz, amit könnyen le lehetne rombolni, ha odamennék és bekukucskálnék a szekrények mögé. Vagy egyszerűen ügyetlen és felületes vagy. Én mikor azt mondom, hogy nincs időm takarítani, nem arra gondolok, hogy 5 napja nézem a morzsákat a padlón, hanem arra, hogy rohadtul le kéne már mosni a redőnyöket.

2021. okt. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!