Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki megbánta a...

Van itt olyan, aki megbánta a gyerekvállalást?

Figyelt kérdés

Nem azt kérdezem, hogy nehéz-e az anyaság, hanem hogy van-e itt olyan, aki konkrétan megbánta, hogy vállalt gyereket. Legyünk tisztelettel a másik felé és senkit ne pontozzunk le!


Az az igazság, hogy én megbántam. Név és arc nélkül vállalom: nem voltam felkészülve az anyaságra és főképp (családi) nyomás hatására vágtam bele. Nem kellett volna. Már féléve az örökbeadáson gondolkodom, de a férjem hallani sem akar róla, pedig ő is megbánta a gyereket, csak fél, hogy mit fognak szólni a rokonok/barátok/ismerősök. Már 1.5 éves a pici, de semmi sem lett jobb, sőt csak rosszabb. Házasságom romokban (a gyereknek köszönhetően), elválni viszont nem tudok mert se én, se pedig a férjem nem akarja vállalni a gyerekfelügyeletet, ha elhelyezésre kerülne a dolog. Úgy érzem tönkrement az életemet és nem látom a kiutat. Sokszor eszembejut, hogy de jó lenne lelépni egyedül és új életet kezdeni hátrahagyva mindent, de legfőképp a gyerekem. Emiatt persze bűntudatom van és sz*r embernek tartom magam, de menekülni szeretnék. Annyira hiányzik a régi, gondtalan életem, amikor azt csináltunk amit akartunk, akkor amikor akartuk. Ma ez már teljességgel elképzelhetetlen hosszútávon. Időszakosan meg tudjuk oldani, hogy valaki vigyázzon a gyerekre, de itt nem arról van szó, hogy csak pihenni szeretnék, hanem sokkal inkább a gyerekmentes élet hiányzik. Úgy érzem, valaha volt legnagyobb hibámat követtem el, amiből nem látom a kiutat. Beragadtam egy megromlott házasságban, ahol a gyerekvállalást mindketten megbántuk. Azt leszögezném, hogy nem szenvedek szülés utáni depresszióban, ezek az érzések sajnos teljesen őszintén jönnek zsigerből.


Nem tőletek várom a megoldást, hanem csak érdekel, hogy más is volt-e ilyen helyzetben és hogy mi lett a dolog kimenetele.

Köszönöm ha elolvastad.



2021. nov. 7. 14:34
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
88%

Nálam fordítva történt minden. Nagyon szorongtam a gyerekvállalás miatt. Előtte egy bizonytalan valaki voltam. A munka is elszaladt mellettem.

Kétségeim voltak, hogy jó anya lennék, de a férjem nagyon akart így legrosszabb esetben is volt egy szülője, aki szeretni fogja.

Aztán megszületett... és most azt mondom, hogy bár előbb vállaltam volna! Sokkal összeszedettebb lettem. Magabiztosabb. És igen élvezem, hogy a gyerek mindenre jó kifogás.

Talán az egytlen rossz, ami van benne az alváshiány.


Sokat segített anyósom, hogy a picúrral egymásra találjunk és én kompetens szülő lehessek.


Sajnos anyámmal fasírtba vagyok, így rá pl. nem számíthatok.

2021. nov. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:
40%
Aki 26évesen "családi nyomásra" vállal gyereket és ezt kifogásnak használja, az egész egyszerűen fogyatékos. Nem, nem voltam még ilyen helyzetben, mivel sose voltam ilyen degenerált.
2021. nov. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:
94%

Az elején sokszor éreztem így, de mivel tudtam, hogy lesznek nehézségeim, így készültem előre. Nem, nem azért, mert megbánnám, hiszen felelősségünk teljes tudatában hoztuk meg a döntést, hogy babát szeretnénk... hanem mert egyszerűen csak tudom, hogy nehezen alkalmazkodom az újdonságokhoz, főleg ha az új döntéshelyzeteket, feladatokat hoz akár az éjszaka közepén is. Önzőnek tartottam magamat ehhez már a fogantatás előtt is. Csomó videót megnéztem ezzel kapcsolatban és tulajdonképpen arra jutottam, hogy tényleg minden agyban dől el. Egyszerűen fel kell dolgozni, hogy ez a baba, már kettőnk része. Nincs olyan, hogy nélküle. Ezen felül pedig ahol szerintem sokan hibát követnek el, az az, hogy mindent a baba alá és mögé helyeznek. Ez egy szabadelvű nőnél/párnál nem működik. Mi próbáltuk úgy felfogni, hogy igen, itt egy kis lény, akinek igényei vannak és azokat ki kell elégíteni, de mi attól még nem szűntünk meg párként és egyéniségként létezni, élnünk kell ugyanúgy az életünket. Átalakultak a dolgok, de hűek maradtunk önmagunkhoz. Ugyanúgy eljártunk nagyokat sétálni, kicsiket kirándulni, hosszú hétvégézni, aztán már külföldi hétvégézni is, mint korábban. Macerásabb, de erőltettük, mert úgy éreztük, hogy neki kell integrálódnia a mi életünkbe és nem nekünk teljesen alá rendelni magunkat. Így pedig kialakult egy olyan balansz, ami által kimondhatom, hogy egy család lettünk. Nem egy idegennek éreztem már, aki "közénk tolakodott" és aki miatt fel kellett adnom önmagam, hanem egyszerűen beledöglenék, ha vele valami történne, vagy oda kellene adnom valakinek végleg. És tudod mi a csoda? Azt látni, hogy ahogy nő, ő is élvezi azokat a tevékenységeket, amiket mi szeretünk, tehát már amiatt sem kell aggódnunk, hogy ez valamiféle "beleerőltetés". :)

Térjetek vissza a lehető leginkább a régi életetekhez, amibe megpróbáljátok beleintegrálni őt is, hátha megjön a család érzése.


Az a helyzet, hogy az életed már akkor sem lesz nyugodt, hogyha összepakolsz és hátrahagyod az egész szituációt. Volt ilyen nő a családunkban. Vélhetően a legjobbat tette a gyerekével, mégis elképesztő megvetés járta körül, amiért képes volt egy ilyen pici (3 éves gyereket) elhagyni, otthagyni az apjával. A sors érdekes fintora, hogy született később másik gyereke. Hogy lehet így új életet kezdeni? Tudva, hogy leléptem és soha nem néztem a gyerekem felé? Teljesen tiszta lappal lépek újra egy pasas mellé? Újra gyereket vállalok?

2021. nov. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon elgondolkodtatóak. Meglep, hogy ennyien segítő szándékkal fordultatok hozzám, amit tényleg nagyra értékelek és jól esik, hogy nem rögtön a megvetést kaptam. Ezt még egyszer köszönöm.

Sajnos #31 te kivétel vagy a fenti leírásból, stílusoddal viszont megmutattad, hogy “degenerált” talán nem vagy, de 💩 annál inkább. Tudod, a stílus maga az ember.

2021. nov. 7. 21:25
 35/63 A kérdező kommentje:
Bocsánat #31, nem rád gondoltam hanem #32-re.
2021. nov. 7. 21:25
 36/63 anonim ***** válasza:
39%

Ne haragudj, de aki 26 évesen még nem tud önállóan döntést hozni a párjával, mert nem vált le a családjáról, annak fel kéne ismernie, hogy még maga is gyerek, és nem tönkretenni egy ártatlan ember életét. Nyugodtan lepontozhatsz, attól én még megvetem az ilyen "embereket". Lehet itt anonim jópofizni, de te is tudod, ha a való életben ezt így előadnád, az emberek többsége minimum leköpne. (Nem csak téged, a pasi se különb.) Amúgy a válaszok valószínűleg azért ilyen hízelgőek, mert a fele chieldfree, imádnak itt, a gyerekvállalás topicban nyüzsögni.

#32

2021. nov. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:
86%

32# Empátiáról hallottál már? Tudod, amikor próbálod beleképzelni valaki helyébe magad, hogy mit érezhet, amikor látható mód segítségért kiált, esetleg megpróbálod átgondolni a saját életedet és meglátni benne, hogy te vajon gondoltál-e valaha ilyenekre? Akárcsak egy fél percre is...

Ma az a társadalmilag elfogadott, hogy pofánkat befogjuk, mert az anyaság szép, az anyaság jó, az anyaság rózsaszín vattacukros csillámpóni hányás... és ha valaki ki mer állni és azt meri mondani, hogy NEM az, akkor azonnal megkövezik. Te most ezt teszed. Szíved joga, de ezzel most segítettél? A te lelked jobb lett, mert leköptél valakit, ahelyett, hogy megpróbálnád jobb belátásra bírni esetleg valamilyen HASZNOS tippel?

Azt valószínű már a kérdező is tudja, hogy mit kellett volna máshogy tennie néhány éve. Hogy ezt alpári módon az orra alá dörgölöd arc nélkül, hatalmas újdonság, gondolhatod... :D Emberségből jeles! Igazán előremutató, jó problémamegoldó készségre vall. Igen, én is elítélem azt, aki nem vállalja a felelősséget a tettei következményeiért, de attól még megpróbálhatok ezen tény mellett normális hangvételű választ adni, nem?

2021. nov. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim ***** válasza:
62%

#37! Igen, belegondoltam. Nem, nem gondoltam egy másodpercre se ilyenekre, mert itt nem arról van szó, hogy csalódott, mert az anyaság nem csillámpónis hányás. Összefoglalom neked röviden: Anya azt mondta szüljek. Jó, akkor szülök. 2 év múlva: Jaaaaj, mégse kell, inkább visszaviszem.

Ez mi??? Nem egy pár cipőről beszélünk!

Hasznos tippet akarsz? Tessék:

Drága Kérdező! Adjátok örökbe a gyereket. Nálatok csak jobb szülőket kaphat. Nektek meg lehet tovább bulikázni. Mindenki jól jár😉

2021. nov. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 anonim ***** válasza:
80%
Na tessék, tudsz te ha akarsz, ez is egy út. A többiben nem vitatkozom, mert nyilvánvalóan sosem fogod megérteni miről beszélek. :D
2021. nov. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező, tényleg jobban járna ha örökbe adnátok.

Én sokszor érzem azt hogy megbántam, nem is tartom magam jó anyának. De bele sem tudok gondolni hogy más nevelje, én teljesen össze törnék.

Nálunk az a legnagyobb baj, hogy férjem egyáltalán nem olyan apa mint amire számítottam. Tehát kb egyedül nevelem attól függetlenül hogy együtt élünk, én ezért érzem soknak. Az sem segít hogy a kislányunk nagyon nehéz természetű,ehhez jött a dackorszak.

Napi szinten ülök le a fürdőszobában sírni hogy nem bírom tovább, de azt tudom hogy jó életet szeretnék neki, ezért össze szedem magam.

2021. nov. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!