Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki megbánta a...

Van itt olyan, aki megbánta a gyerekvállalást?

Figyelt kérdés

Nem azt kérdezem, hogy nehéz-e az anyaság, hanem hogy van-e itt olyan, aki konkrétan megbánta, hogy vállalt gyereket. Legyünk tisztelettel a másik felé és senkit ne pontozzunk le!


Az az igazság, hogy én megbántam. Név és arc nélkül vállalom: nem voltam felkészülve az anyaságra és főképp (családi) nyomás hatására vágtam bele. Nem kellett volna. Már féléve az örökbeadáson gondolkodom, de a férjem hallani sem akar róla, pedig ő is megbánta a gyereket, csak fél, hogy mit fognak szólni a rokonok/barátok/ismerősök. Már 1.5 éves a pici, de semmi sem lett jobb, sőt csak rosszabb. Házasságom romokban (a gyereknek köszönhetően), elválni viszont nem tudok mert se én, se pedig a férjem nem akarja vállalni a gyerekfelügyeletet, ha elhelyezésre kerülne a dolog. Úgy érzem tönkrement az életemet és nem látom a kiutat. Sokszor eszembejut, hogy de jó lenne lelépni egyedül és új életet kezdeni hátrahagyva mindent, de legfőképp a gyerekem. Emiatt persze bűntudatom van és sz*r embernek tartom magam, de menekülni szeretnék. Annyira hiányzik a régi, gondtalan életem, amikor azt csináltunk amit akartunk, akkor amikor akartuk. Ma ez már teljességgel elképzelhetetlen hosszútávon. Időszakosan meg tudjuk oldani, hogy valaki vigyázzon a gyerekre, de itt nem arról van szó, hogy csak pihenni szeretnék, hanem sokkal inkább a gyerekmentes élet hiányzik. Úgy érzem, valaha volt legnagyobb hibámat követtem el, amiből nem látom a kiutat. Beragadtam egy megromlott házasságban, ahol a gyerekvállalást mindketten megbántuk. Azt leszögezném, hogy nem szenvedek szülés utáni depresszióban, ezek az érzések sajnos teljesen őszintén jönnek zsigerből.


Nem tőletek várom a megoldást, hanem csak érdekel, hogy más is volt-e ilyen helyzetben és hogy mi lett a dolog kimenetele.

Köszönöm ha elolvastad.



2021. nov. 7. 14:34
1 2 3 4 5 6 7
 61/63 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Engem is érdekelne mi a helyzet?
2022. febr. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/63 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges, hogy a kérdező lelépett. Nemrég egy férfi írt le nagyon hasonló helyzetet, csak a másik oldalról. Ott a feleség lement vásárolni, és nem ment haza, a kocsi szélvédőjén hagyott egy levelet. De az is lehet, hogy ez az egész nem igaz, a kérdező ott elég hamar eltűnt...
2022. febr. 16. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/63 anonim ***** válasza:

hogy döntöttél

kedves kérdező azóta?

üdv., sok válaszoló kíváncsi szerintem most erre 🙂

2022. ápr. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!