Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki megbánta a...

Van itt olyan, aki megbánta a gyerekvállalást?

Figyelt kérdés

Nem azt kérdezem, hogy nehéz-e az anyaság, hanem hogy van-e itt olyan, aki konkrétan megbánta, hogy vállalt gyereket. Legyünk tisztelettel a másik felé és senkit ne pontozzunk le!


Az az igazság, hogy én megbántam. Név és arc nélkül vállalom: nem voltam felkészülve az anyaságra és főképp (családi) nyomás hatására vágtam bele. Nem kellett volna. Már féléve az örökbeadáson gondolkodom, de a férjem hallani sem akar róla, pedig ő is megbánta a gyereket, csak fél, hogy mit fognak szólni a rokonok/barátok/ismerősök. Már 1.5 éves a pici, de semmi sem lett jobb, sőt csak rosszabb. Házasságom romokban (a gyereknek köszönhetően), elválni viszont nem tudok mert se én, se pedig a férjem nem akarja vállalni a gyerekfelügyeletet, ha elhelyezésre kerülne a dolog. Úgy érzem tönkrement az életemet és nem látom a kiutat. Sokszor eszembejut, hogy de jó lenne lelépni egyedül és új életet kezdeni hátrahagyva mindent, de legfőképp a gyerekem. Emiatt persze bűntudatom van és sz*r embernek tartom magam, de menekülni szeretnék. Annyira hiányzik a régi, gondtalan életem, amikor azt csináltunk amit akartunk, akkor amikor akartuk. Ma ez már teljességgel elképzelhetetlen hosszútávon. Időszakosan meg tudjuk oldani, hogy valaki vigyázzon a gyerekre, de itt nem arról van szó, hogy csak pihenni szeretnék, hanem sokkal inkább a gyerekmentes élet hiányzik. Úgy érzem, valaha volt legnagyobb hibámat követtem el, amiből nem látom a kiutat. Beragadtam egy megromlott házasságban, ahol a gyerekvállalást mindketten megbántuk. Azt leszögezném, hogy nem szenvedek szülés utáni depresszióban, ezek az érzések sajnos teljesen őszintén jönnek zsigerből.


Nem tőletek várom a megoldást, hanem csak érdekel, hogy más is volt-e ilyen helyzetben és hogy mi lett a dolog kimenetele.

Köszönöm ha elolvastad.



2021. nov. 7. 14:34
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:
92%

Én amondó vagyok, próbáld meg úgy felfogni, hogy a nehezén túl vagytok. Másfél éves, nem kicsi már, egyre több lehetőségetek lesz lepasszolni, például olyan nagyszülőnek, aki kezdetektől fogva akart unokát, de igazából már bölcsihez sem kicsi, nyugodtan be lehet íratni, te meg vissza dolgozni. Ahogy nő, úgy lesz nektek is egyre több lehetőségetek, eleinte néhány szabad délután, de aztán már simán elnyaral a gyerek a nagymamánál is (én 6 évesen képes voltam 4 hetet eltölteni keresztszüleimnél úgy, hogy csak azért mentem haza, mert már a szüleim hívtak, hogy elég lesz, de ha rajtam/keresztszüleimen múlik, még isten tudja meddig maradok, pedig nem volt boldogtalan gyerekkorom otthon sem).


Értem, hogy hiányzik a régi életed, de nekem van egy olyan érzésem ,hogy ez a régi élet azért kicsit idealizálva is van. Sokszor az emberek olyan dolgokat képesek hiányolni, amik előtte sem voltak annyira jellemzőek: nem egy ismerősöm mondja, hogy egy könyvet elolvasni nincs ideje, miközben a büdös életben nem láttam könyvet a kezükben, de ugyanígy mondjuk képesek hiányolni az utazást, miközben a covid miatt amúgy sem olyan egyszerű most és esetleg előtte sem voltak akkora világjárók. Sokszor inkább az illúzió hiányzik, hogy ha akarja, megtehesse az ember. Persze nem ismerem a ti életeteket, de talán el kellene gondolkodni, hogy pontosan mi az, ami hiányzik, és szépen fokozatosan visszaépíteni.

Magyar társadalomra jellemző, hogy ha születik egy gyerek, akkor onnantól kezdve mindenki körülötte ugrál, pedig alapvetően erre nincs szükség. Nem kisbaba már, nyugodtan hozzá lehet igazítani a ti ritmusotokhoz - bele fog szokni. Én nem vagyok meggyőződve arról, hogy gyerek nélkül is csak a felhőtlen boldogság várna rátok, hol a munkahelyeden lennének gondok, feszültségek, hol a pároddal nem jönnétek ki jól. Az a házasság pedig, ami gyerek mellett így tönkre megy, az előtte sem volt felhőtlen, nem a gyerek teszi tönkre a kapcsolatot, hanem a felnőttek.

2021. nov. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 anonim ***** válasza:
31%
Aki így megszabadulna a másfél éves gyerekétől, az igazi sátánfajzat. Te és a férjed is.
2021. nov. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 anonim ***** válasza:
39%

"Aki így megszabadulna a másfél éves gyerekétől, az igazi sátánfajzat. Te és a férjed is."

Igen, az. De a gyerek ettől függetlenül megérdemelne egy olyan családot, akik szeretik, és azt ezektől a szülőktől nem fogja megkapni. Ezért javasoltuk többen, hogy szabaduljanak meg tőle, és bízzák olyanra, aki talán ép embert tud belőle nevelni, mert ha ebben a környezetben marad, garantáltan lelki roncs lesz belőle, aki felnőve ugyanezt lesz csak képes tovább adni.

2021. nov. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 A kérdező kommentje:

Persze, itt sokan magukból kikelve köpködnek egy számukra ismeretlen embert, de a “sátánfajzat” én vagyok.:D Ez kicsit vicces. Sőt, tovább megyek, egyesek szerint már ember sem vagyok, pedig nem vertem és soha nem is verném a gyerekem, sokan viszont megteszik és mégsincsenek ennyire falhoz szorítva. Nem baj, ha nektek ez jól esik, lehet nyugodtan folytatni. Igaz a kérdés nem erre irányult, de megfigyeltem már, hogy sokan itt élik ki a frusztrációjukat és még a földön fekvőbe is belerúgnak. Hogy ennek mi az oka, azt nem tudom, de gyanítom hogy a sikertelenség erősen közrejátszik.


A normális válaszokat mint mindig, most is köszönöm.

2021. nov. 8. 16:22
 45/63 anonim ***** válasza:
61%
"Picit" nagyobb bűn a saját gyereked örökbeadásán gondolni, nem szeretni őt (de azért létrehozni), mint idegenek szívtelenségére köpködni a neten. Hiába próbálsz emögé bújni. Azért kívánom, hogy minden jól alakuljon, na nem miattatok, a gyerek miatt, aki aztán tényleg nem tehet semmiről.
2021. nov. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim ***** válasza:
46%

Most hol vannak az örökbeadást propagáló válaszolók? Vagy azok csak a meg nem született gyerekeket akarják örökbe adatni? Ha valaki teherbe esik, rögtön nyomatják, hogy szülje meg és adja örökbe. Most itt van egy gyerek, és mindenki elítéli az anyját ugyanezért. Én nem ítélem el, csak sajnálom, mert feltételezem, addig nyaggatták, míg beadta a derekát. Utána pedig egy olyan feladattal szembesült, ami úgy érzi, meghaladja az erejét. Én becsülöm azért, hogy ezt őszintén ki meri mondani. Sokan ezt a gyereken vezetik le, ütik-verik, terrorizálják. Az mennyivel jobb? Azok nem sátánfajzatok? Jöhet a lepontozás, nem érdekel.

N

2021. nov. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim ***** válasza:
78%

Elég sokan írtuk, hogy adja örökbe. A "nyaggatók" meg nyilván nem tartottak kést a torkához, hogy szüljön gyereket, ha minimálisan is érett lenne, le tudta volna őket állítani. De nem, felnőtt, házas nő létére még mindig a szüleinek fogad szót, utána pedig rájuk mutogat ujjal, hogy dehát ők mondták neki, mit csináljon. Ez a hozzáállás általános iskolában még oké, de nagykorúan már iszonyúan égő.

Sőt, tovább megyek: annak, hogy a gyerek még vele van, nem az az oka, hogy furdalná a lelkiismeret, hogy lemond róla, vagy mert úgy érzi, nem tudna élni nélküle. Egyetlen oka van: mit szólnának anyuék. Most komolyan itt kell 28 évesen tartani?

De igazából semmi gond nem lenne azzal, hogy valaki ilyen retardált és önálló döntéshozatalra képtelen 30-hoz közel, ha nem az a szerencsétlen gyerek inná meg a levét. Hidd el, azzal, hogy bevallja, hogy nem szereti, még nem lesz hős, mert a gyerek attól még pont ugyanúgy szenved. Akkor lenne hős, ha lenne annyi vér a pucájában, hogy felvállallja, mekkorát hibázott, és igyekezne megfelelő helyet találni ennek a szegény gyereknek. De nem, ő csak picsog, és közben azon izgul, hogy a rokonok meg ne haragudjanak rá.

2021. nov. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 anonim ***** válasza:
69%

A rosszindulatú kommentek oka, hogy ide "szórakozni" járnak az emberek, nem gondolkodni.


Egyszerűbb gyorsan lehordani a kérdezőt, mint a dolgok mögé gondolni. Mert amit itt pár sorban látunk, abból messzemenő következtetést nem lehet levonni. Nekem is van évekkel ezelőtti kérdésem amit felfokozott lelki állapotban írtam és én csodálkozok a legjobban, hogy te jó ég, milyen kisarkítottan láttam a helyzetet és milyen egyszerűen megoldódott!


Nem tudjuk a kérdés valós-e, vagy valaki merő unalomból kavarja az álló vizet, majd jót röhög rajtunk. Nem tudjuk, hogy valós kérdés esetén ezt nem a fásultság íratattja vele ki, egy épp aktuális lelki állapot, de ha holnap jönne a gyámügy a gyerekért, akkor foggal körömmel védené. Harmadrészt, ha teljesen komoly is a kérdés, nem véletlen írta ide és nem a szomszéd Ica nénivel tárgyalja meg. Az egész biztosan még soha senkin nem segített, hogy lehordták. Ő is tudja mit csinált nem jól, nem ez a kérdés. Akkor miért erre válaszolunk? Miért kell a saját sérelmeinket belevinni egy kérdésbe? Minek állítunk ki rossz bizonyítványt magunkról?


Lehet a kérdező nem az anyák gyöngye, de a degradáló válaszok mar már olyan az hatást keltenek, mintha szeretnétek még jobban alul licitálni. Ezt komolyan nem veszitek észre?

2021. nov. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 A kérdező kommentje:

“..mint idegenek szívtelenségére köpködni a neten.”

Hol köpködtem (?), mutasd már meg légyszíves. Sajnos ti köpködtök rám, de én nem bújok ez mögé, csak rávilágítottam a tényre.


#46 köszönöm, végre valaki minimálisan megérti az én helyzetemet is.


#47 unalmas vagy már nagyon. Hányszor akarsz még ide irkálni? Légyszíves ne itt éld ki magad és a frusztrációd, mert már vagy a 4.választ küldöd és nem bírsz leállni. Inkább menj papás-mamást játszani, mert “szuperanya” létedre azért bőven van időd a másikat lehordani. Jókat taníthatsz a gyerekednek, ha ilyen förtelmes stílusban osztod az észt.

“Akkor lenne hős, ha lenne annyi vér a pucájában, hogy felvállallja, mekkorát hibázott, és igyekezne megfelelő helyet találni ennek a szegény gyereknek.” Ez folyamatban van, úgyhogy köszönöm az elismerést.

“De nem, ő csak picsog, és közben azon izgul, hogy a rokonok meg ne haragudjanak rá.” Fuss neki még egyszer a kérdésnek, mert látom nem sikerült elsőre értelmezni, kötekedni viszont annál inkább. Nem baj, nem veszem fel, mert nem vagyunk ugyanazon a szellemi színvonalon. Ezzel lezártam a veled való diskurzust.

2021. nov. 8. 20:36
 50/63 anonim ***** válasza:
78%
Miért, az milyen szellemi színvonal, hogy a világra hozol egy gyereket, másfél évig veled van, és azon gondolkodsz, hogy örökbe adod? Azért az a gyerek már felfog dolgokat. Emlékezni nem fog, de szerinted nem fogtok hiányozni neki, nem fog sírni az anyja után? Azt hiszed, ha megszabadult tőle könnyebb lesz? Nem lesz. A büdös életben többet nem fogsz tudni a tükörbe nézni. Ha az ember nem vállalja a felelősséget az nagyon csúnya dolgokhoz vezet. Azt hiszed lehetsz még boldog utána valaha az életben. Tényleg gyereknek kell még lenned ahhoz, hogy ezt hidd.
2021. nov. 10. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!