Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikortól lehet élvezni az...

Mikortól lehet élvezni az anyaságot?

Figyelt kérdés
3 hónapos a gyerekem, és eddig semmi örömöt nem látok benne,pedig nagyon vártuk. A napok úgy ahogy vannak, összefolynak, egyrészt a fáradtságtól, másrészt a monotonitástól. Úgy érzem magam, mintha diák lennék, és nyári szünet lenne, sose tudom, hogy hanyadika van, egyáltalán hogy milyen nap van. Ha nem írnám be a telefonomba a dolgokat, akkor azt is elfelejtettem volna, hogy 6 hét után nőgyógyászhoz kell menni. A gyerek nem egy könnyű eset, megkezdi a műsort este 6-kor, és reggel 7-kor fejezi be. Ha lerakom a kiságyba, babakocsiba, heverőre, rendesen bevörösödik, úgy ordít. Ha megállok séta közben vele, megint ordít. Már nem bírom ezt idegekkel, hogy neki soha semmi nem jó, és se nappal, se éjjel nem tudok aludni, senkivel nem tudok beszélgetni még az utcán se, mert ordít, ha megáll a babakocsi. Hordozni hordozó kendővel nem akarom, így is sokat van már rajtam. Ha a férjem nem intézné a háztartást, akkor bizony 3 hónapja nem lenne kitakarítva a házunk. Undorítóan fog hangzani, de rendesen nehezemre esik tisztálkodni is (mindig fürdök, hajat mosok, szőrtelenítek, stb., de nehezemre esik), mert azon kattogok, hogy most akkor 15 perccel emiatt kevesebbet alszok.
2021. dec. 8. 15:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%
Erre nincs egzakt válasz. Én onnantól imádom, hogy az első gyerekkel hazaértünk a kórházból, más meg úgy éli meg, mint te. Egyik sem jobb vagy rosszabb a másiknál, egyszerűen más.
2021. dec. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%
Sok dologtól függ ez. Ha pl. szülés utáni depressziód van akkor nem fogod magad jól érezni amíg az el nem múlik. A babák általában 3 hónapos koruktól többet alszanak és kevesebbet fáj a hasuk.
2021. dec. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
47%

Ráadásul ebben a korban, amiben van most a babád, tombol a szeparációs szorongás első szakasza, amikor csak veled akar lenni és csak te, csak te meg csak te vagy jó neki bármihez, közben pedig fedezné fel a világot, aztán megint eszébe jut, hogy csak hozzád menne. Nehéz. Én amúgy a 2 éves kor előtti és kb 3 éves korig érzem azt, hogy kihagynám. Elviselek én fogzást, hasfájást, mindent is de ez a "ha nem az van, amit akarok, tombolok" időszak borzalmas. Az első gyerekem ugyanígy neveltem, ő mégis egy nyugodtabb természet volt.

Ennek ellenére imádom a kislányom, olyan gyorsan fejlődik, annyi mindent megtanul már csak akkor is, amikor a nagynak tanítok valamit. De gyorsan elszáll az időszak.


Nincs lehetőséged napközben, vagy akár heti rendszerességgel egy órát elszabadulni otthonról? Szerintem jót tenne egy kis idő a gyerek nélkül. Azt az egy-ket órát meg megoldja apuka is. 🙂

2021. dec. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
74%

Most kezdem élvezni, 13 hónapos. De csak azért, mert eddig 1000x kelt éjjel, mostmár csak 3-4x. Ha eddig is jobban aludt volna valószínű élveztem volna, de a mai napig úgy vagyok vele, hogy sajnálok 15 percet hajat mosni mert bennem van a

tudat hogy annyival kevesebbet alhatok. Kitartás.

2021. dec. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
16%
Nekem a legnagyobb majdnem 5 hónapos koráig átbulizott minden éjjelt... Aludj bármikor amikor tudsz (nappal is!), másként nem lehet ép ésszel kibírni. Hétvégén pedig legalább egy éjjelt vigyen a férjed, te pedig alidj füldugóval.
2021. dec. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
56%

Nálam fokozatosan javult a dolog. Az első 4-5 hónapban nagyon korán kelt, de ehhez képest későn is feküdt, esélyem nem volt a fiziológiásan szükséges mennyiséget kialudni, utált sétálni, és még a játékokat sem élvezte különösen.

De aztán 5-6 hónaposan sokat javult a dolog. Nem kel már annyira korán sem, hozzászokott a sétához is (habár egy fél óránál többet ritkán lehet vele menni) és egyre több dolgot lehet vele csinálni. Én szemérmetlenül lefekszem mellé szundizni, ha nem alakult jól az éjszaka, semmi sem lehet annyira fontos, mint az ember egészsége, már pedig az egészséghez nem csak a táplálkozás és testmozgás, hanem a szükséges mennyiségű alvás is hozzátartozik. Szerencsére már javultak annyit a kelései, hogy nincs erre szükség naponta, de azért elő-előfordul. Mi 2 havonta járatunk egy takarítócéget, akik az ilyen nagyobb, időigényesebb sz@rokat megcsinálják, mint ablakok, szekrények belülről is társai - ez is óriási segítség és azért 2 havonta nem kerül annyiba.

Fog javulni, ne félj. Nem mindenkinek a babája olyan, hogy csak eszik és alszik, de cserébe biztos lesz más, amiben neked lesz jobb. Nem tart örökké ez az időszak és ami a legfontosabb: ha aludni akarsz, akkor aludj. Ha van egy normális férjed, akinek nem esik le a gyűrű azaz ujjáról, mert neki kell felemelni egy porszívót, akkor egészen nyugodtan pihenj, ha arra van szükséged.

2021. dec. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
78%
A nehezebb természetű gyerekemnél féléves volt mikor úgy elkezdtem örülni annak, hogy van... Én tettem kendőbe, addig lehetett egy keveset háztartással foglalkozni. Vagy csak hangos zenére táncolni. Megnyugodtunk tőle. De minden leírt érzésed ismerős. Ahogy nőnek úgy lesz jobb.
2021. dec. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem nagyon babafüggő. A mi kisfiunk nagyon nyugodt, ritkán nyűgös. Így én az elejétől élvezem a babázást (persze nem folyamatosan, vannak nehezebb órák és napok). Egy hasfájós babával egész más lehet. Nekem az együtt alvás (egy nagy ágyon a babával) segített sokat, mert így nem kell éjjel kikelni az ágyból szoptatáskor.
2021. dec. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
72%
Ja, igen. Hozzánk is jön 2 hetente takarítónő. Nem mondhatnám hogy hú de el vagyunk eresztve anyagilag de nekem az életemet menti meg, hajlandó vagyok másról lemondani emiatt. Ha teheted hívj te is, nem szégyen. Kaját is rendeljük. Ez van. Még egy krumplistésztát se tudok megcsinálni ha csak ketten vagyunk (vagyis meg tudnék de abban a fél órában a gatyámat tépve üvöltene és hát kösz nem...) 4-es voltam.
2021. dec. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
17%
8 éve várom, de csak egyre rosszabb
2021. dec. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!