Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikortól lehet élvezni az...

Mikortól lehet élvezni az anyaságot?

Figyelt kérdés
3 hónapos a gyerekem, és eddig semmi örömöt nem látok benne,pedig nagyon vártuk. A napok úgy ahogy vannak, összefolynak, egyrészt a fáradtságtól, másrészt a monotonitástól. Úgy érzem magam, mintha diák lennék, és nyári szünet lenne, sose tudom, hogy hanyadika van, egyáltalán hogy milyen nap van. Ha nem írnám be a telefonomba a dolgokat, akkor azt is elfelejtettem volna, hogy 6 hét után nőgyógyászhoz kell menni. A gyerek nem egy könnyű eset, megkezdi a műsort este 6-kor, és reggel 7-kor fejezi be. Ha lerakom a kiságyba, babakocsiba, heverőre, rendesen bevörösödik, úgy ordít. Ha megállok séta közben vele, megint ordít. Már nem bírom ezt idegekkel, hogy neki soha semmi nem jó, és se nappal, se éjjel nem tudok aludni, senkivel nem tudok beszélgetni még az utcán se, mert ordít, ha megáll a babakocsi. Hordozni hordozó kendővel nem akarom, így is sokat van már rajtam. Ha a férjem nem intézné a háztartást, akkor bizony 3 hónapja nem lenne kitakarítva a házunk. Undorítóan fog hangzani, de rendesen nehezemre esik tisztálkodni is (mindig fürdök, hajat mosok, szőrtelenítek, stb., de nehezemre esik), mert azon kattogok, hogy most akkor 15 perccel emiatt kevesebbet alszok.
2021. dec. 8. 15:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
24%

Amint hazaértünk a kórházból (az ott töltött 4 nap borzalmasabb volt mint eddig bármi az életemben).

Én mindig is koránkelő és későn fekvő voltam, úgyhogy a kevés alvás engem nem borít ki.

Kezdetektől tápszeres, hamar elkezdte átaludni az éjszakát és szerencsére nincs igénye állandóan kézben lenni (én is ilyen voltam babaként), el van a játszószőnyegen és a kiságyban is, így tudok főzni és takaritani.

Sírni először a 2 hónapos oltáson sírt, de akkor úgy torkaszakadtából. Azóta se ☺️

Hamar egymásra hangolódtunk, pedig abszolút nem vagyok az a tipikus anyuka típus.

Kiváncsi vagyok milyen lesz a fogzás és a szeparációs szorongás. Biztos egy új élmény 😅

2021. dec. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
16%

Szerintem ez anya és baba függő.


Fiam 2 és fél éves. Minden percét élveztem kb.

Igaz voltak nehéz napok, nem is kevés, mikor 1 kézzel éltem ag életem meg ilyenek...13hónapig 6-7x keltünk éjjel... mi nem ültünk otthon a 4 fal közt már az elején sem.

Most már 2 gyerek van, egy 2 honapos és a 2és fél éves. Imádom ezt is.

2021. dec. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
62%

A szüleimnek volt hasonló. Anyum azóta mondja, hogy számítsak rá, hogy nagy ágy fog kelleni. Ők akkor kezdték el élvezni, mikor az ajánlások ellenére beraktak az ágyba.


Kolléganőm is mondta, hogy a második gyerekkel nem szórakozott, rajta aludt, ha este felkelt, akkor félálomban szoptatott, majd néha aludtak tovább. (Nem kérdeztem a pelenkacseréről meg a büfiztetésről).


De amúgy van olyan kollégám, akinek a gyereke két éve az ágy melletti babaöbölben alszik és még egy nyugodt estéjük nem nagyon volt.

2021. dec. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
44%
Ha a gyerek betölti a 20. èletèvèt, már egèsz jó szülőnek lenni.
2021. dec. 9. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
62%
A gyerek 10 éves korában kezdtem el élvezni az anyaságot. Persze ezt csak névtelenül, anonim módon merem bevallani.... De ez az igazság.
2021. dec. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
75%
Most komolyan mit érez az aki lepontoz itt mindenkit? Nem mindenkinek vattacukor illatú csillámpónifing a gyereknevelés, miért fáj ez másnak? Örülj neki ha tudod élvezni első perctől az anyaságot de akkor mit keresel ennél a kérdésnél? Nem csoda hogy ennyi depressziós anyuka van ha még egy névtelen oldalon is elítéljük azokat akik merik nem élvezni a sok átvirrasztott éjszakát, a folyamatos üvöltést, stb..bocs tudom hogy off de ez most kicsit felb..ott.
2021. dec. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
70%

16!

Én élveztem,mégis le vagyok pontozva 😅


#12

2021. dec. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

#16. Én is le vagyok pontozva 😂 Dr kit érdekel, nem verseny.


#11.

2021. dec. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez az oldal lassan csak arról szól, hogy munkájukban, párkapcsolatukban sikertelen emberek idejönnek levezetni a frusztrációjukat. Lepontoznak minden választ, habár a kérdés szempontjából hasznos, nem a kérdésre reagálnak, hanem kritizálnak, sértegetnek, személyeskednek. Ezen a témakörön belül is egészen észbontó, hogy nők, anyák milyen kritikátlanul tudnak kommunikálni, ha segítséget kér valaki, akkor biztosan jön olyan válasz, ami csak arról szól, hogy a kedves válaszadó milyen fantasztikusan tökéletes és nem is érti, hogy lehet ilyen béna a kérdező, de az már ki nem derül, hogy mi a titok. Itt lassan mindennel és mindenkivel baj van, nem hangozhat el semmilyen kérdés vagy válasz, mert megjelennek a b@szatlan pitsák, és széjjel szedik az egészet. Gratulálok nekik a fantasztikus életükhöz!
2021. dec. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Minden kérdéshez oda lehetne írni :

Anya anyának farkasa.

2021. dec. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!