Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a gyerekeim...

Mit tegyek, ha a gyerekeim apja mindenbe beleköt?

Figyelt kérdés

Otthon vagyok a másfél hónapos kislányommal. Kevésszer kel éjjel (2-3 alkalommal), de egy óra, mire vissza tudom altatni, így szinte semmit nem alszok.

Hazajön és beszólogat, hogy miért nincs megcsinálva ez, miért nincs megcsinálva az, miért nem főztem, miért nem takarítottam ki, miért nem sepertem le a teraszt.

De ezeket én megcsinálom, csak nem egyszerre. Tehát ha hétfőn cakli-paklira megcsinálom a konyhát, akkor keddre már elég dágványul néz ki, mert a többi helyen nem takarítottam, és onnan hordjuk be a koszt.


2021. dec. 19. 18:35
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
98%
Szar éjszaka után nem számít, hogy azt csak 5-10 perc megcsinálni, hanem, hogy semmi energiája az embernek. Sok egymásutáni szar éjszaka után meg vegetálni lehet csak.
2021. dec. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
100%
Ritka rendes hapsinak szültél. Ha már a söprűt nem tudja a kezébe venni a gyerekkel legalább foglalkozik?
2021. dec. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
3%
Hát emberek nem tudom, én ikrekkel voltam otthon egy évet, segítség nélkül, de egy kezemen meg tudom számolni hányszor volt olyan, hogy ne tudjak kitakarítani vagy főzni, bevásárolni
2021. dec. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ikreim vannak és pl 8-10 hós koruk közt azt sem tudtam, merre van a balra. Nem, hogy még a takarításon feszengjek.
2021. dec. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
92%
13 és mennyit aludtak? Enyém 2 óránként kel és 1 óra szopizas követi.
2021. dec. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
95%
Ha tényleg ennyire nem megy a házimunka, akkor én javaslom azt, hogy rendelj ennivalót. Ha hazajön a férjed és megvacsorázik, akkor nyomd a kezébe a babát és szánj egy fél órát arra, hogy elpakolsz. Érdemes venni robotporszívót, mosogatógépet és talán szárítógépet. Ezek sok könnyebbséget adnak. Ha egyszer sikerül a lakást rendbe tenni, akkor azt már csak szinten kell tartani. Csak nem derogál a férjednek az a fél óra, amit babáznia kell. De egyébként tényleg borzasztó felfogású némelyik férfi. Sajnálom de itt egy kicsit próbálj te is a sarkadra állni és elbeszélgetni vele hátha észhez tér.
2021. dec. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
9%
Azért nem semmi, hogy lepontoztok azért mert úgy osztottam az időt, hogy mindenre jusson. Úgy tűnik manapság az a menő, ha gyerek mellett olyan elfoglalt valaki, hogy enni sincs ideje, ami nevetséges. Azért itt van időtök lógni, szerencsére.
2021. dec. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
91%
Azért lettél lepontozva, mert semmi empátia nincs benned.
2021. dec. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, beszéld meg a férjeddel, próbáld benne tudatosítani, hogy ilyen pici baba mellett az ember lánya nem lehet házi tündér, és nem is kell annak lennie (konyhatündérnek sem). Az első 3 hónap különben is sokszor csak a túlélésről szól, és később a durván nem alvásos időszakok is. Az az első, hogy el legyen látva a baba. Az a második, hogy annyit pihenj, amennyit csak tudsz (igen, főleg hosszú távon, mert úgy a gyerekhez is több türelmed és energiád marad). Minden más ez után jön, szerintem. Nem arról szól ez a 2 év, hogy minden csillogjon-villogjon otthon. Egy jó ideig olyan rend és tisztaság nem lesz többet, mint, még gyerekmentesen volt. Ha neked valamire nincs időd-energiád, akkor azt csinálja meg szépen ő hétvégén, vagy hét közben munka után. Vagy legyen addig a babával, amíg te nyugodtan meg tudod csinálni.

Ha pedig nem lehet őt meggyőzni arról, hogy minden nem megy egyszerre, húzzon le ő egy egész napot a babával úgy, hogy próbál takarítani és főzni is mellette.


Ha meg ennyire nem alszol (tudom, milyen, mert nekem is vissza kellett altatnom a babámat az éjjeli etetések után, és én sem aludtam, csak irtó minimálisat), akkor neked leginkább nappal pihenni kéne, ha a baba már el van látva. Mert aki ennyire nem alszik, annak napközben alig van ereje, energiája bármire is, ahogy már fentebb is írta valaki. Sokszor én is úgy vonszolom magam az utcán, mint egy 80 éves öregasszony, miután másfél éve nem aludtam ki magam a lányom mellett. Ha a férjed ezt nem tudja elképzelni, keljen fel veled hétvégén a babához, míg szoptatod, legyen végig ébren, aztán altassa vissza ő. Két nap után meg mondja el szépen, mennyi energiát érez magában takarítani.

2021. dec. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
98%
Amúgy a 11. válaszolóval egyetértek. Sorozatos szar éjszakák után csak vegetálni lehet. Örülök, ha el tudom látni a gyereket. Egyrészt semmi erőm olyankor, másrészt gondolkodni is alig tudok a fáradtságtól, így pl. azon sem tudok gondolkodni, milyen házimunkát, hogyan osszak be. Olyankor nem csinálom, és kész.
2021. dec. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!