Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a gyerekeim...

Mit tegyek, ha a gyerekeim apja mindenbe beleköt?

Figyelt kérdés

Otthon vagyok a másfél hónapos kislányommal. Kevésszer kel éjjel (2-3 alkalommal), de egy óra, mire vissza tudom altatni, így szinte semmit nem alszok.

Hazajön és beszólogat, hogy miért nincs megcsinálva ez, miért nincs megcsinálva az, miért nem főztem, miért nem takarítottam ki, miért nem sepertem le a teraszt.

De ezeket én megcsinálom, csak nem egyszerre. Tehát ha hétfőn cakli-paklira megcsinálom a konyhát, akkor keddre már elég dágványul néz ki, mert a többi helyen nem takarítottam, és onnan hordjuk be a koszt.


2021. dec. 19. 18:35
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
96%
Nekem nincs gyerekem, de ha a férjem ilyet szóvá tenne, akkor mehetne takarítani, vagy a bús büdös pcsába. Nem vagyok takarítónő.
2021. dec. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
93%
Rövid úton lerendezném az biztos. Ha nem tud segíteni, akkor legalább kussoljon, vagy álljin neki. Nem vagyok cseléd.
2021. dec. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
10%
Hát mondjuk én se értem, én már dolgozok a gyerek mellett, mégis minden helyiségben nagyjából rend van és 2 naponta főzök. Ez nem egy nagy cucc vagy nagy érdem,otthon levőként mindenre is volt időm, pedig kb hiperktív gyerekemb van. De tegyük szívünkre a kezünket anyukák, azért egész nap otthon lévén belefér az a rendrakás, még főleg olyan gyerek mellett aki még nem pakol.
2021. dec. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
81%
Ok 23 és ő mit ér azzal ha te azt írod, hogy neked mindenre volt időd? Nekem is volt mindenre időm a gyerek mellett de nem dörgöltem az orra alá, hogy ettől még szarabb anyának érezze magát. Nem kell itt bezzeganyuskodni. Örülj neki, hogy te tudtál mindenre időt szakítani, ő meg valamiért nem tud és kész.
2021. dec. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
7%
Hát de lehet rajta változtatni. Vagy ha nem is akar..
2021. dec. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
91%

Annó a 2 nagy mellett mindent megtuttam csinálni, csak rájuk nem maradt sok időm. Most a kicsinél rájöttem leszarom a rendet, a suvickolást minden nap csinálok amit tudok, ez van.

Visszamentem dolgozni is, most megint azt érzem alig vagyok a gyerekkel, hazaérek vagy főzés, vagy konyha pakolás, mözben ruha pakolás, mosás, vasalás és másnap ugyan ez. Borzasztó, jó a szuper anyáknak, akiknek nincs igényuk alvásra vagy kis pihenésre.

2021. dec. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
16%

24

De rendetlen-trehány-lusta anyuskodni sem kell.

2021. dec. 20. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
88%
27 nem tudhatod, hogy mi az oka annak, hogy nem halad egyszerre több dologgal. Nem biztos, hogy azért van, mert rendetlen-trehány-lusta.
2021. dec. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
2%

Hát a kérdésből nem jön le az, hogy lenne olyan gátló tényező. Ha lenne akkor leírta volna, mert más lenne a kérdés. Pl eü. probléma vagy akármi.

Azon kívül nagyon más ok amúgy se lehet, egyszer kell alaposan megcsinálni, utána már csak figyelni kell a rendre.

Sőt, süt belőle hogy trehányok:

"ehát ha hétfőn cakli-paklira megcsinálom a konyhát, akkor keddre már elég dágványul néz ki, "


Érted? Egy csecsemő van ott, nem egy 2 éves aki pakol. Tehát a gyerek nem csinál még koszt. Akkor ki csinál egy nap koszt a konyhában? A férfi dolgozik többnyire ahogy írja. Tehát magyarul akkor ő a trehány. Egy nap alatt? Mert olyan nagy dolog a koszos edényt evés után pl elrakni vagy elmosni egy nap egyszer pár edényt? Azt írja főzni se főz, akkor mi lehet a konyhában rendetlenség?


Fel kell nőni és rendet hagyni magunk után, szóval simán igaza lehet a pasinak. Mégis mit csinál egész nap?

2021. dec. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
5%

Most az ha a pasit szidjuk az segítség neki? Mert a 95% azt csinálta.


Én meg igenis azt mondom inkább szedje össze magát. Megvolt a kezdeti szülés utáni sokk stb ha nincs eü baja akkor nem fog napi 40 perc rendrakásba beleszakadni kicsi mellett se.


Én pl mikor otthon voltam kicsi babával pl még délelőtt is altattam, egy ennyire kicsi délelőtt is alszik, felkelt reggel 5-6kor, fent voltunk olyan 9ig, és utána még 11ig aludt mondjuk. Kizárt, hogy neki a gyerek nem alszik napközben (többször is!) Abból 40 percet nyugodtan rá lehet szánni a lakásra. Én pl ilyenkor helyiségről helyiségre mentem, hálószoba, ágyazás, szellőztetés, Dysonnal felporszívóztam, ha volt szárítón ruha lehajtogattam. (Igen, a bedugás mentes porszívó a legjobb barátom évek óta) Gyerekszoba kb mindig rendben volt alapból. Folyosón is felporsívóztam, aztán fürdőben kifertőtlenítettem wc kád mosdó, szellőztettem, elindítottam egy mosást, felporszívóztam, tükröt letakarítottam. Utána nappaliban összerámoltam a kanapét, elraktam minden nem odavalót, szellőztetés, porszívózás. Utána konyhán ugyanez, elpakoltam mindent, mosogattam, szellőztettem, porszívóztam. Ilyenkor szaladtam ki a kutyához is, vittem neki kaját, vizet, összeszedtem a kutyagumit, felsepertem a teraszt, lépcsőt ilyenek. Ez az egész nem tesz ki egy órát és rend van. Nem hiszem el, hogy kis csecsemő mellett nincs ennyije egy nap. Főzni is belefér mondjuk 2 naponta valami nagyobbat, ha mást nem mirelitet is lehet néha csinálni, de mégis van étel. De ha még a főzés előkészítésére is rászámolunk fél órát akkor is belefér majdnem napi 1 órába.

2021. dec. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!