Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a gyerekeim...

Mit tegyek, ha a gyerekeim apja mindenbe beleköt?

Figyelt kérdés

Otthon vagyok a másfél hónapos kislányommal. Kevésszer kel éjjel (2-3 alkalommal), de egy óra, mire vissza tudom altatni, így szinte semmit nem alszok.

Hazajön és beszólogat, hogy miért nincs megcsinálva ez, miért nincs megcsinálva az, miért nem főztem, miért nem takarítottam ki, miért nem sepertem le a teraszt.

De ezeket én megcsinálom, csak nem egyszerre. Tehát ha hétfőn cakli-paklira megcsinálom a konyhát, akkor keddre már elég dágványul néz ki, mert a többi helyen nem takarítottam, és onnan hordjuk be a koszt.


2021. dec. 19. 18:35
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
81%
Uccsó képzeld mostanában nekeme6 van. Napközben fel órákat 1-2 orat alszik, ezalatt én eldonthetem eszem,alszom vagy fürdök. Aztán hajnali 4-ig 5-ig ébren van utána alszik 9-ig. És kezdődik elölről. Ezek után nem takarítgatok hanem alszom... tok jó hogy neked van időd, energiád erre.
2021. dec. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
69%
Ja és van hogy csak egy ciciből eszik így a másikat géppel fejhetem le( különben begyullad), gondolhatod ez alatt sem takarítgatok.
2021. dec. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
87%
Ok 30...még mindig nem érted. Mindenki más, minden anya más, minden gyerek más. Értjük, hogy mindenre volt időd és nem mondom, hogy szuperanya vagy, mert ez leginkább a gyereken múlott és nem rajtad. Mint írtam nekem is mindenre volt időm, sőt még unatkoztam is gyakran, mert mindennel kész voltam...de nem vagyok szuperanyu, mert ezt a gyereknek köszönhetem, mert evett és aludt 2-3 órát egyhuzamban. Nem volt hasfájós, nem sírt, nem ordított. Amolyan tökéletes baba volt. Éjszaka is egyszer kelt egy fél órára. Lehet a kérdező babája egéyz nap cicin lógna, lehet ha leteszi ordít, akár fulladásig. Gondolom te se takarítanál nyugodtan ilyen esetben. Mi nem tudhatjuk, hogy milyenek a körülmények. Én ajánlottam robotporszívót, mosogatógépet stb...ezek megkönnyítik a dolgot. Esetleg megpróbálhatná a hurcizást is de úgy meg nem nagyon lehet takarítani vagy a kicsit belerakni hordozóba ameddig a konyhában főz(ne).
2021. dec. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
61%

Elmondom, mi a bajom azzal, amikor egy ilyen kérdésnél megjelenik valaki és hüledezik, hogy másnak miért nem jut mindenre is idő, amikor neki igen.


Én sem értem, hogy másnak miért vannak anyagi gondjai, amikor nekem olyan jól megy.

Én sem értem, hogy miért probléma az idegen nyelvoktatás, amikor nekem már egyetem előtt 3 nyelvvizsgám volt.

Én sem értem, hogy másnak miért problémás az altatás, amikor én csak berakom az ágyba, azt befordul és alszik.

Folytassam, vagy nagyjából érthető, hogy mire szeretnék kilyukadni?

Mások a fiziológiás szükségleteink, mások az elvárásaink és tűrőképességeink.

Ha valamivel nem szabad sosem viccelni az éppenséggel az alvás, amit elég rugalmasan kezelnek az emberek. Naponta minimum 7 óra alvás az, amire mindenkinek szüksége van. Mindenkinek. Aki ennél kevesebbel is jól érzi magát, az erőszakosan átszoktatta a szervezetét, de ez nem azt jelenti, hogy a szervezete alkalmazkodott, éppen ellenkezőleg: az agya alacsonyabb kapacitáson fog működni. Persze, akinek abból áll egy átlag napja, hogy sikálja a budit, annak nyilván ennél többre nincs is szüksége, de hosszú távon nyilván megbosszulja magát egy olyan munka, ahol nem árt, ha az ember tud is gondolkodni, nem csak huzigálja az árukat a kasszánál. Tehát, aki arra büszke, hogy ő kevés alvással is jól elvan, az egy dolgot árul el magáról: hogy valójában gyengébbek a kognitív képességei. Kimutattak egy gént, amivel bizonyos emberek valóban elvannak mondjuk 6 óra alvással (ennél kevesebbel már ők sem), de ez annyira ritka, hogy nagyobb esélye van az embernek arra, hogy belecsapjon a villám, minthogy ilyenje legyen.

Arról nem is beszélve, hogy ez az állandó versengés itt gyakorin, hogy ki hányszor porszívóz fel egy nap, meg hány fogásos menüvel várja haza az urát: ez kizárt, hogy nem a gyerekkel eltöltött MINŐSÉGI idő rovására megy. Kivéve persze, ha itt a hú de nagy főzés nem egy instant poros spagetti, az állandó takarítgatás meg a sarokba felállított morzsaporszívó ide-oda tologatása.

2021. dec. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
22%

34

Jó, hogy a többi élhet normálisan attól, hogy van aki enni is képtelen mert gyere van.

Van írja azt, hogy ez a normális és más sem fürdik, eszik, takarít?

Véleményt, tapasztaltot meg mindenki írhat, még úgy is, ha nem azzal kezdi a mondandóját, hogy "Elmondom, mi a bajom azzal.."

Azért ne essünk már a ló túloldalára

2021. dec. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
91%
35-ös! Senki nem mondta, hogy a többi nem élhet "normálisan". Arra szerettem volna rávilágítani, hogy talán el kellene fogadni, hogy mindenkinél másként alakulnak a dolgok és egyáltalán nem biztos, hogy bármit segít az, hogy valaki idejön, és kijelent annyit, hogy hát neki bezzeg. De már hozzászoktam, hogy ebben a kategóriában előszeretettel nem értitek, mit mond az ember.
2021. dec. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
2021. dec. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
84%

A kérdező által leírt szövegben szerepel az a nem elhanyagolható információ is, hogy éjszaka ALIG ALSZIK a babája mellett, mert hosszasan kell visszaaltatnia.

Itt azt is meg kéne érteni, hogy a rendrakás-takarítás ekkor nem trehányság, vagy nem trehányság; szervezés, vagy nem szervezés; lustaság, vagy nem lustaság; időhiány, vagy nem időhiány kérdése. Hanem egyszerűen nincs hozzá ereje annak, aki élőhalott üzemmódban működik a kialvatlanságtól. Innentől meg felesleges is vitatkozni egy csomó mindenen, úgysem látunk bele a kérdező életébe, és, nincs is közünk hozzá.

2021. dec. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
83%
Ahogyan a 34. válaszoló is leírta: "Ha valamivel nem szabad sosem viccelni az éppenséggel az alvás, amit elég rugalmasan kezelnek az emberek. Naponta minimum 7 óra alvás az, amire mindenkinek szüksége van. Mindenkinek. Aki ennél kevesebbel is jól érzi magát, az erőszakosan átszoktatta a szervezetét, de ez nem azt jelenti, hogy a szervezete alkalmazkodott, éppen ellenkezőleg: az agya alacsonyabb kapacitáson fog működni." - Teljesen egyetértek ezzel. De igazán csak az érti ezt, aki tudja, mi az: hosszú távon alig aludni. Nem csodálom, hogy a kérdező nem suvickolja a lakást, ha nappal azt se tudja, hol van a fáradtságtól.
2021. dec. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
96%
Hajnali három van, épp szoptatok és ma ( vagyis tegnap)aludtam 2 órát. Kiteregettem és ezzel megvolt a napi program. Nem mindenkinek jó alvó a gyereke.Neha állva majdnem elaludtam.
2021. dec. 21. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!