Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy ajándékoztok ha nálatok...

Hogy ajándékoztok ha nálatok több a gyerek mint a másiknál?

Figyelt kérdés

Pl neked van 3 gyereked, a tesódnak 1.

Ha 10-10 ezer/gyerek árban "vagytok megegyezve" családon belül kb mindenkivel, de nekem 3 gyerekem van mondjuk de a tesómnak csak egy akkor nekem 30ért kellene venni? Egyértelmű, hogy a gyerekszám nem jön így ki, de kíváncsi vagyok másnál hogy megy az ilyen. Ha valakinek kevesebb gyereke van mint neked akkor többet költesz az övére?


2021. dec. 19. 22:13
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
88%
En biztosan nem buntetnem azokat a gyerekeket akik tobben vannak azzal h ok a gyerekszam miatt olcsobb cuccokat kapnak mig a tied kapja a 30ezres vmit. Ertem h szivas es en is igy ereznek de gyerek szemszogebol ugy korrekt ha nem kap az egyik csak szines ceruzat a masik trambulint hanem probaltok lavirozni h egalban legyenek. En biztosan megbeszelnem ezt tesokkal sogorokkal sogornokkel.Nalunk az is teljesen oke ha vki beszall anyagilag egy nagyobb erteku ajandekba.
2021. dec. 20. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Nálunk is van, hogy közös nagy ajndék van.


de amúgy ahol több gyerek van pont mindig ezzel jönnek, hogy de jó, megtanul osztozni :)

2021. dec. 20. 01:29
 13/22 A kérdező kommentje:

De persze igazából annyira nem is érdekel mit kap a gyerekem, mert nem nagyon szeretem a tárgyi dolgokat , elég mininalista vagyok, nem szeretem a játékhalmozást se, szóval nem ez érdekel.

A kérdésemnek konkrét indíttatása nem volt, csak kíváncsi voltam.

Ma csomagoltam ajándékot és összeadtam nagyjabol mi mennyi.

És idén is kérdezték mi mit kérünk, mondtam hogy gyurmát, színezőszetteket, meg hasonlókat mondtam, mert úgy nem akarok nagy dolgot, csak így utólag jutott eszembe hogy nem tudom mennyir lenne pl pofátlan nagyobb értékesebb dolgot kérni olyantól akinek pl én 3 gyerekre veszek.

Jóban vagyok tesómékkal nem arrol van szó, de ilyen témákba nem akarok belemenni és megsérteni bárkit mondjuk vagy hogy azt higyjék ki akarom harcolni hogy ők többért vegyenek.

2021. dec. 20. 01:39
 14/22 A kérdező kommentje:
Hogy mire gondolok? Van egy babzsákfotel 18 ezerért, azt akár kérhettem volna, de nem akartam senkitől, mert 10/gyerek körül szoktunk, én csak úgy pofátlannak érzem dupla áru ajándékot kerni mint amit mondjuk megszoktunk. Nem is tettem. Csak kíváncsi voltam ki hogy látja.
2021. dec. 20. 01:44
 15/22 A kérdező kommentje:
Amúgy meg tudok venni ha akarok bármit a gyerekemnek, szóval tényleg nem ez a lényeg, maga a helyzet gondolkodtatott csak el.
2021. dec. 20. 01:44
 16/22 anonim ***** válasza:
78%

Nyilván úgy igazságos, hogy minden gyerek kb. azonos értékben kap. Ha a te kiadásod 10000 a saját gyerekedre és 30000 a 3 unokatesóra, az 40000. A tesódék meg költenek 30000-et a három saját gyerekre meg 10000-et a tiedre, az ugyanúgy 40000. Nem várhatod el tôlük, hogy miután a három saját gyerekükre is 3x10000-et költenek, még a tiédnek is adjanak 30000-ért.


Náluk ugyan halmozódnak az ajándékok, mert a nagyobb a gyerekszám, de ezt nem nevezném nagy "vagyonosodásnak". És a három gyereket ruházni, etetni évközben is többe kerül nekik, szóval nem járnak jobban szerintem.

2021. dec. 20. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Sose osztjuk így be. Figyeljük őket, hallgatózunk mi az amit szeretnének vagy amire szükségük van. A nagyokat megkérjük, hogy írjanak listát.

Nálunk 5 gyerek, egyik tesómnál 4 gyerek, másiknál 3.

2021. dec. 20. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 1 gyerekünk van, sógornőméknek 4. Nagyon-nagyon rosszulesett, amikor idén kijelentette, hogy mostantól nem szülinapozunk, mert nyilván minekünk nehezebb 4 gyereknek ajandékot venni, mint nekik 1-nek. ??? Teljesen ledöbbentem, soha nem okozott nehézséget, nagy szeretettel készültünk mindig az összes gyerek szülinapjára. De szereti úgy beállítani magukat mint valami felsőbbrendű kategóriába tartozókat, akikhez mi nyilván fel sem érhetünk. Nem közvetlenül emiatt, de nem tartjuk pillanatnyilag a kapcsolatot. Vérzik a szívem, hogy ott a sok unokatesó, és a hülye anyjuk miatt a gyerekem meg van tőlük fosztva. Mi simán vennénk 10-10 értékben minden gyereknek és nem várnánk el, hogy a mienknek 40-ért vegyenek, nem ez a fontos. Nyilván a felnőtteknek jelképes apróságot adnánk. De hát idén nem fogunk semmit... annyira bánt.
2021. dec. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, nálunk mindenki a saját gyerekének vesz nagy ajándékot, a rokon gyerekeknek pedig valami apróságot. Imádom a tesóm gyerekeit, bármikor rám bízhatják őket, de nem hiszem hogy attól, hogy a saját két gyerekemnek drága ajándékot veszek karácsonykor, nekik is azt kéne vennem. Vegyenek a szüleik.
2021. dec. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Mi is egymástól kisebb ajándékokat kérünk, 10 ezer Ft alatt. Sógoroméknál 3 gyerek van, nálunk egyelőre csak 1. Megkérdeztük egymástól, hogy ki mire vágyik (a gyerekek, egymást nem ajándékozzuk), és ésszerű dolgokat mondtunk, pl. olajkréta készlet, egy póló, egy kis játékhangszer, könyvecske. Igaz, hogy mi így költöttünk kb. 13 ezer Ft-ot a 3 gyerekre, ők meg 3-at a miénkre, de nem számoljuk ezt így konkrétan, mert szerencsére nem szorulunk rá (bár tegyük hozzá, hogy a mi lányunk a legkisebb, és pihenőszéktől kezdve kinőtt ruhákon át csomó mindent kaptunk tőlük, mert nem terveznek több gyereket). Saját gyereknek megveszi mindenki a babakonyhát és a Barbie-házat 30 ezerért.
2021. dec. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!