Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Milyen környezettudat...

Anyukák! Milyen környezettudatos lépéseket vezettetek be otthon a gyerekeitek miatt?

Figyelt kérdés

Sokan akkor lesznek környezettudatosabbak, mikor gyerekük születik, mert szeretnének nekik jobb jövőt.


Ti milyen környezettudatos lépéseket vezettetek be otthon?


(Gyengébbek kedvéért: a kérdés nem az, szerintetek számít-e bármelyik anyuka próbálkozása) .



2022. jan. 3. 17:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%
Semmilyent.
2022. jan. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
42%
Semmilyent.
2022. jan. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%
Szelektíven gyűjtjük a hulladékot és ennyi
2022. jan. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%
Van néhány dolog amit úgy alapból csinálok évek óta. Baba nemsoká jön, nem hiszem, hogy mellette majd bővülne a paletta és majd elkezdenénk mondjuk extrémen szelektívezni, csak marad amit amúgy is megszoktam/tunk. Nem gondolkodtam mosipeluson sem vagy ilyesmin… Ha már csak ennyit is továbbvisz, szerintem boldog leszek.
2022. jan. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%
Mi is szelektíven gyűjtjük a szemetet, az üvegeket is külön elvisszük, a környéken felszedjük a szemetet, ha sétálni vagyunk és eldobjuk a fűben, folyton mondom neki az ilyen takarékossági tippeket, hogy nem pacsáljon feleslegesen a vízben, a boltban a zöldséget hálóba szedjük, nem zacskóba, igyekszem úgy vásárolni, hogy minél kevesebb felesleges szemetet termeljünk és ezt magyarázom is a gyereknek, hogy mit miért csinálok, van kis kertünk, komposztálónk (de nem az a fajta, amibe a romlott ennivalót is beleöntjük, hanem csak 100% növényi cucc van benne, és a kerti növények imádják), sok tisztítószert természetes anyagokra cseréltem, pl. ecet, szódabikarbóna, alkohol, mosogatószer kombinációkból nagyon jó házi tisztítószereket lehet kavarni, nem tudom, hogy ez ide tartozik - e, de próbálunk nem húst hússal enni, hanem egy egészséges, fenntartható étrendet tartani. Megújuló energiával működik a házunk is. Sok kis apróság, ami igazából nem fáj nekünk, de talán számít valamit.
2022. jan. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%

Előtte is sokmindent. Energiatakarékos égő, szelektív hulladékgyűjtés....stb

Mikor megszületett megismerkedtem a mosipelussal és elkezdtük használni. Ezután még sokmindent megismertem és alkalmazok. Újraszalvéta, fém szívószál, intim kehely

2022. jan. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%
Mosható pelenkát használunk. Mososzert, oblitot én csinálom itthon. Mosogatogep tabletta csomagolása zselatin meg papirdobozos. Szatyrot mindig viszunk a bevasarlasokhoz. Mosogatószivacsból is a többnyire lebomlót választom. Szelektiven gyűjtünk. Külön az üvegeket, alu dobozokat is. Gyerekjatekokból is próbálunk minél több fa jatekot valasztani.
2022. jan. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%

A gyerek születése után jobban elkezdtünk figyelni, igyekeztünk minimalizálni a csomagolást, elhagyni a műanyagokat, saját vászonszatyrokat használni mindenhol, szelektíven gyűjteni a szemetet. Mosipelusoztunk is és fogunk is majd a kistesóval. Ahova csak lehet babakocsival megyek a környékre nem autóval. Van a héten húsmentes napunk. A tisztítószereket is folyamatosan igyekszünk cserélni környezetbarátabb verzióra. Nem veszünk palackozott vizet és üdítőt, legfeljebb dobozosat vagy rendes üveges szörpöt ha a gyerek ritkán mégis kér. Mosószódával, epeszappannal és mosóparfümmel mosok. A fagyasztóban gyűjtjük a komposztot és alkalom adtán átvisszük a szüleim nagy komposztálójába. Minden számlánk online jön, nem papír formátumban. Ha épp nem vagyok terhes akkor intimkelyhet és mosható tisztasági betétet használok.

Lenne még hova fejlődnünk, pl temérdek játék van itthon aminek a fele is elég lenne, vehetnénk ruhát is tudatosabban (ugyan veszünk használtan is és sokat adományozunk de ebből is több van mint ami indokolt), lehetnénk vegá(no)k stb, de megmondom őszintén, hogy nekünk így ahogy most vagyunk komfortos. 100% zero waste vagy a komposztbudi szintig mi soha nem fogunk eljutni az tuti, de pl saját terményt szeretnénk majd ha egyszer kertesházba költözünk, addig pedig bízunk benne hogy ez a pár kis lépés is valami.

2022. jan. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
81%
7es vagyok, mar több éve intemkelyhet használom, meg mosható betétet.
2022. jan. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
91%

Mosipelus, intimkehely nálam is. Ugyan nem magam kutyulom a mosószereket, tisztítószereket, de két lehetőség közül általában a környezetbarátabb opciót választom, ha tehetem (pl mosogatógéptabletta, felülettisztító, ilyesmik). Igyekszem csökkenteni a csomagolópapírmennyiségünket, de elég gyászos sikerrel mondjuk :/

Miután költözünk, én is szeretnék saját kis veteményest, de ez inkább hobbi lenne, mint a fő élelmiszerforrásunk. Amúgy nagyjából ennyi, a szelektív kukagyűjtés, papírmentes ügyintézés a terhességem előtt is része volt az életünknek. Mondjuk mielőtt teherbe estem, heti 2x ettünk csak húst, ez elromlott az első trimeszterben, amikor kb csak a Pick téliszalámitól nem voltam rosszul, szóval kb szalámis szendvicsen éltem túl, később meg egyszerűbb volt hússal együtt tartani a GDM diétát, a szülés után meg valahogy úgy maradtunk. A gyerek is szereti a húst, szóval igazából többet fogyasztunk belőle most, mint mielőtt terhes lettem volna, ez ilyen negatívum.

2022. jan. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!