Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Milyen környezettudat...

Anyukák! Milyen környezettudatos lépéseket vezettetek be otthon a gyerekeitek miatt?

Figyelt kérdés

Sokan akkor lesznek környezettudatosabbak, mikor gyerekük születik, mert szeretnének nekik jobb jövőt.


Ti milyen környezettudatos lépéseket vezettetek be otthon?


(Gyengébbek kedvéért: a kérdés nem az, szerintetek számít-e bármelyik anyuka próbálkozása) .



2022. jan. 3. 17:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
2%
Ezt már elbuktam, ugyanis a legkörnyezettudatosabb lépés gyereket nem vállalni.
2022. jan. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
95%

Nekem 5 éves a nagyobbik, 1 éves a kisebbik gyermekem. Az elmúlt 5 évben több dolgon is változtattunk, de nem tudnám kijelenteni, hogy csak és kizárólag a gyerekek miatt, de persze nekik is van közük hozzá.

Először is jobban megfigyelem, hogy miket veszek meg, illetve, hogy miket dobok ki. Tuti ki kell azt dobni, nem lehe újra felhasználni? Például nem szoktam palackos vizet venni, mindig van nálam üveges, illetve üres termosz.

Ha már a víznél tartunk, akkor csapvizet iszunk. Szerencsére elég jó minőségű a csapvíz nálunk, mégis a gyerekek előtt mindig ásványvizeztünk. Viszont most, hogy már 4-en vagyunk jóval több kell belőle, így inkább isszuk a csapvizet.

Papírtörlő helyett moshatót használok. Ezt mondjuk kifejetten a gyerekek miatt vezettük be, ugyanis eszméletlen mennyiséget használtunk fel egy nap alatt.

Most ami hirtelen eszembe jut még az a lufi. A nagylányom első szülinapjára csomó lufit vettünk, amit aztán mindenki elröpített, cuki képek készültek stb. Aztán láttam a neten, hogy mennyi bajt okoznak ezek az állatoknak, például a madzagba belegabalyodnak a madarak, a kilyukadt lufit pedig megeszik, amitől megfulladnak. Ehelyett bevezettük azt, hogy minden szülinapon ültetünk egy fát az udvarba, szerencsére a gyerekeknek is jobban tetszik ez :)

Ezen kívül beiratkoztunk könyvtárba, mivel szeretek olvasni magamnak és a gyerekeknek is. Viszont egyrészt drága, másrészt az előállítása is sokba van a természetnek, így egyszerűbb.

Aztán megveszem a csúnyább zöldségeket, gyümölcsöket is. Eleinte boltba vásároltam a bébikaját, de egyrészt drága, másrészt tele van felesleges adalékokkal. Így elkezdtem magam csinálni, csak hát nagyon drágák mostanság a gyümölcsök, zöldségek. Mivel a csúnyábbak nem kellenek senkinek, pedig még fogyaszthatóak, így olcsóbban adják oda, így legalább nem is kell kidobni. A gyerekek meg észre sem veszik.

Hirtelen ennyi jutott eszembe, de biztos van más is :)

2022. jan. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
96%

Van, ami már gyerekek előtt is megvolt: pl: szelektív hulladékgyűjtés, csapvíz fogyasztás (szüleim is mindig azt itták), apukám komposztált (nekünk sajnos nincs kert, nincs hova felhasználni, így ezt nem folytattam); saját szatyor

Gyerek után: mosható pelenka, mosható betét (kehely sajnos nem jött be), törekvés a minél kevesebb csomagolásra, kapszulagardrób

2022. jan. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
83%

Segítünk a békáknak átkelni az úton. Ültettünk együtt olyan növényeket, amik vonzzák a rovarokat. A madaraknak csinálunk fészek alapanyagot, sarat az udvarban, és friss vizet meg homokot teszünk a tetőre. Ha sétálni megyünk a szabadba, van, hogy szedünk fel valamennyi szemetet.

Plusz a szokásos, energiatakarékos égő, ilyenek.

Most nem jut több az eszembe.

2022. jan. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!