Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy tudnék kisgyereknek...

Hogy tudnék kisgyereknek angolt tanítani?

Figyelt kérdés
2022. jan. 14. 11:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
76%
Az egyetem elvégzése után ilyen helyre mész dolgozni.
2022. jan. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
26%
Csak beszélj hozzá angolul, semmi több.
2022. jan. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
89%
Utolsonak igaza van.Persze függ attol os,hogy mennyi idős.
2022. jan. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
53%
Én bár beszélek angolul, de a gyermekemet nem hiszem, hogy tanítám. Napi szinten használom, jelenleg ez az első nyelvem és teljesen természetesen beszélek, DE(!) nem az anyanyelvem. Van akcentusom, ha kicsi is. A gyerek átvenné értelmemszerűen, nem beszélné a hivatalos nyelvet, ami baj. Hogy miért? Mert ez kb. olyan, mintha direkt rosszul tanítanám meg a magyar nyelvet neki, egy nemlétező akcentussal. Gyerekek esetében ez más, mint egy felnőttnél. Egy felnőtt ember, akinek nem volt lehetősége sosem megtanulni az angolt vagy bármelyik más nyelvet - teljesen más tészta. Ott ugye a gyerekkor elment, maradt a felnőttkori tanulás. Az sosem lesz tökéletes, olyan, mint egy anyanyelvi tudás. Lásd a politikusokat: Orbán, Szijjártó. Valami borzalmas angoljuk van, füldaráló. (Nem politikai okok miatt mondom, azért hoztam fel őket példának, mert kb. egész Magyarország hallotta már őket beszélni angolul, így érthető lesz, mire gondolok, tehát csupán egy példa volt). Vagy a magyar légiutas kísérők... Siralmas a kiejtésük. Én nem engednék, hogy olyan ember tanítsa a gyerekeket, aki nem rendelkezik majdnem tökéletes tudással, kiejtéssel. Ugyanis gyereknél ez komoly dolog. Ahogy azt sem engedném, hogy olyan ember tanítsa magyarul a gyerekemet, aki erős magyar akcentussal beszél. Természetesen itt az első 6 év a legfontosabb, míg ki nem alakul a nyelvezet, utána már más. Nagyon nehéz ez, mert kb. fehér holló kategória a megfelelően beszélő angol tanár, sajnos. Valamiért mi magyarok pocsékok vagyunk ebben. Szóval menj ki Angliába, vagy egy angol nyelvterületű országba, sajátítsd el normálisan a nyelvet (Magyarország sosem fog menni, sikerülni!) és akkor lesz belőled egy rendes tanár.
2022. jan. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
89%

Utolsó: az iskolákban tanító nyelvtanárok többsége hajmeresztő akcentussal beszél. Gyakorlatilag a magyar iskolai nyelvoktatás siralmas, a használhatatlan és felesleges nyelvtani szabályokon kívűl kb semmit nem tanít.


Egyébként valami nagyon minimális alap után az anyanyelvű emberekkel való beszélgetés, mesék angolul nézése jöhet be, később a külföldi nyári táborok.

2022. jan. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
65%
Ezen az akcentuson rugózni hülyeség. Senkit se érdekel sehol. Beszélni viszont egy kincs, ez a lényeg.
2022. jan. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
88%

4 Egyetértek veled sok mindenben, de az #5-nek is igaza van.

Nekem volt olyan angoltanárom, aki nagyon kente-vágta az angolt, nagyon jó módszertannal, precízen tanított.

Mégis ilyen szintű kiejtése volt(szó szerint), hogy: hót csoklit, vúd jú lájk, tícsöR, stb.

2022. jan. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

#5 Így van sajnos. Ok, okozat.

Megtanulni egy adott nyelvet anyanyelvi szinten csak így lehet, ahogy te is írtad. És elég limitált az idő rá ( a kort tekintve). Tudom, hogy ez nehéz, hisz a legtöbb ember számára kivitelezhetetlen. Legalábbis találni olyan embereket, akinek az angol az anyanyelvük. A mesék már könnyű kategória.

2022. jan. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
28%

1. megtanítod te otthon, ahogy tudod legjobb tudásod szerint és ez neki természsetesen jön majd felnőtt korában


2. tanítja egy nálad jó eséllyel rosszabbul beszélő tanár a közoktatásban nagykorában, aminek a negyedét se tanulja már meg, mert elvesztetted a gyerekkori rugalmasságot és érdeklődést


Én az 1-est kérném, ha gyerek lennék. Mert hibával és nem pontos kiejtéssel, de ösztönösen beszélni jobb, mint sehogyse (Orbán és Szíjjártó nem beszél angolul, azt ne keverjük ide, az egy tévedés, elásnám magam, ha ez lenne a szint, és kérdező, ha így beszélsz te is, akkor tárgytalan, akkor keress akárki mást).

2022. jan. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
70%

#6 Ez azért egyáltalán nem így van. Legalábbis nem ilyen egyszerű. Függ a helyzettől, munkától, hol él az illető stb. Vagy higy kinek mi a célja egy adott nyelvvel. Ahol nagy hiány van olyan emberekből, akik beszélnek angolul, bárki kapós lesz/lehet, csak legyen, de ahol nem, ott ugye a "jobbak" kerülnek előtérbe.


Emlékszem anno engem sokszor megszólítottak, ki is nevettek az L helytelen kiejtése miatt. Rám fogták, hogy német vagyok. 😅

2022. jan. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!