Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy tudnék kisgyereknek...

Hogy tudnék kisgyereknek angolt tanítani?

Figyelt kérdés
2022. jan. 14. 11:08
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
0%
#4-es vagyok, látom szépen le lettem pontozva. Szóval el sem mondhatom a véleményemet? Nem kell egyetérteni semmiben velem, okkal van mindenkinek egy kialakult véleménye bármiről a világban.
2022. jan. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ.


Saját gyereked?

Anyanyelved az angol? Ha igen, akkor azon beszélsz hozzá eleve.

Ha nem, akkor NE próbálkozz, te az anyja vagy (gondolom, persze lehet, hogy az apja), nem a tanára. Fogadj mellé szakembert, ne mosd össze a szerepeket. Ne neked akarjon megfelelni.


Ha nem a saját gyereked, akkor keress az interneten útmutatást ehhez, feladatokat, amiket már ő is megért, pl. színek, számok, dalocskák, versek, amiket el tud ismételni. De attól függ, hány éves. Egy ovis utánad mondja szívesen, de fingja nem lesz, mit jelent, amit mond...

2022. jan. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
51%
amúgy ugye mindenki tudja, hogy akcentusa ígyis-úgyis lesz, ha egyetlen anyanyelve van, mert más a hangképzése, amit megtanul? de ha kétnyelvű a gyerek is lesz akcentusa jó eséllyel valamelyik nyelvén. nem értem mi az ilyen hatalmas probléma azon, hogy akcentusa van. mindenkinek van akcentusa. mindenki más is jól együttél vele, a kölyök is túléli majd.
2022. jan. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
41%
Teljesen lényegtelen az akcentus. Mindenkinek van, még annak is, akinek van egy anyanyelvi szülője. Mert érik más hatások, 2 vagy 3 nyelvet tanul, stb. Egyáltalán nincs nagy jelentősége ennek külföldön, ha nem annyira durva, hogy zavarja a megértést. Aki pedig arra vetemedik, hogy tanítsa a gyerekét, gondolom annyira nem durva a nyelvtudása, hogy vállalhatatlan legyen a kiejtése. Az viszont, hogy ELÉG JÓL beszél valaki több nyelven nagyon hasznos. Akármit is akar végezni a jövőben és akármi is lesz a munkája, csak előnye származhat belőle, akcentus ide vagy oda.
2022. jan. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
60%
Hagyjuk már az akcentust. Minden nemzetnek felismerhető az akcentusa. Lásd finn, spanyol, francia, indiai. Egyetlen szakma amiben ez számít az a színészet meg talán a bemondó.
2022. jan. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
19%
#6! Ez igaz, csakhogy 6 éves kor alatt akcentus nélkül tud megtanulni, ha angol anyanyelvű embertől hallja. Ezért HA mindenképpen kisgyerekkorban akarja tanítani, akkor nem érdemes elrontani azt, ami még lehet jó is. Felnőtt korban már tök mindegy, az akcentussal beszélt is jobb a semminél, de nem kérdés, hogy előnyösebb az akcentus nélküli. Amíg van lehetőség választani, hogy akcentussal beszéljen később, vagy anélkül, egyértelmű, melyiknek van több értelme.
2022. jan. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Ha nem angol egy szülő, akkor anyanyelvi tanár kell, akit kifizetni nem két fillér. Szerintem reálisabb az, hogy megtanulja 90%-osra, mint hogy törekedjen a tökéletesre és ne legyen belőle semmi, mert mondjuk heti 2 órát hallja anyanyelvitől. Az nudli.
2022. jan. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
25%
Az egyetlen normális választ az ötös írta. Mindent elárul a pontozás az itteniek színvonaláról.
2022. jan. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
53%
#15 Sajnos nem igazán lehet hagyni, ha egy lehetőség van rá. Mi Németország élünk, itt is silány az angol kiejtés, a tudás nem. A gyerekünk alap hangon két nyelvet fog beszélni: német és magyar. A férjem angol tolmács, de még így se nagyon vállalná a gyerekünk angol oktatását a korai időszakban, mert nem az anyanyelve. Pedig anyám, ha én úgy beszélnék, mint ő... Én nagyon szeretném, ha tanítaná, de ő a szakember, ő tudja mi a legjobb. Szerintem érdemes erről olyan embert/embereket megkérdezni, akik magyar nyelvűként külföldre kerültek, és angolul kell kommunikálniuk. Te az vagy? Ha nem, akkor szerintem kár az akcentusról papolnod, hisz nincs semmilyen saját viszonyítási alapod, tapasztalatod. Engem is megmosolyognak olykor ki is nevetnek a németem miatt (soha nem tanultam, csak angolt). A barátnőm Angliában él, angolt fejezett az egyetemen. Az első időszakban nem értette őket, teljesen más kategória volt az az angol. Ő is sokat szenvedett e miatt, s az akcentusa miatt is. Még jelenleg is megvan neki, erősebb is, mint pl. az enyém. Emiatt nem oktathat egyáltalán, csak dada lehet egy $z@ros óvodában. Jah, de tudom, az akcentus nem számít... Ahelyett, hogy butaságokat beszélsz, inkább tanulj meg te is rendesen. Ugyanis nagyon is fejleszthető.
2022. jan. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem az akcentus a lényeg. Hanem az, hogy nyelvet tanítani egy szakma. Kicsiknek tanítani is az. Én is jól beszélek angolul, de a gyerekeim nem tőlem tanultak/fognak tanulni. A nagy 14 éves, és nagyon jól megtanult anélkül is, hogy kiskorában én tanítottam volna. Alsóban az alapokat megtanulta, utána meg már ragadt rá, simán néz felirat nélkül filmet, mindent ért, beszélni is nagyon jól tud.

Engem sem a szüleim tanítottak, elég volt az iskola, meg az, hogy aktívan használtam. Ha meg kevés valakinek, akkor lehet menni nyelvtanárhoz.

2022. jan. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!