Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy tudnék kisgyereknek...

Hogy tudnék kisgyereknek angolt tanítani?

Figyelt kérdés
2022. jan. 14. 11:08
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
50%

19# nem élek, de egy évben több hónapot töltök Amerikában. Szemináriumokat tartok. Senkit nem érdekelt még az akcentusom. Sőt mindig elismerően beszélnek róla, hogy milyen jól beszélek és "csodálnak" hogy megtanultam egy idegennyelvet az anyanyelvemen kívül.


Megjegyzem, van egy barátom aki 11 évet élt Észak-Írországban és gyönyörű angolt beszél. Ő elkezdte az első gyerekével, kb 4 éves koráig csak angolul beszélt hozzá. De nem lehetett tartani utána. A második gyerekkel már nem csinálta. Mindkét kissrác kéttannyelvű iskolába jár. 8dikra perfekt angoljuk lesz. Vannak anyanyelvi tanáraik is.

2022. jan. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
48%
Hát én nem dada vagyok, hanem szoftverfejlesztő, szóval tudom, mit beszélek. Elég a 8-as IELTS és tiéd a világ. Bocs, hogy el mertem mondani, hogy szerintem kvára nem kell ezt túlcizellálni. A tolmács férjed biztos jobban tudja. Szakember, hogy miben, te tudod...
2022. jan. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Mi mindketten 35 fölött voltunk, mikor angol nyelvterületre költöztünk, tehát van akcentusunk. Soha, senkit nem zavart, jó munkánk van, semmi hátrány nem ér az akcentus miatt. Olaszul is csak középiskolában kezdtem el tanulni, mégis tolmácsként dolgoztam, pedig volt akcentusom. Nálunk még az egyetemen is tanítanak külföldi tanárok, akcentussal. Lehet, hogy az angoloknál ez kizáró ok, de más országokban ebből nem csinálnak problémát. A férjem is IT-ban dolgozik, csak egy helyi származású fejlesztő van, a többiek bevándorlók, szoktam itthon hallani a meetingjeiket, mindenki másképp beszél, mégis tökéletesen értik egymást.
2022. jan. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!