Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nem lettem jó...

Mit tegyek, ha nem lettem jó anya?

Figyelt kérdés
Akartam gyereket, vártam is, örültem neki, már 3.5 éves és nem vagyok jó anyja. Nem erre számítottam, hogy ilyen leszek. Mit tudok tenni? Más is járt így?
2022. márc. 2. 22:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%
Jobban tudnánk segíteni, ha kifejtenéd, hogy mit értesz azon, hogy "nem vagy jó anya". Milyen helyzetben? Mit csinálsz? Mit szeretnél másképpen?
2022. márc. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%
Miért érzed ezt?
2022. márc. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Sok kisgyerekes anya ismerősöm van, rokon, barátnő, látom a youtube anyukákat is, én nem vagyok ez az önfeláldozó szuperanyu, a többi ismim szerintem teljesen más, és az a normális. Nehéz elmondani, de pl példák:


-Ha bölcsődében van, sietek érte, meg gondolok rá, de sokszor nem mondhatnám hogy hú de örülök mégsem hogy mehetek érte, az jut eszembe, hogy na megint kezdődik a nyüglődés


-Más anyák olyanok hogy jaaaj utolsó falatot is odaadnám a gyereknek, én pl nem, van neki "tonnaszámra" kajája, egye azt, nem szeretem ha az én kajámat akarja elkérincsélni, főleg hogy az sokszor ki van számolva


-Van pénzünk bőven, nem anyagi akadálya van, de egyszerűen nem szeretek mindent neki össze vissza venni, van olyan barátnőm akinek a gyereknek komplett járgány arzenál van, 3 féle motor, balance bike, sima bicaj, roller, tologatós..én nem akarok ezer féle ilyesmit kerülgetni, hetekig hónapokig húztam a bicikli vásárlást is neki mire megvettem, mert már rosszul éreztem magam, hogy mondja mikor más gyereket lát azzal, hogy ilyet ő is szeretne, így végül persze kapott de toltam amíg tudtam a vásárlást


-Más sütöget ekkora gyerekkel meg hasonlók, hát én nem szoktam, mert mindent csak kiborít, vannak neki való feladatok amiben ügyes, csinálja csináljuk azokat, de nem szeretem mikor össze vissza koszol


-Minden orrfolyással köhögéssel nem viszem orvoshoz, majd meggyógyul itthon, kap vitamint, egészségesen eszik, ha úgy van van itthon Panadol gyerekeknek való, Prospan stb ilyen vénynélküli szerek, neken eszembe se jut orvoshoz citálni sokszor, most is náthás volt, a barátnőm kérdezte is hogy mit mondott az orvos, jaa bennem fel se merült hogy ezzel oda vigyem..persze hogy adja neki az antiobiot erre is ami elmúlt kb minden nélkül 3 nap alatt..


-Jól érzem magam nélküle is akár barátnőkkel vagy bármi, ha nagy ritkán van lehetőségem elmenni, nekem eszembe se jut a férjem hívogatni ilyenkor, intézi ő, más nők látom óranként hívják a férjüket mi van a gyerekkel, fürdött e, evett e, alszik e


-Nem ugrok minden szavára, pl jelenleg a náthája miatt home officeban vagyok, nem tudok napközben mellette annyit haladni mert foglalkozni kell vele,most is a 20.30as elalvása után még kb 22.30ig dolgoztam, utána gyorsan elmosogattam, elpakoltam, szetvalogattam holnapra a mosnivalót, előkészítettem a holnapi ebédet. Most megyek zuhanyozni és alvas, tehát majdnem éjfél mire elalszok. Utálok kelni, 9nél előbb nem kezdek dolgozni, szóval 8kor elég lenne kelnem, de a gyerek már 7kor kel..erre a nappaliból szólongat 20 percig kb mire felkelek, alig bírok egyszerűen, ő meg éhes szomjas mesét nézne játszana szólongat, jön be hozzám hogy keljek, de nem ugrok ki hozzá az ágyból egyszerűen, nem állok neki le sütögetno rántottát, letudom a reggelit is egy tk zsemle vaj felvágott sajt uborka+actimel kombóval vagy egy Chipicaoval..

2022. márc. 2. 22:58
 4/17 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem teljesen normális anya vagy. Legfeljebb egy kis pihenés férne rád, de az kire nem? 🤷‍♀️
2022. márc. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%

Hát figyelj, a celebritásokból semmiképp ne indulj ki, mert a neten mindenki tökéletes egy tökéletes férjjel, gyerekkel és élettel. A kamera mögött meg lehet “ölik” egymást.

Ajánlom figyelmedbe bianicon instagramját, aki elég őszintén vall az anyaságról a posztjaiban, szerintem jót tenne neked, mert látnád, hogy nem vagy egyedül az érzéseiddel.

2022. márc. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem teljesen átlagos anyuka vagy. Nem attol leszel jó anya, hogy tulfelted (viszed egy kohintessel orvoshoz) meg megveszel neki mindent. Sőt, ezek akár kontraproduktívan hathatnak a gyerek fejlődésére.


Foglalkozol a gyerekeddel, mint írod, sok feladatban ügyes, vannak közös programjaitok. Hogy pont sütni nem suttok együtt... Hát van aki gyerek nélkül sem enged be senkit a konyhájába


Az meg kifejezetten szuper, hogy fel tudsz szabadulni a baratnokkel és nem hivogatsz haza minden órában, hogy mit csinál a gyerek. Az nem is normális, csak sok anyuka nem tud ez ellen tenni, de szívesen cserélne veled.

2022. márc. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
91%

Huh kerdezo, mintha engem irtal volna le !


Szerintem amugy jo anyak vagyunk. Gyerekkorhazban dolgozom, sok cigany no behozza a gyereket, es sosem jon erte vissza, van akit agyonverve hoznak be, azota is bortonben az anyja. Na ezek, ezek nem jo anyak !

2022. márc. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
85%

Miért hiszed azt, hogy az a jó anya, aki minden sz@rt összevásárol a gyereknek, ugrik minden szavára, remeg, ha fél órára magára kell hagynia és minden köhintésre orvoshoz viszi? Komolyan érdekel, hogy miért gondolod, hogy ez a normális.

Ha szeret a gyereked jó anya vagy, ennyi.

2022. márc. 3. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
76%

Na ha a játékvásárláson múlna a jó anyaság, akkor azt hiszem én nagyon szaranya vagyok. Főleg a legkisebbel. Egy kezemen meg tudom számolni, hányszor vettem neki játékot, mátmint főleg nagyobbat. Egyrészt felesegesnek tartom, másrészt a nagyobbik játéka mindig jobban érdekli. Most hogy voltak jobb idők, simán elővettem neki a nagyobbik lábbal hajtós kismotorját, amit ő már kinőtt, de a picinek pont jó, és tökéletesen elvan vele. A motornak semmi baja, kopott a kereke, de emiatt nem fogok újat venni. A nagy ünnepekre is mindig mondom a családnak, hogy nem kell ezer meg egy újabb játék. Ha jobb nincs, adjanak inkább pénzt és majd vagy elrakom, gyűjtögetem valami nagyobb dologra, vagy veszek belőle valamit amire épp akkor szüksége van.

De ismerek olyan anyukát, aki komplett listát ír, hogy milyen játékokat akar a gyerekének és neked csak abból lehet választani, más opció nincs.. és tényleg játékarzenálja van a gyerekének, aki a kapott játékok 3/4ével nem is játszik.


A ébredésnél, kelésnél reggel én is van, mikor bepróbálkozok azzal, hogy úgy teszek, mintha aludnék, hátha lesz még egy nyugodt fél órám, de se jön össze. És a reggelizést is van, mikor péksütivel letudom.


Szintén nem futok a dokihoz ha náthás a gyerek. Most a nagyobbik itthon van, mert ugye most két tüsszentés meg köhintés után már nem lehet közösségbe vinni, de felhívtam a dokit, hogy náthás, más baja nincs, szólok, ha meggyógyult az igazolás miatt. Szívjuk az orrát orrszívóval (orrot fújni még nem tud rendesen) + orrspray, vitaminokat amúgy is kap, úgyhogy túlzásba nem viszem.


Én se szoktam apukát hívogatni, ha vele vannak itthon a gyerekek, amíg én a dolgomat intézem vagy pl a húgommal szoktunk néha vásárolgatni vagy egyszer-kétszer egy évben mozizni. Az apjuk is a szülőjük, ugyanúgy el tudja látni őket, mint én. De a nagyszülőket se hívogatom, ha náluk vannak.


Szóval ne aggódj, nem te vagy egyedül ilyen, aki így áll az anyasághoz és nem hiszem hohy emiatt nem vagyunk jó anyák.

2022. márc. 3. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
90%

Ezek alapján bennem fel se merül, hogy ne lennél jó anya.

Álszent se vagy,az biztos,és nekem ez tetszik. 😁

2022. márc. 3. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!