Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nem lettem jó...

Mit tegyek, ha nem lettem jó anya?

Figyelt kérdés
Akartam gyereket, vártam is, örültem neki, már 3.5 éves és nem vagyok jó anyja. Nem erre számítottam, hogy ilyen leszek. Mit tudok tenni? Más is járt így?
2022. márc. 2. 22:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Javaslat nem nézni celeb anyukás videókat .


Én sütők a lányomal 3-4 éves korától.időtöltés .

Én nem főzök este nem akkor csinálok meg mindent.


Így is fél-10 volt hogy aludni mentem és én vagyok aki hamarabb kell/kellet így volt időm felébredni.

Nincs csak 1 biciklije 1 rollerja,görkorcsojája.


Nyugi nem vagy szar anya max fáradt.

2022. márc. 3. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező, ha elhiszed a youtube anyukák életét, akik reklámozásból élnek, illetve ha elhiszed, hogy az a jó anya, aki helikopzerezik a gyerek fölött meg hívogatja, akkor buta vagy, sajnálom, nem tudok mast mondani. Ez veled a baj, nem mas.

De ha mar ezt ilyen reszletesen ide kiírtad, nekem 2 dolog furcsa.

1. Miért halogattad a biciklivasarlást? Sajnaltad rá a penzt? Feleslegesnek erezted? Pont a bicikli tök egeszseges dolog. Miert nem akartál venni neki?

2. Ha éhes meg szomjas, akkor miért hagyod reggel nyűglődni, miért nincs neki kikészítve valami, hogy egyen-igyon? A chipicaót pont ki tudja egy negyéves is bontani, de akár a zsemlét is oda lehet neki készíteni, meg pohárba vizet, vagy kulacsba, ha félsz, hogy kiborítja. Ha ennyire nem akarsz vele kelni, miért nem tanítod meg önállóan elkezdeni a napot, mierr hagyod nyűglődni?

A többi no comment, kár, hogy ezek alapján azt hiszed, rossz anya vagy. Nem rossz, csak buta.

2022. márc. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbben hamis képet mutatnak saját magukról. Attól, hogy a bölcsiben úgy látod, hogy mennyire boldog, amiért a gyerekével lehet, még elég valószínű, hogy pontosan olyan érzései vannak, mint neked, vagy még olyanabbak. Nekem meggyőződésem, hogy az igazán rossz anyáknak fel sem tûnik, hogy azok, soha nem ismernék be még saját maguk előtt sem.
2022. márc. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nem vagy egy szuperanyu a leírásod alapján, amivel nem is lenne gond. Sokan nem vagyunk azok, de attól még nem vagyunk rossz anyák. Nem kell, hogy ettől szarul érezzük magunkat 😂 Viszont nekem is van egy-két rész a példáidban, amin felszaladt a szemöldököm, mikor olvastam. A biciklis, meg a reggeli ébresztős rész nálam is ezek között volt, mint egy másik válaszolónál. Úgyhogy van azért pár dolog, ahol lenne mit javítani a hozzáállásodon, és akkor lehet, hogy jobban éreznéd magad.

Szintén egy másik válaszra reflektálva: az nem bizonyítja, hogy valaki jó anya, hogy szereti a gyereke. Azok a drága lelkek a legszarabb, agresszív anyákat is képesek szeretni. De ezek nyilván szélsőségek.

2022. márc. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Írtam a biciklit, hogy miért, nem szeretem kerülgetni a sok játékot, utálom a rendetlenséget, minimalista vagyok..Most ez is egy plusz tétel ami elől lesz állandóan de ez van, már megbarátkoztam vele.
2022. márc. 3. 11:35
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
A bicikli szerintem pont nem olyan ezredik sz@r játék, amit feleslegesen veszel meg a gyereknek. Egészséges, fejleszti az egyensulyerzeket, kint játszik vele a szabad levegőn, lehet szabadidotokben bicajjal bejarni a környéket. Ne hasonlítsd össze egy milliomodik kisautoval, amire csak rálépsz a szőnyegen, mert annyi van belőle.
2022. márc. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
30%

Majdnem ugyanez én is, 3 gyerekem van :D


Sőt én rettenetesen pofátlan is szoktam lenni, a 12 éves lányom előtt simán elmajszolok egy csokit úgy, hogy nem kap belőle. Haha :D Ennyi nekem is jár :D

2022. márc. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!