Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért tartják cikinek sokan...

Miért tartják cikinek sokan azt, ha valakinek az a célja az életben, hogy jól házasodjon, olyan munkája legyen, ami bár keveset hoz a konyhára, de szereti, és hogy 2-nél több gyereket szüljön?

Figyelt kérdés
Én pl legalább 3 gyermeket szeretnék majd, és ezt a barátnőim furcsálják, meg cikinek tartják. De miért?

2022. márc. 6. 11:49
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
20%
Ha neked a macska szóról egy lángszóró jut először eszedbe, attól az még macskát jelent, és macskaként fogja értelmezni a többi ember. Magyarul tök mindegy mi jut eszedbe, ezt jelenti.
2022. márc. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
21 nem azt jelenti, csak sokan így értelmezik.
2022. márc. 10. 11:31
 23/29 anonim ***** válasza:
42%
Kérdező, a jól házasodni azt jelenti a pasinak van pénze. Ha azt akarod hogy szeressenek, akkor az a boldog házasság
2022. márc. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
Ezzel nem értünk egyet. Több ismerősöm úgy érti a jól házasodást, mint én. Nálatok viszont ezek szerint nem.
2022. márc. 10. 15:16
 25/29 anonim ***** válasza:
74%
A jó házasság alapja mióta a pénz? Ha jól akar házasodni nem feltétlenül arra gondol,hogy neki gazdag pali kell..
2022. márc. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
25 köszönöm, végre valaki a kérdésem alatt, aki úgy gondolkozik, ahogy én.
2022. márc. 10. 17:56
 27/29 anonim ***** válasza:
74%

Mert egy picit maradinak számít ez az értékrend manapság az európai kultúrkörben,ezért néztek a barátnőid furán. Kivéve a mélyen hívők, amikből már egyre kevesebb van azért.

Mondjuk a munka részben egyet értek, hogy nagyon fontos, hogy szeresd csinálni, mert ha nem, azt részmunkaidőben is ott ette meg a fene.

Ha valaki úgy érzi, nagy családot akar, keressen olyat, aki ebben partner és ha meg tudják teremteni a rávalót, hogy ne egy garzonban nyomorogjanak öten minimum, akkor áldásom rájuk.

2022. ápr. 5. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

Először is, hagyjuk mar ezt a pasin akar meggazdagodni dolgot...

1, ha a pasi nem tars a 3 gyerekben, ugyse fogja siman tamogatni az otletet, ha meg szeretik egymast, lesz kompromisszum

2, ha a pasi is akarja a 3 gyereket, akkor ez egy kozos dontes, az csak plussz h a kerdezo alma valora valt.

3, mit gobdoltok, hogy egy 3 gyerekes anya otthon a segget mereszti?? Mit gondoltok ki rak etelt az asztalra, mos, takarit, tanul a gyerekkel, viszi oviba/suliba/edzesre. Stb stb. Az sem piskota. En aki dolgoztam (ugyabazt mint a ferjem) utana a 2 gyerekkel itthon voltam, tudom h melyik a farasztobb, es rohadtul nem a munka. Persze nalunk minden rendben mert ferjem odaado apa es ferj. De itt kb minden héten van egy kerdes, h "mit csinaljak mert a ferjem le se szarja a gyerekeit, es semmibe nem segit." Na en inkabb ezért nem szulnek 3 gyereket..

4, ha mégis valassal vegzodik, es a kerdezo kapja meg a gyerkeket, akkor is ott a közös felugyelet, a gyerektartás stb. Majd megoldja.

Egyébként en sem tamogatom a mai világban a 3 gyereket, boven eleg a ketto, de az okok amiket felsoroltatok felháborító.. (kiveve az öko labmony, az nyilván valos probléma)

2022. ápr. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
74%

Nekem is az a bajom ezzel, hogy a nő teljesen kiszolgáltatja magát a férfinak, és igen, anyagilag is függ tőle.

Ha 3 gyereket akarsz, akkor nyilván időben kell kezdened, fiatalon keg nem lesz annyi munkatapasztalatod, karriered, egzisztenciád, hogy ne a férjed fizetésétől függj.

A baráti körömben akiknek 3 gyerek van, mind ugyanaz a felállás :

Anyuka dolgozott pár évet, majd szar gyessel kiesett 10 évre a munkából, addig apuka kereste a töménytelen lóvét, hogy eltartson 5 embert.

Eddig nem is baj, ha mindkettejüknek megfelel, csak általában itt jönnek a bajok: ha válnak, probléma van, az anya kábé 2 év munkatapasztalata, nulla fizetésre és 10 éves munkakihagyásra marad 3 gyerekkel egyedül, rossz esetben egy hitel is befigyel.

Ezért mondom, hogy gyereket magának szül az ember, sosem tenném ki magam ennek így.

2022. ápr. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!