Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van beleszólási joguk a...

Van beleszólási joguk a nagyszülőknek a névválasztásba?

Figyelt kérdés

még nem várunk gyereket, de az anyukám már felsorolta azokat a neveket amiket biztosan nem szeretne az unokájának

jó, persze olyan nevek amiket biztosan nem adnék , de akkor is

a névválasztás nem teljesen a gyerek szüleinek a dolga?


2010. szept. 15. 16:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
semmi közük hozzá. Minket hónapokig próbáltak lebeszélni a névről, amit végül adtunk a fiunknak. Végül megbarátkoztak vele.
2010. szept. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Jogilag semmi természetesen. Mondjuk szerintem amúgy sem. Nálunk ezzel nem is volt gond, amúgy két nevet adtunk, az egyik annyira nem tetszett a nagyszülőknek (mondjuk nem is ezt használjuk), a másikkal senkinek nem volt gondja, de nem ez volt a mérvadó.
2010. szept. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Nincs beleszólási joguk, csupán véleményt mondhatnak.
2010. szept. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Az én fiam esetében nem volt beleszólásuk.

Nem úgy, mint anno az én esetemben. Az én nagymamám megtorpedózta az anyáék által választott nevet, és az lettem, amit ő akart...

2010. szept. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!az lesz a neve úgyis amit én adok de azért nem szeretném hogy ne tetszen a nagyszülőknek
2010. szept. 16. 17:20
 16/17 anonim ***** válasza:
Szerintem úgyi az, amit te adsz. Unokatesóm Andornak nevezte a kisfiát, anyukámnk ez nagyon nem tetszik, így amikor találkozunk direkt le Arnoldozza mindig..De ennyi, egy idő után megnyugszanak a kedélyek
2011. febr. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Az előző válasz miatt előre került a kérdésed, és rögtön eszembe jutott róla egy kedves, tiszteletre méltó nagymama, aki pár hete tett föl itt egy kérdést!

Csak érdekesség képpen linkelem be, szerintem nagyon sokan örülnénk, ha hasonló módon gondolkodnának szüleink, a leendő nagyszülők!


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2011. febr. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!