Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Baj, ha én nem dajkálom a...

Baj, ha én nem dajkálom a rokon gyerekét?

Figyelt kérdés

Havi 1x találkozunk párom unokatesójának kisfiával.

Ő még most 1 éves.

Eleinte még igyekeztem játszani vele, de nagyon sírt mikor átvettem az ölembe stb.

És már most nem próbálkozom. A nagymamája, anyósom, apósom körbe rohangálja és folyton énekelnek neki, meg játszanak, de egyszerűen nekem nincs ehhez kedvem és nem is megy nekem.

Egyrészt mások előtt nem akarok vele játszani, énekelgetni meg próbálkozni, hogy nevessen stb. Másrészt pedig úgy érzem bőven elegen körül ugrálják. Harmadrészt hiába próbálom már ha az ölembe ültetik vagy mellém ültetik vagy párom mellé már sír. :/


Anyóst, apóst, meg a nagyiját, tesóját meg a szüleit nyilván imádja, dr anyósommal, apósommal hetente találkozik.

Én rám nem emlékszik, meg páromra se.


Párom ugyanígy érez mint én, hogy ez nem megy nekünk és nem akarjuk erőltetni magunkra, hogy mondogatjuk a kis nevét, meg csörgőzünk neki meg figyelmét felhívjuk.


Mindketten kicsit visszahúzodók vagyunk ilyen téren, amit úgymond furcsál a család.


Amúgy fiatalok vagyunk 25 évesek. Szeretnénk 1 év múlva gyermeket, de ilyenkor én kicsit megijedek, bàr tudom, hogy a saját más, de én félek, hogy mit tudnék vele kezdeni:( mert most is béna vagyok, akármikor találkozunk ha csal megsimogatom a kezét fejét húzza elmagát és elegem van, megfogadtam inkább hagyom, majd ha ovis lesz, talán akar majd nyitni, ha nem akkor meg nem.



2022. ápr. 18. 22:44
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
65%

Egyébként, ha ennyire a külsőségeknek élsz, akkor ne vállalj gyereket. A sajátod is bömbölni fog a kezedben, ha olyanja van, nyilvános helyen is. Akkor mit csinálsz? Otthagyod, mert ciki, hogy ordít?

Én nem akarok gyereket, szóval nem arról az oldalról beszélek, de tényleg ilyen hozzáállással ne gondolkozz gyerekvállaláson sem.

2022. ápr. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Igazad van.
2022. ápr. 19. 13:51
 13/22 anonim ***** válasza:
71%
Dehogy van igaza. Teljesen tapasztalatlan vagy, én is ilyen voltam. Sőt, még rosszabb, mert én undorodtam az idegen babáktól a rám csorgó nyál miatt. A sajátom volt az első, akit a kezembe fogtam. Teljesen más érzést ad a saját gyerek. Amikor ő kezd majd el sírni, nem azt fogod érezni, hogy úristen, vegye el valaki, hanem pont az ellenkezőjét. A sajátodat ismerni fogod, és ő is téged, számára nem idegen leszel, hanem a mindene. 4 éves a lányom, voltunk baba nézőben 2 hónapja, megint nem tudtam mit kezdeni a picivel. Nem az enyém, nem tudom mi baja van, ha sír, pedig már van sajátom.
2022. ápr. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszodat. Ma voltam kereszttesómék gyermekénél, csak ők messze laknak, így ma voltam másodjára. Féléves, de ő nagyon cuki !! Már az elejétől mosolygott mikor meglátott és leültem és odamászott négykézláb hozzám, hát el se hittem.:) meg őt mertem ölelni, meg ölbe venni, mert rokon gyermeke, nem úgy mint párom unokatesójáéké.

Úgy örültem, teljesen más volt:)

2022. ápr. 19. 22:18
 15/22 A kérdező kommentje:
Egy percig sem sírt miattam:D:)
2022. ápr. 19. 22:19
 16/22 anonim ***** válasza:
0%
#13: Mert biztos, mindenkinél megindul a nyálelválasztás a saját gyerekére, ha eddig undorodott az egésztől. ja mégse...
2022. ápr. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Nekem 2 éves a húgom (21 vagyok). Két hetente járok haza és kell neki fél /1 óra, hogy feloldódjon mellettem. Hiába vinne a kérdező kismacit, cukrot stb. kövi alkalomkor is vissza húzódó lenne a gyerek.
2022. ápr. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

#16

Gúnyolódás helyett tanuld meg értelmezni a válaszokat, ne pedig a saját frusztrációdat rávetíteni. Arról írtam, hogy annak, aki szeretne gyereket (a kérdező) ne szegje kedvét az, ha mások gyerekeivel nem tud mit kezdeni, mert a saját nem olyan lesz.

Ha te nem akarsz, az jelenleg a kutyámat nem érdekli, a kérdés nem rólad szól. Szép napot neked

2022. ápr. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Kedvesek vagytok, hogy megvédtek:)

Szerintem se egy idegen válaszoló fogja megmondani érdemes e anyának lennem:)

En is ezt tapasztaltam, hogy egyszerűen nem kívánom havonta újra kezdeni az ismerkedős fázist, hogy ne sírjon miattam. Majd hátha jobb lesz:)

2022. ápr. 20. 21:33
 20/22 anonim ***** válasza:

#18: Ha már értelmezés:

[link]

Ha ezt sikerült, akkor olvasd újra a saját válaszodat, majd az enyémet, ha még így sem érted, akkor komoly gondok vannak.


#16

2022. ápr. 21. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!