Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Manapság miért van egyre több...

Manapság miért van egyre több tudatosan gyereket nem vállaló?

Figyelt kérdés

Tudatos alatt azt értem, hogy a lehetőség adott lenne, pl párkapcsolatban él az illető, termőképes, de mégsem szeretne gyereket. Nagyon sok ilyet ismerek a környezetemben, legfőképp 25-35 évesek, akik meg vannak róla győződve, hogy sosem lesz gyerekük és erre büszkék is.

Szerintetek mi miatt alakult ki ez a trend?



2022. máj. 2. 00:26
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
100%

Régen is többen lettek volna, hogyha létezett volna mindenki számára elérhető fogamzásgátlás és annyi lehetőség a szabadidő hasznos eltöltésére. A szocializmusban nem sokat lehetett utazni, korlátozottak voltak a karrier lehetőségek. Kialakult a társadalmi norma, hogy mindenkinek volt 2-3 gyereke és ettől nem tértek el. Előtte pedig normális fogamzásgátlás, abortusz sem volt, szóval akkor nem volt ritka a 8-10 gyerekes család sem, miközben egyet nem tudtak eltartani.

Manapság már nem kényszerből vállalnak a normális emberek, hanem akkor, hogyha vágynak rá és el tudják tartani. Teljesen jól van ez így, mert kevesebb lesz a depressziós, sérült ember, akit nem is akartak a szüleik és alkalmatlanok voltak a nevelésre.

2022. máj. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
92%
Egyáltalán nincsen több, csak van internet, és több mindenkinek a véleménye, élete eljut hozzád. Legfeljebb később szülnek a nők, és emiatt esetleg kevesebbet. Anyukám korosztályának az osztályaiban 25 éves korára a nők 80 százaléka anya volt. Az én osztályomból meg 40 éves korára lett szinte mindenki anya.
2022. máj. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
91%
Mert nem akarnak egyel több problémát az èletükben.
2022. júl. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
83%
Én depressziós vagyok, a feleségem is az. Járok terápiára, de nem hiszem, hogy leszek annyira rendben valaha, hogy ne tegyem szintén depresszióssá a gyerekemet. Illetve mivel magamat is nehezen tudom elviselni, a gyerekemhez se lenne türelmem. A feleségem hasonlóan. Ezért nem lesz gyermekünk. Ez a személyes rész. Az objektív résszel ezt tovább tudom támogatni. Ennyi embert ekkora fogyasztással nem sokáig fog elbírni a Föld. Mivel az emberiség éretlen és képtelen lemondani a mohóságáról, a fogyasztás álomvilágáról, ugyanakkor a jelenlegi gazdasági rendszer csak folyamatos növekedés mellett képes fennmaradni, ezért hamarosan még több háború lesz, ezért sok borzalmas kín vár a mostani gyerekekre. Én több vadállatot szeretnék inkább a Földre, mint embert. A pandákat, pintyeket szívesebben szaporítanám.
2022. okt. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!