Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Manapság miért van egyre több...

Manapság miért van egyre több tudatosan gyereket nem vállaló?

Figyelt kérdés

Tudatos alatt azt értem, hogy a lehetőség adott lenne, pl párkapcsolatban él az illető, termőképes, de mégsem szeretne gyereket. Nagyon sok ilyet ismerek a környezetemben, legfőképp 25-35 évesek, akik meg vannak róla győződve, hogy sosem lesz gyerekük és erre büszkék is.

Szerintetek mi miatt alakult ki ez a trend?



2022. máj. 2. 00:26
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
87%
Én meg olyat, akik tudatosan gyerektelenek voltak, de 40 környékén a pasi behülyült, rávette a nőre a gyerekvállalást, kapásból össze is jött a terhesség. Anyuka végig sík idegbajos volt, gyűlölte a terhesség minden létező percét. A gyerek most négyéves, a szülők totál kivannak, pedig egy nagyon aranyos, okos, értelmes kislány. Szülők nem találták meg benne az élet értelmét, a házasságuk meg konkrétan a válás szélén van. Apukát konkrétan az is idegesíti, ha a gyerek játszani merészel vendégségben, mindenre csak a pofahuzogatás a válasza... Tesómékról van szó, a szituban pedig CSAK a gyereket sajnálom.
2022. máj. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
92%
21, ilyen is van. Amikor az egyik rájön, hogy ő mégis akar. Lehet, ha olyna partnert választ a családalapításhoz, aki szintén őszintén akarja, akkor nagyobb harmóniában máshogy alakul az egész. Ilyen kérdésben nem szabadna engedni a másik nyomásának.
2022. máj. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
95%
21.: Így igaz! Sajnos apukánál is csak három napig tartott a csoda, aztán most csodálkozik mindkettő, hogy a gyerek sík ideg mellettük...
2022. máj. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
92%
Én csak egyszerűen nem vágyom rá, és semmire, ami egy gyerekkel jár. Sőt, nem hogy a korral megjönne a kedvem, az a minimális sincs, ami esetleg fiatalon. 32/N
2022. máj. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
87%

Én nekem se lesz valószínű. Eldöntöttem hogy a hazai rendszer miatt,a rosszindulatú családtagok és a kínlódásra termett jövőbeli férj miatt nem szülök.


Nincs bajom a gyerekekkel

2022. máj. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
89%
Azért mert szívás, több a hátránya mint az előnye, és persze, mert nem kötelező. Haladunk a korral, már többen fel merik vállalni, keveseket érdekel mások véleménye, ítélkezése. Bárki választhat másfajta életmódot, ha nem érez vágyat arra, hogy gyereke legyen, más dolgok fontosabbak neki pl minőségibb párkapcsolat, munka, kisállatok befogadása, hobbik stb.
2022. máj. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
92%

Tényleg rengeteg oka van. Kinek mi.


Nekem pl, hogy csak néhányat említsek: anyám megkeserítette a gyerekkorom, bár még kiskoromban elkerültem otthonról, de a hatása mai napig kihat az életemre, illetve néha ráismerek abban, ahogy viselkedem, na ezt tuti nem akarnám, hogy egy ártatlan lény sínylődje meg…


Tesómnak lett gyereke (egyedül bevállalta) hát teljesen úgy viselkedik csóri gyerekkel, mint anno anyánk velünk..folyton kiabál vele, plusz a gyerek a fejére is nőtt, hisztis, akaratos, önző…na ilyen gyerektől is félnék, hogy mit kezdjek vele. Tesóm is folyton panaszkodik, illetve mondott már olyat, hogy megbánta, hogy bevállalta…szóval ez is egy “ajánlólevél”.


Továbbá, anyagilag sem engedhetem meg.


A mai világban ritka az olyan párkacs ami holtodig tart…nem szeretnék egyedül maradni a gyerekkel.


A szüléstől illetve a vele járó testváltozástól is ódzkodok.


Soha nem vágytam gyerekre, nem volt és nincs anyai ösztön bennem…


Valszeg anyám is így volt, csak akkoriban még ennél is jóval nagyobb elvárás volt szülni, és tabu volt, ha nem akartál…


De tessék, ennek az az eredménye, hogy itt van egy rakat lelki ill mentális beteg ember, aki képtelen beilleszkedni pl a társadalomba, és egy életen át cipeli azt a terhet, amit a szülei okoztak neki…persze van rá mód, hogy megszabaduljunk ezektől, rengeteg önismeret, munka…és vagy bejön vagy nem.


Hát köszönöm, de bennem van annyi becsület, hogyha ezeket így belátom, akkor nem adom tovább egy védtelen gyereknek.

2022. máj. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
88%
Magamon kívül egyet sem ismerek, minden barátomnak, ismerősömnek van. Az biztos, ha előlről kellene kezdenem, ugyanígy tennék. A mi életünk teljes volt gyerek nélkül, és nem látom, hogy akiknek van, boldogabbak lennének.
2022. máj. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
88%
Mert naponta látjuk, hogy viselkednek a gyerekek, a ma divatos "nevelés" gyöngyszemei. Erre nem sokan kíváncsiak.
2022. máj. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
83%

1. Pénzügyi gondok, infláció

2. Folyamatos félelem: Háború, vírusok stb

3. Segítseg hiánya. Pl mikor anyám szult nagymamám siman segitett de most ha szülnék nem lenne segítsegem mert güriznek még mindig

4. Egyre növekvő düh az igazságtalanság láttán. Látjuk hogy egyesek évente többször nyaralgatnak pl és nekünk csak gyerektelenül van lehetőség bármi hasonló luxust összespórolni

5. Magyar szülészet horrorja...

6. Oktatási gondok, egyre szarabb sulik

2022. máj. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!