Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fiatal anyukaként mennyire...

Fiatal anyukaként mennyire kaptok bántást, beszólásokat? Hogy reagáljátok le ezeket?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, első babánkat várom.

Mindig fiatalon akartam anyuka lenni, tervezetten estem teherbe.

Nem egy hirtelen ötlettől vezérelve, a szüleimnél lévő gyerekszobámba vállalok gyereket, a semmire.



Sosem kaptam még ennyi beszólást, rosszindulatú kérdést életem során, mint most. Orvoshoz magánúton járok, szülni is úgy tervezek, szóval ott negatív élmény még nem ért (részben emiatt is választottuk ezt az állami egészségügy helyett). Viszont a védőnő az első találkozásnál megkérdezte, hogy van-e egyáltalán apja a gyereknek, meg hogy hogyan tervezem megoldani az életünket majd, tudom-e, mit vállalok be ezzel?

Volt, hogy egy bababoltban voltam, nézelődtem és láttam, hogy egy idősebb hölgy folyamatosan figyel, de már feltűnően. Mikor fizettem, pont mögöttem állt valakivel és hallom, hogy ecseteli neki, hogy gyereknek gyereket szülni milyen dolog és hogy a szüleim mit szólnak ehhez. Vagy elkísértem egy barátnőmet a lányával játszótérre, ott is egy anyuka a semmiből elkezdett beszélni hozzám, hogy milyen bátor vagyok, hogy ilyen fiatalon megtartottam a babát... Mondtam, hogy 23 éves vagyok, terveztük, erre jött a zavar, hogy hát ő 16-17-nek tippelt.


Mindig magabiztos voltam az életben, de most először úgy érzem, hogy ezeket nem tudom hová tenni. Mert nincs igazuk az embereknek, tele vannak előítélettel és fogalmam sincs, hogyan kezeljem, később a gyerekünk kapni fog-e ebből, éri-e emiatt bárféle bántás, beszólás.


2022. máj. 15. 17:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%

Ítélkezni mindig fognak az idegenek, tökmindegy milyen korban vállalsz babát. Ha 23 helyett 43 lennél, akkor azért ítélkeznének, miután megszülsz, majd azért fognak beszólni, mert szoptatsz vagy mert éppen nem, mert hordozod a picit vagy mert éppen nem. Tökmindegy, mit csinálsz, az idegenek mindig mindent jobban tudnak nálad és be fognak szólni. Én ugyan nem vagyok ilyen fiatal, 29 vagyok és 2 éves a kislányom, de múlt nyáron mikor sétáltunk a játszótér felé, megállított egy idősebb pár, akik (gondolom) az unokájukat tolták babakocsiban, és azért így egy rövid kis cseverészés után megkérdezték, hogy amúgy hány éves vagyok és amúgy az iskolát egyáltalán befejeztem-e, mielőtt szültem, merthogy olyan 17-18-nak néztek (jelentem, 28 voltam, egyetemet is végeztem mire szültem, nem csak középiskolát, szóval khm). Szóval ezt nem lehet elkerülni, akármit csinál az ember.

Amikor férjhez mentem, a rá következő évben voltak a választások, amikor adtam a személyim, az immáron megváltozott nevemmel, akkor az orra alatt mormogott a néni-korú ember, hogy 24 évesen házasodni, minek ilyen fiatalon, nem igaz, hogy nem volt fontosabb dolgom... Gondolom azt hitte, annyira süket vagyok, mint ő és nem hallom meg, vagy én nem tudom, de azért eléggé gáz volt, na.


Meg kell tanulnod elengedni a kéretlen beszólásokat a füled mellett. A gyerek a korod miatt nem hiszem, hogy később kapna bármilyen negatív megkülönböztetést, ez tényleg téged érintő kellemetlenség csak, ugyanakkor azt érezni fogja, ha elbizonytalanodsz, márpedig nincs rá okod. Tudatosítsd magadban, hogy a te életed te tudod a legjobban megélni, nem más, és a te döntéseidet, illetve azok következményét is te viseled, nem ők. Ennek megfelelően kezeld a beszólásokat is.

2022. máj. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%
Én 20 évesen szültem, sosem kaptam semmilyen bántó megjegyzést. Jó kívanságokat, gratulációt, pozitív, kedves érdeklődést viszont annál többet.
2022. máj. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%
Nekem 29 évesen mondták, hogy azért van ennyi beteg gyerek, mert ilyen öregen is vállalnak gyereket a mai nők. Lol :D Hát engem aztán nem érdekel ki mit okoskodik, szerintem te se foglalkozz ezzel! Aki megakar bántani az úgyis bármibe bele tud kötni.
2022. máj. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%

Engedd el! Rokonomat 25+-osan is csípőből lealázta a védőnő első látásra (őt sem nézte annyinak, amennyi volt), aztán amikor rájött, hogy tévedett, normális lett (mondjuk addigra már sikerült lefektetnie a közutálat alapjait a családban:S)

23 év, az alapvetően egy nagyon ideális kor! Sok boldogságot!

2022. máj. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
73%
23 évesen nem vagy olyan fiatal (ne érts félre, nem vagy öreg, de bőven felnőtt). Az emberek egyszerűen szeretnek mindenkinek beszólni. Szard le! És minden jót!
2022. máj. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
64%

21 voltam mikor szültem.

Kaptam énis a folyamatos beszolast hogy minek gyerek, nem kell az. A legtöbb anyuka 30+ volt akivel egyszerre várakoztam a rendelőben.

Akkora volt saját ház, kocsi, tartós kapcsolat(akkor 6 éve voltunk már együtt) és munka.

Nem a semmire vállaltam én sem, és magasról lesz@rtam ki, mit mond. Énis beszolhatnek annak aki 45-50 évesen szül hogy már nagymama koru, de vagyok olyan kulturált hogy nem teszem.

2022. máj. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
92%

Kerdezo, nyugi, sajnos ez ilyen. Tenyleg rettenetes, de ne vedd magadra!

En 26 evesen szultem, de akkoriban meg nagyon fiatalos arcom volt, kb 16-17-nek neztek rendszeresen. En is kaptam a beszolasokat rendesen, aztan volt nagy pislogas, amikor megtudtak a koromat.

Nehez, de egyik fuleden be, masikon ki :)

2022. máj. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
70%
6-os, burkoltan mégis beszóltál. 👏👏👏
2022. máj. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
95%
Tőlem egy bácsi kérdezte meg a buszon, hogy az iskolát hogy fogom megoldani, és ugye leérettségizek azért. 29 voltam 🙈😂
2022. máj. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem a korod a baj,én is 23évesen lettem terhes,hanem az hogy 16nak tűnsz. A 23ra senki nem szól be.
2022. máj. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!