Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fiatal anyukaként mennyire...

Fiatal anyukaként mennyire kaptok bántást, beszólásokat? Hogy reagáljátok le ezeket?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, első babánkat várom.

Mindig fiatalon akartam anyuka lenni, tervezetten estem teherbe.

Nem egy hirtelen ötlettől vezérelve, a szüleimnél lévő gyerekszobámba vállalok gyereket, a semmire.



Sosem kaptam még ennyi beszólást, rosszindulatú kérdést életem során, mint most. Orvoshoz magánúton járok, szülni is úgy tervezek, szóval ott negatív élmény még nem ért (részben emiatt is választottuk ezt az állami egészségügy helyett). Viszont a védőnő az első találkozásnál megkérdezte, hogy van-e egyáltalán apja a gyereknek, meg hogy hogyan tervezem megoldani az életünket majd, tudom-e, mit vállalok be ezzel?

Volt, hogy egy bababoltban voltam, nézelődtem és láttam, hogy egy idősebb hölgy folyamatosan figyel, de már feltűnően. Mikor fizettem, pont mögöttem állt valakivel és hallom, hogy ecseteli neki, hogy gyereknek gyereket szülni milyen dolog és hogy a szüleim mit szólnak ehhez. Vagy elkísértem egy barátnőmet a lányával játszótérre, ott is egy anyuka a semmiből elkezdett beszélni hozzám, hogy milyen bátor vagyok, hogy ilyen fiatalon megtartottam a babát... Mondtam, hogy 23 éves vagyok, terveztük, erre jött a zavar, hogy hát ő 16-17-nek tippelt.


Mindig magabiztos voltam az életben, de most először úgy érzem, hogy ezeket nem tudom hová tenni. Mert nincs igazuk az embereknek, tele vannak előítélettel és fogalmam sincs, hogyan kezeljem, később a gyerekünk kapni fog-e ebből, éri-e emiatt bárféle bántás, beszólás.


2022. máj. 15. 17:43
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
31%

Hát a 23 nekem akkor is korai, és sokaknak is a mai világban :D

Ez van

2022. máj. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Igen, az igaz, hogy smink nélkül, nem kiöltözve inkább tűnök egy 16 éves kamaszlánynak, mint felnőtt nőnek. :)


Nem értem, miért lenne korai?

Most végeztem a mesterképzésen, tavaly mentem férjhez. Épül a családi házunk, de amíg nem készül el, addig a mostani otthonunkban is kényelmesen elférünk hárman (3 szobás + nappalis lakás). Az én lakásom ki van adva, az egy elég jó passzív jövedelmi forrás szerintem. Megvan az anyagi biztonságunk, szeretjük egymást, mire kellett volna várnunk? Mindig fiatalon szerettem volna anyuka lenni, 30 felett nem akarok már szülni.

2022. máj. 15. 20:27
 13/18 anonim ***** válasza:
82%
8! Hogy érted? Nem szóltam én be amúgy senkinek, de nekem is lehetnek gondolataim. Én pl nem vállalnék 45 évesen gyereket, de mindenkinek az egyéni döntése. Nem szoltam le senkit, engem se szóljanak le.
2022. máj. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
22%
Talán azért, mert nagyon sok fiatal anya a semmire szül, vagy úgy, hogy "a párom jól keres", miközben neki nincs semmije, és ha a pasi lelép, akkor ott marad egyedül munka, alkhatás nélkül. Őket egyébként én sem értem, de beszólni sosem szoktam. Ha neked van saját lakásod, és jólfizető munkád, akkor nincs min aggódnod, és nem kell a megjegyzésekkel foglalkozni.
2022. máj. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Bár engem néznének fiatalabbnak. 😆 14 évesen 18nak nézett mindenki.
2022. máj. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Én 25 éves koromig kb 16 nak néztem ki, 18 évesen meg 12 nek. Állandóan bantottak ezzel.


Most 35+ osként az előnyét élvezem és most már bókolnak inkább


Írásod alapján fiatalabbnak nézel ki a korodnál. Ez lehet az oka inkább és így a terhes hasat és a fiatal arcot nem tudják összeegyeztetni.


Légy magadra büszke továbbra is és szard le ezeket6a megjegyzéseket.


Később majd mondják hogy nem látszik hogy 2 gyermekes anyuka vagy, meg akár a nővérük is lehetnél. Akkor meg az irigység eszi majd őket

2022. máj. 16. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
88%

Inkább élvezd és nevess azon h milyen fejet vágnak amikor kiderül hogy 23 vagy és tervezett baba, biztos háttérrel. :)


Frappánsan vissza is szolhatsz nekik, aztán majd pufgoghatnak sértettségükben

2022. máj. 16. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
73%
Lehet, hogy tenyleg nagyon fiatalos a kulsod, es tininek neznek, ami meg nem is baj :) De a lenyeg: el kell engedni. Az emberek MINDIG MINDENBE beleszolnak. Pl. egy idosebb anyuka eseten, hogy jaj ilyen keson szulni, blabla...abba persze senki nem gondol bele, hogy mivan, ha esetleg csak most sikerult? Vagy hogy mennyit szenvedtek erte? Az emberek tobbsege sajnos ilyen, nincs mit tenni, el kell engedni a fuled mellett. :) Te tudod, te erzed es egyedul a te es a párod dontese, hogy mikor szeretnetek babat. :)
2022. máj. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!