Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról,...

Mi a véleményetek arról, amikor a gyerek a szülő keresztnevét kapja meg?

Figyelt kérdés

2022. máj. 18. 13:50
A kérdező szavazást indított:
Semmi gond vele, szép hagyomány, jó hogy továbbviszi a nevét.
Régi szokás, divatjamúlt, zavaró két egyforma név családon belül.
107 szavazat
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
78%
Az, hogy a szulokon kívül senkinek semmi köze hozzá. Ha nekik az tetszik, hajrá.
2022. máj. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
92%

Én szándékosan más nevet akartam a fiamnak, de ha valaki így szeretné, az ő dolga (dolguk a feleségével együtt).


Én azért akartam mindenképpen más nevet, hogy ezzel is hangsúlyozzam: a gyerekem nem az én "lenyomatom", hanem egy tőlem független, önálló egyéniség.

És persze, hogy ne legyen sose keveredés, hogy kit keresnek, kinek jött a levél. Meg hát annyi szép név van, miért ne legyen két szép férfinév a családban. :-)

2022. máj. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
79%
Férjem István, ezt szerettem volna második keresztnévként, adni. A férjem volt, aki határozottan ellene volt.
2022. máj. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
41%
A leggázabb, számomra ennél lejjebb nincs névadásban, egyenesen szánalmasnak találom ezt a szokást, maximum a fonetikusan leírt külföldi nevek gázabbak ennél, mindkettő igazi paraszt körökben szokás.
2022. máj. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
31%

Nem tudom mi a szánalmas abban, hogy szeretett férjem nevét adtam az egyetlen kisfiunknak is.. :)

Viszi tovább a nevét, tisztelet, szeretet egyben.

Szerintem gazabb, ha magyartalan, külföldi nevejet adnak itthon a gyerekeknek.

2022. máj. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem legyen "saját" neve a gyereknek legalább a családon belül, de csak mert nekem egy névnek ez az elsődleges funkciója, hogy megkülönböztessen. De nem tartom gáznak vagy régimódinak/elavultnak, ha más másképp gondolja.
2022. máj. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
31%
5, hidd el, te nagyobb paraszt vagy az általad parasztnak vélt névadóknál, ezzel a hihetetlenül intelligens hozzászólással. Esetleg eszedbe juthatna, hogy könyörülj azokon, akik nem olyan “okosak” mint te.
2022. máj. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
36%
Bocs, 4-nek szólt.
2022. máj. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
25%

Hát #4-es,akiket én ismerek,azok mind jómódú diplomások. Az egyetlen kimosakodott(vagy az sem) paraszt az itt max te vagy ezzel a stílussal.

Egyébként az a véleményem,hogy mindenki úgy nevezi el a gyerekét,ahogy szeretné,ha mindkét szülő benne van.

2022. máj. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
13%
Ja és budapestiek..
2022. máj. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!