Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról,...

Mi a véleményetek arról, amikor a gyerek a szülő keresztnevét kapja meg?

Figyelt kérdés

2022. máj. 18. 13:50
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
81%
Nagyon béna
2022. máj. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
34%
Igen, kedves négyes, egy igazi kimosodott bunkó vagy ezzel a vehemenciával.
2022. máj. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
34%
*kimosakodott
2022. máj. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
75%
Az a véleményem, hogy ez az ő dolguk. Senkinek semmi köze hozzá, ki milyen nevet ad a gyerekének. Számomra az irritálóbb, ha vki külföldről átvett divat nevet ad, de ebbe sem kötök bele, mert semmi közöm hozzá.
2022. máj. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
92%

Nekem felfoghatatlan, hogy miért csinálják ezt az emberek. Mintha állítania magának egy élő, két lábon járó emlékművet, ami eléggé egosimogatásnak tűnik nekem.

A csaladnevet úgyis tovabbviszi, ezért hívják családnévnek, az utoneve miért nem lehet a sajátja?

2022. máj. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
90%

Nekem negatív a véleményem ezzel kapcsolatban.

Nálunk a szűk családban (szüleim, testvéreim, nővérem és sógorom családja) csak nekem van egyedül más nevem. Anyám, nővérem, unokahúgom Zsuzsanna, apám és öcsém László, sógorom, sógorom apja és unokaöcsém Ferenc.

9-en vagyunk 4 névre.

2022. máj. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

#5

És az miért jó, hogy viszi tovább a nevét? Alapból a vezetéknevet megkapja, miért kell a keresztnév is?

2022. máj. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem szép hagyomány, de minden esetben adnék mellé egy "saját" nevet is.
2022. máj. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
89%

Miért kell továbbvinni a keresztnevet? Arra ott a családnév. Ezen kívül sokszor azt érzem, hogy már az első pillanattól kimondatlanul is elvárások vannak vele szemben. "Legyen olyan, mint az apja/nagyapja". Nem lesz. Mert minden ember más személyiség. Így a neve is legyen más.


Aztán a legjobb az Öreg Laci, Laci, Lacika például. Jobb helyeken Laci, Laca, Lacus. 😅

2022. máj. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
82%

Elavult, fantáziátlan, egoista szokás.

Ismerőséknél van ez, hogy mindenki Bandi, meg Kati. Öreg Bandi, meg Kati mama fia Bandi, aki szintén egy Katit (Kata) vett el, a fiuk Bandika és Katus a lányuk. Bandi testvére is Kati. Szerencsére az ő gyerekei saját nevet kaptak.

2022. máj. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!