Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mindkét oldali nagyszülőkre...

Mindkét oldali nagyszülőkre rábizzátok a gyerekeket ugyanúgy? Vagy más formában vesznek részt a gyerekek életében?

Figyelt kérdés
A feleségem szülei vigyázhatnak a gyerekeinkre, de az enyémek nem, nem engedi a feleségem, mert nem bízik bennük. Valamennyire van is tényleg oka rá, de azért kicsit túltolja. Amúgy nem tiltja tőlük, lehetnek együtt, csak azt nem akarja, hogy úgy legyenek, hogy mi nem vagyunk ott. 3 és 6 évesek a gyerekek. Ő azt mondja, ez nem ritka, másoknál is van ilyen. Én rosszul érzem magam emiatt a szüleimmel szemben, lelkiismeretfurdalásom van és irigykedem, amikor az ő szülei unokáznak.
2022. máj. 23. 23:14
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
77%

Magamból kiindulva én is anyumat érzem a biztonságos választásnak, anyósomat csak X éve ismerem... Nálunk ráadásul érvényes a "fiús anya" jelző a párom anyukája révén, egyáltalán nem egy babás, játékos mamáról van szó..


Nálatok mi történt? Mert ha csak egy kicsit is megvan a bizalmatlanság, az nagyon bele tud vésődni egy anya agyába.

2022. máj. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
64%

Hát nálunk anyós alkoholista és felé se nézett még soha az unokájának. Após meg borzasztó. Vigyázhat rá, lehet vele kettesben. Nálunk. Bent a házban. Figyelmetlen. Mindent széthány. A házában elő van a gyógyszer, penge. Gyerek simán eléri. Hamutál a földön hagyva és sorolhatnám. Ha esetleg átmegyünk (mindig szólunk előre de nem pakol el) én szoktam elrámolni, hogy ne nyúljon semmi olyanhoz a gyerek ami veszélyes.

Ezzel szemben anyumék anyumék bármikor az első szóra ugranak és nagyon figyelnek rá. Szerencsére a gyerek is szeret ott lenni

2022. máj. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
9%

Milyen érdekes, hogy minden férfinak megbízhatatlan, trehány, sz*r szülei vannak, és minden nőnek meg csudaszuperek. Azért nem tartjátok ezt annyira abszurdnak, hogy elgondolkozzatok rajta, vajon nem ítélitek-e meg túl szigorúan a férjeitek szüleit?


Nyilván nem arról beszélek, ha valakinek pl. alkoholisták a szülei, de komolyan, hogy lehet, hogy mindig a férj szülei a rosszal?

2022. máj. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
79%

33: Nem rosszak, csak ilyen a statisztika :D Nem a rosszaságra gondolok én se, hanem hogy általában a férfiak szülei valahogy mindig valami miatt távolságtartóak. Esküszöm, az ismeretségi körömben nincs kivétel. Sógoromék se az anyósomékhoz járnak, ők is a nő szüleihez.


Ketten vagyunk lánytestvérek, egyikünknél sem az anyós após a gyerekvigyázó. Nálunk ugye azért nem, mert "az a jó gyerek aki kussol és a sarokban játszik halkan", náluk meg azért nem, mert félnek a gyerektől hogy baja lesz és nem mernek vele együtt maradni huzamosabb ideig, plusz idősek is.


Nálunk 2-ből 2x a saját anyánk a megoldás a gyerek vigyázásra. A szeretet viszont más! Szeretni szeretik őket mindannyian.

2022. máj. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
64%

34-es, de pont arra célzok, hogy ezt szerintem sokszor csak bemagyarázzák maguknak a nők, hogy milyenek anyósék, holott nem feltétlenül olyan rosszak, mint ők gondolják.


Most mondok egy példát kivülálló szemmel: ismerős anyuka pl. ilyen betegesen túlféltő típus, aki 30 fokban is pulóverben hozza ki a gyereket, nehogy megfázzon, naponta méri a súlyát, satöbbi. És pont ő szólja le a férje egyébként szerintem tök normális szüleit - akik sokat vigyàznak a másik gyerekük gyerekeire, tehát olyan megbízhatatlanok csak nem lehetnek -, hogy mindig túlféltenék a gyereket, túl akarják öltözetni, ilyesmi. Érted, azt kritizálja bennük, amit ő maga is csinál. Persze, a saját anyjának meg mindent lehet, pedig nekem így kivülállóként pont ő a furább, idös, nem bírja úgy, szemben a férj fiatalos szüleivel.


Pedig a férj szülei anyagilag is besegítenek, fizikailag is munkákba, a gyereket is szeretik és látogatják, mégis mindig ők vannak leszólva.


Na, szerintem a többség ezt csinálja.....

2022. máj. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
100%

Hú nálunk sokáig fordítva volt. Én mindkét ex anyósommal jó viszonyban vagyok.

Ők nagyon gyakran vitték a lányokat, sőt volt hogy az első anyósom vitte a második házasságomból származó lányomat is. Szóval így tök jó volt a viszony.

Apukám korán meghalt sajnos, ő a nagyobbik lányom 1 éves korát érte csak meg. Anyukám meg sokáig dolgozott, ezért nem igazán vállalta be munka mellett, hogy jön látogatni stb ez van.

Na de most! A párom anyja egy elviselhetetlen szörnyeteg. 78 éves és maga a kénköves pokol, tiszta szívből gyűlölöm! Tett is érte persze. El akarta venni az újszülött fiunkat, azt képzelte magáról, hogy ő az anyja és majd ő neveli... Kopogás nélkül járkált be a szobába, egyfolytában beszólt vagy sértegetett, páromnak is fúrt folyamatosan, hogy én mit nem csinálok. Sajnos párom "zseniális" ötlete volt, hogy költözzünk hozzá, hogy segítsen. Hát ez volt a rohadt nagy segítség! Ő azt képzelte, hogy majd ő elbabázik egész nap, én meg csinálom a rabszolgamunkát. Ja meg persze őt szórakoztatom egész nap mert annyira unatkozik. Emellett bent bagózott a lakásban, bagós kézzel nyúlt az újszülött gyerekhez, 2 hetente fürdött csak, takarítani is 3 hetente, de azt elvárta volna baba mellett, hogy én minden nap suvickoljam a szobát.. A gyereknek soha nem vett, nem adott semmit, azóta sem, pedig már 1 éves. Bármit mondtam, semmit nem tartott tiszteletben, csinálta ami éppen az eszébe jut. Cukros teával akarta tömni a 2 hónapos gyereket, mikor mondtam, hogy nem szeretném, erre azt mondta hogy márpedig ő adni fog neki! Természetesen ezt 1 hónapig bírtam, hogy így megaláz meg beszól, további 2 hónap volt mire találtam albérletet gyerekkel. Plusz egy kutyát nem bíznék rá, sokszor ott felejtette a gázon a kaját, teát, otthon felejtette a kulcsot... Szóval csak a testemen keresztül vihetné el a gyereket!

Annak sem örülök, hogy 2 hetente párom elviszi ehhez a boszorkányhoz fél órára. Rosszul vagyok tőle. Egy igazi rosszindulatú, rideg, szeretni nem tudó sátán. Csak azért nyelek egyet, mert nem hagyja ott vele és hamar visszahozza.

Vannak még undorító dolgai ezen felül is, de most csak a gyerekkel kapcsolatosakat írtam. Tiszta szívből gyűlölöm.


Egyébként látod, nem törvényszerű, mert az első 2 esetben nem volt baj az exeim anyukájával. De van akivel meg igen. Ember függő.

2022. máj. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
68%

Mondjuk te is durva vagy, 36-os....repülsz pasiról-pasira, mindegyiknek szülsz egy gyereket, ki tudja már, hanyadiknak, olyan életképtelennek is, aki a bagós büdös anyja házába költöztet, te meg bele is mész, mert ennyi felelősséget nem érzel a nagyob gyerekeid iránt, és akkor te szidod az anyósod, hogy milyen...


Szerinted a te menyed mit fog rólad gondolni a jövőben ilyen élettel? :D

2022. máj. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!