Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mindkét oldali nagyszülőkre...

Mindkét oldali nagyszülőkre rábizzátok a gyerekeket ugyanúgy? Vagy más formában vesznek részt a gyerekek életében?

Figyelt kérdés
A feleségem szülei vigyázhatnak a gyerekeinkre, de az enyémek nem, nem engedi a feleségem, mert nem bízik bennük. Valamennyire van is tényleg oka rá, de azért kicsit túltolja. Amúgy nem tiltja tőlük, lehetnek együtt, csak azt nem akarja, hogy úgy legyenek, hogy mi nem vagyunk ott. 3 és 6 évesek a gyerekek. Ő azt mondja, ez nem ritka, másoknál is van ilyen. Én rosszul érzem magam emiatt a szüleimmel szemben, lelkiismeretfurdalásom van és irigykedem, amikor az ő szülei unokáznak.
2022. máj. 23. 23:14
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
59%
Édesanyám igazi anyatipus volt. Betartotta a főbb szabályainkat, de lehettek sajátjai is. Imádták a gyerekeim. Sajnos betegség miatt túl korán meg kellett halnia. Anyósomra max 2-3 órát hagytuk eddig a gyerekeket. De a férjem volt nyárig, aki nem bízta volna rá még ennyit sem. Aztán egyszer arra mentem a gyerekekért, hogy a kisebbik lányom (kb másfél éves volt akkor), kapott egy jó nagy ütést a vállára, mert harapni akarta a bátyját. Nyilván fegyelmezze meg, ha ilyent tesz, de nem veréssel, pláne, hogy annak ellenére.szófogadóak a gyerekeim, hogy soha nem ütöttem hozzájuk. Akkor már ne anyósom kezdje el gyepálni őket. Azóta a férjem csak úgy hajlandó unokázni hagyni őket, ha ő is ott van.
2022. máj. 24. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
0%
Ez kb mindenhol így van. Nálunk is csak feleségem szülei vigyszhstnak rá pedig feleségem apja alkoholista. A szüleim nem pedig megbízhatóbbak.
2022. máj. 24. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
42%
Az az érdekes,hogy az anyai nagyszülőhöz mindig közelebb állnak a gyerekek.Nrm tudom ennek mi lehet az oka.A férjfm szülei nem élnek,de a volt férjemé igen.Nagy ívben sz...rtak / sz.rnak most is a gyerekre.Egyetlen egyszer hagytam volt anyósomra a gyereket,mert muszáj volt.Mire memtem érte ott ordított.Soha tobbet.Én azt mondom erről legtöbbször 100%- ékosan az apai nagyszülők tehetnek!
2022. máj. 24. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
63%

Írja a kérdező h azért van oka a bizalmatlanságnak. Ez lenne a kulcs a sztoriban, hogy mi ez konkrétan, de nem fejti ki. Így azért nehéz megítélni.


Se hogy a saját helyzetünket leírjam:

Nem bíznám anyósomra. Egyszerűen nincs meg az a bizalom, nem ismerem annyira. Nem tett semmit, de nem bízom meg benne. Ezt hívják anyai ösztönnek.

2022. máj. 24. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
70%

13, ez tenyleg sokszor így van.

Szerintem ez azért alakult ki gyakran így, mert a kisgyermekes anyuka saját anyját akarja maga mellett tudni az első időkben, nem egy idegen nőt, mert az anyós lényegében az, és ez megmarad később is. Plusz emiatt az anyai nagyszülő fogja jobban ismerni a gyereket.

2022. máj. 24. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
78%
Miután 13 éve nem tartjuk velük a kapcsolatot, anyósom a 10 éves fiunkat utoljára 3 hetesen látta, apósom sosem, a lányunkról (lassan 2 éves) pedig nem is tudnak, így természetesen nem bízzuk rájuk. Tettek ezért bőven, természetesen.
2022. máj. 24. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
26%
Bízd rájuk te a gyerekeket. Mi az, hogy a feleséged nem engedi? Gyámság alatt állsz?
2022. máj. 24. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
80%

Mi ellenpélda vagyunk. Nálunk a férjem szüleire (főleg apósomra) bármikor rá tudjuk bízni. Pedig nem laknak közel, 100 km, de mégis szuper a kapcsolatuk.

Apámról ne beszéljünk. Anyám meg ritkán jön (főleg apám miatt) és érzéke sincs hozzá, hogy mit kéne csinálnia egy 2 évessel. Volt már hogy vigyázott rá pár órát, de egész napra, meg pláne estére, mikor altatni kell (apósom azt is megoldja).

Szóval van ilyen is.

2022. máj. 24. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
70%

Mindkettőre rábízhatjuk szerencsére, de valamiért èn is nyugodtabb vagyok, ha az én anyukáméknál van a kisfiunk, pedig a férjem szüleivel lakunk egy városban, anyuék 70 km-re. Nem tudom az okát, semmi gond nincs anyóssal se, de a gyermek születése óta ez az érzés van bennem valamiért.

A sztoridból kihagyod azt, hogy mi az oka annak, amiért talán jogos a feleséged bizalmatlansága, pedig ez lenne a kulcs, így nehéz igazat adni bárkinek is.

2022. máj. 24. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
77%

Én nem tartom a szüleimmel a kapcsolatot, de a férjem szüleire nyugodtan rábízom őket, szerintem ez akkor is így lenne, ha beszélnék a sajátomékkal. Mert nagyon kedvesek, megbízhatóak, szeretik az unokákat.


De én is azt látom a környezetemben, hogy az anyukák sokkal ellenségesebbek a férjük szüleivel, olyanokat is felrónak nekik hibaként, amit ők maguk vagy a saját szüleik is elkövetnek.


Nem tudom, ezek az anyukák mit fognak csinálni 30 év múlva, ha fiúk van és őket utálják majd a menyeik, mert csak....

2022. máj. 24. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!