Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők, mai fejjel vállalnátok...

Szülők, mai fejjel vállalnátok gyereket?

Figyelt kérdés
Persze gondolom azért van gyereketek mert akartatok, imádjátok őket, bármit megtennétek érte. De ha előre tudtátok volna hogy ez ténylegesen mekkora felelősség, energia, kitartás és pénz kérdése, bevállalnátok? 24N
2022. jún. 23. 22:31
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
90%
Szülés előtt fel lehet készülni lelkileg könnyű és nehezen kezelhető gyerekre is, de annyira összetett személyiségük van, hogy nem lehet mindenre számítani előre. A kihívásokkal együtt azt mondom, hogy ugyanígy csinálnám, mert a meglévő két gyereket már ismerem, szeretem, nem tudnám elengedni őket és elképzelni sem tudom, hogy mondjuk egyikük ne létezzen a nagyobb kényelmem miatt.
2022. jún. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 anonim ***** válasza:
90%

Van gyerekem, már felnőtt.

El nem tudom képzelni, hogy milyen lenne nélküle, de újból és újból bevállalnám, csak a mai eszemmel egész másképp nevelném.

2022. jún. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 anonim ***** válasza:
67%
Eszem ágában sem lenne. 18 év alatt volt időnk rájönni, mekkorát hibáztuk.. most már cseszhetjük.
2022. jún. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
70%
Nem. Egy szenvedés az életünk amióta megszületett. Persze mindent megteszünk érte ha már így alakult, de ha újrakezdhetném biztos nem vállalnék gyereket.
2022. jún. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:
63%

Nem.


És ne jöjjön nekem senki azzal, hogy mindent előre lehet tudni, mert kvára nem úgy lesz, ahogyan azt Móricka elképzeli/elképzelte!


Vannak szép pillanatok és a rengeteg nehézség ellenére sem adnám vissza a saját gyerekemet, DE ha tudtam volna előre, hogy ennyire kemény lesz, hát... akkor is megtartottam volna, mert imádom, de aki még nem vállalt gyereket és bizonytalan, annak nem ajánlom, mert elképzelni sem tudja, hogy mekkora felelősség és zéró szabadidő, gyakorlatilag a saját élet feladása..!


Persze, ahol van bébiszitter meg családi segítség, annak könnyebb, de akkor is oltári átverés a rózsaszín cukormáz, mert ez biza kőkemény meló 0-24-ben - ellentétben azzal, amikor mondjuk ledolgozod melóhelyen a 8-10 órádat és utána azt csinálsz, amit akarsz, hétvégén meg pihensz na a gyerekvállalás után már nem.


Kiszolgálod őt is, a férjedet is, esetleg még pénzt is keresel és örülsz, ha alvásra jut időd.


Nemes dolog az anyaság: viszont teljes önfeláldozás.


Másrészt:


mi értelme van az életnek, ha nincs kiért élni?!


Azt hiszem, hogy a család fontosabb, mint a kényelem.

2022. jún. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:
79%
15: nemmel kezded, igennel fejezed be. Dodonai válasz.. nem is tudom, zöldet vagy pirosat nyomjak..
2022. jún. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
71%
Vállalnám bármikor ùjra. Mèg csak 4 éves, ezért rengeteg dolog áll még elôttünk, de semmiért ki nem hagynám ôt az életembôl.
2022. jún. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim válasza:
74%
Nem. A kisebbik korosztálya még jó évjárat volt, a mostani szülők gyerekeivel vétek lenne összeengedni normálisan nevelt gyereket. A gazdasági és környezeti tényezőkről nem beszélve.
2022. jún. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim válasza:
66%

Nem, és a saját szüleimet is nagyon sajnálom, hogy engem végül megtartottak.

Nézz szét...

2022. jún. 24. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:
42%

Nézd, ha nem vállalsz gyereket, akkor azt fogod megbánni, mivel rengeteg mindenről lemaradsz és a személyiségfejlődéshez elengedhetetlen tapasztalatokat szerezhetsz meg, nagy tanító egy gyermek.


Nem beszélve arról, hogy idősebb korára ha egy nő nem szült, az valahol olyan sajnálatos és úgy vettem észre, hogy társadalmilag is lenézik meg a legtöbb nő meg is bánja idős korában, hogy nem szült.


Ha bevállalod és nem leszel szerencsés, akkor viszont azt fogod megbánni, és bár anya leszel, de nőként már csak egy mosogatórongy zombi és éveket öregít az arcon az anyaság, a külső is megváltozik sok esetben és egészséged is rámehet komplikációk, alváshiány, szülés utáni depresszió és akkor még a gyerekbetegségekről, nyilvános és nem nyilvános hisztikről, dackorszakról nem is írtam stb. egy csomó nyalánkság.


Szóval igazából mindenképpen xarban vagyunk nőként és nincs jó döntés! :)


Szerintem azt kell tenned, amit a szíved diktál!!


Ha igazán, szívből, őrülten szeretnél gyereket, akkor vállalj!


Ha csak azért, mert ez így szokás, meg mert mindenki azt akarja rajtad kívül, akkor ne !!!!!!!!!!


És már megint a férfiak jártak jól: fiatalon az anyja szolgálja ki, utána a felesége, aztán meg ha a pasas ráun a fáradt, nyúzott nejére meg az üvöltő gyerekre, akkor lelép egy fruskával mondván, hogy az asszony tehet róla, minek hagyta el magát, hogyhogy már nem fittipaldi, pedig mikor elvette még olyan üde volt, kívánatos, vidám stb a gyerek meg az asszony nyakán marad, aki szépen lassan tönkre megy, miközben a pali meg éli aranykorát az új nője oldalán.


Szóval nagyon nézd majd meg, kinek szülsz, mert még a 100 % biztos is ledobhatja a haját a gyerek dolgaitól és a szülés utáni nehézségektől!


Viszont aki azt hiszi, hogy a nehézségeket, meg a szolgálatot megúszhatja, annak sem lesz könnyű élete, mert az élet mérlegének nyelve végül mindig kiegyenlítődik vagy így, vagy úgy!


Szóval igazából nincs rossz döntés.


De mindig azt tedd, amit TE igazán akarsz, hogy ne mást kelljen majd hibáztatnod, ha mégsem jön be.

2022. jún. 24. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!