Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők, mai fejjel vállalnátok...

Szülők, mai fejjel vállalnátok gyereket?

Figyelt kérdés
Persze gondolom azért van gyereketek mert akartatok, imádjátok őket, bármit megtennétek érte. De ha előre tudtátok volna hogy ez ténylegesen mekkora felelősség, energia, kitartás és pénz kérdése, bevállalnátok? 24N
2022. jún. 23. 22:31
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
63%
Én nem akarok gyereket. Hogy a fenébe ne lehetne előre látni, hogy mekkora felelősség? Aki épelméjű, az látja. Max aki valami kő alatt élt, és még életében nem látott gyereket még messziről sem, az esetleg nem.
2022. jún. 24. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
44%
Nem azt nem lehet előre látni, hogy mi s mekkora felelősség, hanem azt, hogy az adott konkrét helyzetben hogyan fogsz reagálni, hogyan fogod elviselni a terheket, azt csak szülés után tudod, mert akkor veszed fel !!
2022. jún. 24. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
100%
Biztos hogy nem
2022. jún. 24. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
77%
Én nem vállaltam és egy cseppet sem bánom. Főleg látva a gyermekes ismerőseinket, rokonainkat. Inkább befogadtam egy állatot.
2022. jún. 24. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem vartam volna vagy lehet nem is vallaltam volna gyereket a felesegemmel. A kapcsolatunk nagyon sokat valtozott a gyerek szuletese ota.

Amugy nagyon szeretem a gyerekemet es o is alig varja hogy hazaerjek a munkabol, mar jon oda hozzam.

2022. jún. 24. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
87%
Igen vállalnék. Nem a gyerek rontotta el az életem. Rengeteg élményt adott a két kistini gyerekem. Számomra hóba lett volna kihagynia a gyerek nevelést.
2022. jún. 24. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
91%
Nekem sem kell, mert az is bőven elég elrettentésnek, amit látok belőle, hát mďg a nem várt nehézségek. Nem vagyok egy önfeláldozó típus, na az anyaság meg 18 évig minden perced önfeláldozás. Ettől számomra egy lábtörés is kellemesebb :D
2022. jún. 24. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
77%

Két gyerekes (18 és 10 évesek) apa vagyok. Nem bántam meg a kétszeres apaságot.

Mai fejjel újra ugyanezt tenném.

2022. jún. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
85%
Mindenkepp vallalnek, mert szeretem a gyerekem. Nem fosztanam meg magam ettol az erzestol es elmenytol. De teny ami teny nem gondoltam soha, hogy ennyire nehez lesz. Korulottem sosem voltak gyerekek, es nem kaptam betekintest semmirol. Nyilvan mindenki tudja, hogy nagy felelosseg blabla, de ha sosem latom mivel jar valojaban...
2022. jún. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
19%

Nincs olyan, hogy egy szülő megbánja a gyerekvállalást.


Aki ilyet ír ide, annak nincs gyereke, csak politizálni akar, frusztrációt kiadni.

Itt, az anonimitással bárki hazudhat bármit.


Ha nem hiszed, kérdezz meg igazi embereket magad körül. Soha egyetlen ember se fogja azt mondani, hogy inkább mégse kellett volna.


(Viszont 60 felett mindenki bánja, ha nem vállalt, kivétel nélkül. Idősekkel dolgozom főállásban. Vagy a gyerekükről mesélnek nekem, vagy arról, hogy mennyire bánják, hogy nem lett gyerekük. Kivétel nélkül.)

2022. jún. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!