Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vagy a család fekete...

Miért vagy a család fekete báránya?

Figyelt kérdés
2022. aug. 27. 20:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%

Édesanyám orvos, bátyám matek-fizika szakos tanár külföldön, az apám nagymester (sakk)-körbeutazta Európát.

Engem meg a gimiben is estin kellett átrugdalni. Az egész családnak én vagyok a szégyene. Barátkozni sem igazán tudok. Az is csoda, hogy a páromra rátaláltam.

Szociális képességeim nullák, az iskolát is ezért hagytam ott (nem buktam ki, vagy ilyesmi, sőt jó tanuló voltam.)

Önbizalomhianyos vagyok, semmibe sem kezdek bele, mert úgy érzem, hogy az nekem nem menne.

Egy szakmát nagynehezen megszereztem érettségi után. Most várom az első kisbabámat. Mindent meg fogok tenni azért, hogy ne járjon úgy, mint én. Nem akarok belőle professzort nevelni, távol is akarom tartani a családomtól, akik azonnal méregetnek ha nem értél el “valamit”, vagy nem vagy törtető, de az biztos, hogy nem szeretném azt se, hogy ennyire elveszett legyen, mint én.

2022. aug. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
14%
1. ez személyiség kérdése, nem nevelésé. lám téged sem ilyennek akartak a szüleid mégis ez lett…
2022. aug. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
84%
Igen, ez lett, de nem kaptam otthon semmilyen lelki támogatást, csak a “törtess, tanulj, legyen belőled valami” mottót.
2022. aug. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
77%
Fogalmam sincs, de úgy is hívnak. Talán mert hányni tudnék az álszent bűbájoskodástól, ezért nem is teszem. Nem járok jópofizos családi eseményekre, és megmondom, ha valami nem tetszik. És hát, ebben a bolond családban gyakran nem tetszik 😁
2022. aug. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%

Különben meg büszke vagyok magamra, mert magamhoz képest nagyon szépen felépítettem az életemet. Van munkám, ami ugyan nem diplomás végzettséghez kötött, de szeretem. Megismertem egy kedves férfit, lakást vettünk, hamarosan család leszünk...

Az más kérdés, hogy a családban fekete bari maradok, de nem lehet megfelelni mindenkinek. Van, hogy ezek pont a saját szüleid.

2022. aug. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
85%
Mert én nem végeztem egyetemet.
2022. aug. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
88%
Mert homlokegyenest mások a politikai nézeteim 😁
2022. aug. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
71%

Mert sosem hazudok. Anyám meg a húgom igazi köpönyegforgatók. Nekem van egy minimálisnál is kisebb autizmus hajlamom, ezért egyszerűen mindig igazat mondok. Ezt nem bírják elfogadni.


Persze a legapróbb dolgokban alkalmazkodok én is pl. egy nekem nem tetsző ruhára is képes vagyok azt mondani,hogy "Jól áll rajtad". Ezt már megtanultam.


De a nagyobb volumenű dolgokban nem tudok hazudni. Anyám mindig beszélne rá,pedig már 40 éves vagyok. Még mindig nem érti.


Meg is mondta kb 15 éve,hogy nem szeret engem,mert nem vagyok olyan, mint a húgom. Ennyi. Legalább ebben az egyben őszinte volt. Vagy nem? Ki tudja.

2022. aug. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
62%
Nem akarok gyereket, sőt házasságot meg semmit sem. Ráadásul viszonylag messzire költöztem. Olyan szakmában dolgozom, amit nem igazán értenek
2022. aug. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
97%

4,5,8 válaszolók amit írtak rám is igaz.

-igazmondás,

-számító behízelgés és jópofizás elutasítása,

-nem vágytam anyaságra, ami szerintük önzőség (de végül lesz baba...)

-nem telefonálgatok nekik, se senkinek

-introvertáltság,

-nálunk mondjuk én vagyok a legmagasabb képzettségű, de így is hülyének néznek,

-nem a spórolás meg az olcsóság az első szempontom (nem vagyok gazdag, de tudok mérlegelni, a valóban fontos dolgokra nem sajnálom), ők egymástól vagy maguktól is sajnálják sokszor

-nem a hagyományos nemi szerepek szerint élünk a férjemmel, nem akarok a cselédje lenni, hanem egyenlők vagyunk a kapcsolatban, emiatt mindenki sajnálja, ő meg boldogan él velem... :D

Biztos van még de most ennyi jutott hirtelen az eszembe

2022. aug. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!