Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyós és após minden nap...

Anyós és após minden nap jönni akar amióta hazajöttünk a kórházból és látni akarja az unokát. Szóltam a férjemnek mondjon nekik valamit, hogy ne jöjjenek minden nap, de nem vezetett eredményre. Hogy oldjam ezt meg?

Figyelt kérdés

Egyébként nagyon cuki anyósom van. Mialatt kórházban voltam kitakarított itthon, amit meg is köszöntem neki 100x. De nekem ez már sok….Amióta hazajöttünk, minden nap jönni akarnak apóssal. Első héten párom volt velem itthon, de már dolgozik. Minden délután, amint hazaér a párom, már hívják is őt, hogy mikor jöjjenek…. Párszor mondta nekik, hogy “fáradtak vagyunk ne gyertek ma” erre anyósom 2 napig nem látta a kicsit és kiborult, sírt, hogy ők azért jönnek pont, mert fáradtak vagyunk és segíteni akarnak + alig várja, hogy lássa az unokáját….(ennek én örülök is, de ezt nem most kéne, amíg ilyen pici a baba) Most mondjátok meg, mit csináljak, hogy ne vesszek vele össze? Mit és hogy mondjam neki, ha már ezen sír?

Én nem akarom, hogy a gyereknevelésbe segítsenek, vagy a pelenkázásba, bármibe…. És nem is kértem, hogy segítsenek bármiben is. Én szeretném csinálni. Az én szüleimnek is megmondtam… ők fel is fogták, hogy 1 héten 1x, ha eljönnek, elég is egy ilyen pici babánál. Vagy nem tudom anyósék mit akarnak nézegetni órákat minden nap? Apósom meg úgy nézi a babakamerát, mint valami megrögzött…minden kis “nyekergésre” ugorna, mintha mi nem tudnánk ellátni a kicsit megfelelően. Anyós már kijelentette, hogy egyik nap a fürdetésnél is itt marad….



2022. szept. 20. 08:17
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem normális ember magától is tudja, hogy nem megy át minden nap unokázni, pláne ha ilyen kicsi a baba. Meg kell mondanotok nekik, heti 1, max. 2 alkalommal jöhetnek, hisztizni fognak, ne foglalkozz vele. Ez a ti gyereketek, nektek kell nevelni, ha elrontotok valamit az a ti dolgotok, ne szóljanak bele.
2022. szept. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
93%
Úristen ,ezt még olvasni is szörnyű. Én is ideges lettem. Nem bírnàm ki. Sértődjenek meg kit érdekel,de ne hagyd magad!! Együttèrzek.
2022. szept. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen együttérzek veled, most húzd meg a határokat. Mond meg,hogy volt lehetősége babázni a kicsi fiával,most Te szeretnél. Ne menjen csak heti max 2x. Az én anyósom is ilyen volt, jött hívás nélkül. Aztán meg volt sértődve,hogy alszik a gyerek amikor jött. 😠 Elmúlt 2 éves a lányom és most már csak heti 1x-2x jön,de ennek ára volt (jól összevesztünk).
2022. szept. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%

Én arra kíváncsi vagyok, hogy jönne be bárki hozzánk, az akaratom ellenére, ahogy itt pl. a 10-es írta. Vagy hogy nem veszem fel a telefont, mert nem akarom, hogy jöjjön és akkor ott áll az ajtóban, hát beengedem. Hát nem! :D


Te is érzed, hogy egy ilyen szituban vagy te fogsz sérülni, vagy ők, nem lehet megúszni konfrontáció nélkül. Kedvesen, ismételten megköszönve az eddigi és a felajánlott segítséget határt kell szabni, hetente hányszor jöhetnek. Ugyanígy mondd el nekik, ahogy itt leírtad, hogy miért nem szeretnéd, szeretnél/szeretnétek összeszokni hármasban. És hogy nem kell ezt magukra venni, azzal segítenek most a legtöbbet, ha csak heti 2x jönnek és akkor mondjuk hoznak főtt kaját. Rengeteg idejük lesz még segíteni, és _akkor_, majd ha te kéred, akkor nagyon hálás leszel nekik.


Végső érvként fel lehet hozni, hogy a covidtól függetlenül is egyre több a náthás/influenzás ember, ahogy mindenki visszamegy a közösségekbe, nem hiányzik, hogy egy pár hetes csecsemőt megfertőzzenek.

2022. szept. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%
Annyira felb.sz, amikor a kedves nagyszülő azt hiszi, hogy a gyerek születése kizárólag őróla szól, és annyit nyüzsöghetnek a gyerek körül, amennyi jólesik, ignorálva a friss szülőket, áttrappolva rajtuk, mert az az ő unokájuk! Ez nem cuki, hanem erőszakos. Ha simán csak lelkes lenne, akkor megkérdezné a szülőket, hogy nekik hogy volna jó, mire van szükségük, mit szeretnének. De ezeknek semmi nem számít, csak, hogy Nekik Joguk Van Az Unokájukhoz, siman lestresszelik a fiukat, a menyüket, érzelmi zsarolnak, miközben a kis családnak most nyugalomra lenne szüksége. Kérdező, ők szarnak rád, nem foglalkoznak vele, hogy neked mi a jó, bőgnek, hogy nem ülhetnek a nyakadon órákat meg nem taposhatják a lábadat a fürdőszobában, miközben az újszülöttedet mosnád - akkor te miért foglalkozz az ő érzéseikkel? Hadd sírjon. Heti 1 látogatás van, képeket szívesen küldesz, de nincs kiságyból kikapkodás meg kéretlen nappaliban üldögélés. Meg fog sértődni? Igen. De miért érdekel, te sem érdekled őt. Most a nyugalmatok a legfontosabb. El kell kezdenetek családkent kiállni magatokért.
2022. szept. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

Beszéltem a férjemmel. Elmondtam neki mit érzek, hogy én is alig vártam a kicsit és hogy szülők legyünk stb…És hogy nem szeretném, hogy minden nap itt legyenek a szülei, mert meg tudok mindent csinálni itthon. Nem kell segítség. Én szeretném csinálni, mint egy igazi anya.

A másik, hogy azt akarom, mi neveljük a gyereket később is, ne az ő szülei. Ha ennyire megrögzötten akarnak babázni, akkor csináljanak gyereket, de ne jöjjenek minden nap a pici után, mintha az övék lenne. Ők csak nagyszülők, a szülők mi vagyunk és pont. Ők az én érzéseimmel nem törődve minden nap idejönnek, megzavarnák a napi rutint + délután 5-kor végez a párom, átöltözik, eszik és már csörög a telefon, hogy mikor jöhetnek ma…. Aztán 7-ig itt ülnek, majd fürdetünk, etetünk és pottyanunk az ágyba mindketten… időnk se lesz így egymásra és hogy a kapcsolatunkra fog rámenni ez a mindennapos látogatás meg kikérdezés….

Teljesen azt látom rajta, hogy a szülei pártján van, mert én “soha senkitől nem fogadok el segítséget”… de azt miért nem érti meg, hogy ez nekem nem segítség, hanem nyűg? Akkor segítsenek, ha kéri valaki.. a kéretlen segítség nem segítség.

Végül elárultam neki, hogy feltettem itt egy kérdést és hogy nézze meg a válaszokat, mert rohadtul nem én vagyok az egyetlen, aki így gondolja… aztán belátta és állítólag fog beszélni velük, hogy csak heti 1x jöjjenek, hétvégén. Kíváncsi vagyok….

2022. szept. 21. 09:05
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
De hát nem is segítenek. Az, hogy ott ülnek es a bébiőrt bámulják, az miért segítség? Nem értem a ferjedet. Szerintem csak nem akar a szüleivel konfliktust. Márpedig ő most már családapa, ki kell állnia érted.
2022. szept. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a ferjedet nem is zavarja ez?
2022. szept. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

Szerinte rendben van, hogy a nyakunkon ülnek a szülei, mert ők csak segíteni jönnek… Amikor már nagyon kiborultam 1 óra veszekedés után, mondtam neki nyugodtan haza lehet költözni akkor vagy meg vágja el a köldökzsinórt a szüleivel, mert már felnőtt férfi, akinek saját családja van…. Aztán, mikor látta itt a kommenteket, akkor látta be, hogy nem helyes ilyen pici babát naponta látogatni. + hozzátettem még, hogy amúgy se a szülei szabják meg, hogy mikor jönnek látogatni….

Én nem merek beszélni a szüleivel, mert nem szeretek kertelni… hanem őszintén, nyersen megmondom, azok meg tuti megutálnak egy életre.

Azért nem segítenek, mert nincs miben. Hisz mikor jönnek nincs is mit… mert mindent megcsinálok itthon, rend van, ebéd van….

2022. szept. 21. 11:17
 20/32 anonim ***** válasza:
100%
De ha nincs miben segíteni, akkor milyen érv, hogy segíteni jönnek? Örülök, hogy a férjed kezdi belátni, hogy tiszta agyrém, ami nálatok megy. Hozzánk hetente egyszer jött após és anyós 1 órára.
2022. szept. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!