Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyós és após minden nap...

Anyós és após minden nap jönni akar amióta hazajöttünk a kórházból és látni akarja az unokát. Szóltam a férjemnek mondjon nekik valamit, hogy ne jöjjenek minden nap, de nem vezetett eredményre. Hogy oldjam ezt meg?

Figyelt kérdés

Egyébként nagyon cuki anyósom van. Mialatt kórházban voltam kitakarított itthon, amit meg is köszöntem neki 100x. De nekem ez már sok….Amióta hazajöttünk, minden nap jönni akarnak apóssal. Első héten párom volt velem itthon, de már dolgozik. Minden délután, amint hazaér a párom, már hívják is őt, hogy mikor jöjjenek…. Párszor mondta nekik, hogy “fáradtak vagyunk ne gyertek ma” erre anyósom 2 napig nem látta a kicsit és kiborult, sírt, hogy ők azért jönnek pont, mert fáradtak vagyunk és segíteni akarnak + alig várja, hogy lássa az unokáját….(ennek én örülök is, de ezt nem most kéne, amíg ilyen pici a baba) Most mondjátok meg, mit csináljak, hogy ne vesszek vele össze? Mit és hogy mondjam neki, ha már ezen sír?

Én nem akarom, hogy a gyereknevelésbe segítsenek, vagy a pelenkázásba, bármibe…. És nem is kértem, hogy segítsenek bármiben is. Én szeretném csinálni. Az én szüleimnek is megmondtam… ők fel is fogták, hogy 1 héten 1x, ha eljönnek, elég is egy ilyen pici babánál. Vagy nem tudom anyósék mit akarnak nézegetni órákat minden nap? Apósom meg úgy nézi a babakamerát, mint valami megrögzött…minden kis “nyekergésre” ugorna, mintha mi nem tudnánk ellátni a kicsit megfelelően. Anyós már kijelentette, hogy egyik nap a fürdetésnél is itt marad….



2022. szept. 20. 08:17
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező hogy vagytok azóta?
2022. nov. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 A kérdező kommentje:

A férjem mellém állt. Heti 1 látogatás lett megszabva. Az is úgy, hogy mi megyünk el és az udvaron tologatjuk babakocsiban fél vagy 1 órát. Idöjárástól függ. A séta és a friss levegö meg nem árt. Após elöször csak úgy odajött és szó szerint nyomott el a kocsitól. Visszalöktem és megmondtam neki, hogy engem senki sem tolhat el a gyermekemtöl csak maximum az apukája! Ha el akarod vinni, kérdezned kell vagy engem vagy az apukáját. Nincs olyan, hogy fogod és viszed. Akkor 2 percig durca volt, de már látta rajtam, hogy ez nagyon kikívánkozott belölem és már minden ok.

Felfogták azt is, hogy nem jó állandóan a nyakunkon lógni 0 magánéletet hagyva, ami a kicsi mellett így is nehéz. Nem is hívnak már. Párom hívja öket, ha megyünk. Akkor úgy örülnek, hogy már a kapuban várnak 😁 Jobb, ha mi megyünk, mert így addig vagyunk, ameddig akarunk és nem ülnek nálunk X ideig. Most, hogy 2 hónapos múlt a kicsi, kezdjük bevinni hozzájuk, de csak fél-1 órára. Akkor, ha senki sem köhög, náthás, csúzos stb.. megértették azt is, hogy milyen veszélyes még neki, ha sokat fogdozza mindenki össze-vissza. Ha megkérdezték, miért nem maradunk még azt válaszoltam: “Mert ö az elsö. Az ö érdekeit kell nézni, nem a sajátunkat. Mindig az övét! És nagyon kell rá vigyáznunk, föleg amíg ennyire pici.”

Jelenleg minden szuper. És nem titkolják el, ha betegek(mert ettöl is féltem). 2 hétig nem voltunk legutóbb, mert após köhögött.

És mindenben számíthatunk rájuk.

2022. nov. 14. 01:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!