Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyós és após minden nap...

Anyós és após minden nap jönni akar amióta hazajöttünk a kórházból és látni akarja az unokát. Szóltam a férjemnek mondjon nekik valamit, hogy ne jöjjenek minden nap, de nem vezetett eredményre. Hogy oldjam ezt meg?

Figyelt kérdés

Egyébként nagyon cuki anyósom van. Mialatt kórházban voltam kitakarított itthon, amit meg is köszöntem neki 100x. De nekem ez már sok….Amióta hazajöttünk, minden nap jönni akarnak apóssal. Első héten párom volt velem itthon, de már dolgozik. Minden délután, amint hazaér a párom, már hívják is őt, hogy mikor jöjjenek…. Párszor mondta nekik, hogy “fáradtak vagyunk ne gyertek ma” erre anyósom 2 napig nem látta a kicsit és kiborult, sírt, hogy ők azért jönnek pont, mert fáradtak vagyunk és segíteni akarnak + alig várja, hogy lássa az unokáját….(ennek én örülök is, de ezt nem most kéne, amíg ilyen pici a baba) Most mondjátok meg, mit csináljak, hogy ne vesszek vele össze? Mit és hogy mondjam neki, ha már ezen sír?

Én nem akarom, hogy a gyereknevelésbe segítsenek, vagy a pelenkázásba, bármibe…. És nem is kértem, hogy segítsenek bármiben is. Én szeretném csinálni. Az én szüleimnek is megmondtam… ők fel is fogták, hogy 1 héten 1x, ha eljönnek, elég is egy ilyen pici babánál. Vagy nem tudom anyósék mit akarnak nézegetni órákat minden nap? Apósom meg úgy nézi a babakamerát, mint valami megrögzött…minden kis “nyekergésre” ugorna, mintha mi nem tudnánk ellátni a kicsit megfelelően. Anyós már kijelentette, hogy egyik nap a fürdetésnél is itt marad….



2022. szept. 20. 08:17
1 2 3 4
 21/32 NTBS ***** válasza:
100%
Beszélsz velük te. A férjednek ez még időbe fog kerülni.
2022. szept. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
74%

Egyrészt tökre megértelek, első gyereknél én is hasonlóan voltam, bár nálunk nem jöttek ennyire gyakran. De később, mikor már nagyobb a gyerek óriási segítség tud lenni, szóval minél előbb kellene beszélnetek velük, ameddig még ezt türelmesen, határozottan, de szeretettel meg tudjátok tenni, ne várjatok addig, ameddig durván kiakadtok azért, mert magatokban tartottátok. Én iszonyat hálás vagyok érte, hogy vannak szerető családtagjaink, mégha ez azzal is jár, hogy bele akarnak szólni bizonyos dolgokba. Meg kellett tanulnom kezelni, és még most sem mindig egyszerű, de már sokkal jobban megy, mert közben arra gondolok, hogy szeretetből mondják, amit mondanak, vagy épp tesznek.


Tényleg a férjednek kell ezt megbeszélnie velük, mert ő a gyerekük, tőle egész máshogy fogadják el azt, amit esetleg tőled nem. Érdemes lenne találni valamilyen kompromisszumot, videót, képeket küldeni aznap, mikor nem jönnek. Elmondani, hogy a gyerekágyas időszakban hármasban szeretnétek több időt tölteni, mert szoptatni is úgy tudsz nyugodtabban, a kötődés kialakulását is ez segíti a legjobban, de hetente kétszer fél órára szívesen látjátok őket ekkor és ekkor (amikor a férjed otthon van.

2022. szept. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
23%
22-es vagyok, én a gyerek 1,5 éves korától szeretem nagyon, ha valaki tud segíteni, illetve mióta lett még egy gyerek, ez különösen így van (6 és 2 évesek). Szóval ezért tényleg érdemes óvatosan, mert most, ameddig pici, és nincs sok dolog vele, addig oké, hogy mindent megcsinálsz, de később marha jól tud jönni a segítség, és hogy ennyire közel laknak. Lesz majd, aki az oviból is elhozza esetleg, átviszik magukhoz, elmehettek férjeddel kettesben megenni egy vacsorát. Nekünk ehhez is külön szervezés kell, és max. ebéd jön össze általában, mert csak ritkán van rendszeres segítség a családból.
2022. szept. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
57%

Nekem jól esett, hogy anyu 2 hétig átjött mindennap, de nem vagyunk egyformák. Én is megtudtam volna mindent csinálni itthon, de őszintén jól esett csak babázni és pihenni, amíg ő mondjuk főzött valamit. Vagy csak átvette a babát büfizni, esetleg foglalkozott vele, amíg én napközben is aludtam egy-két órát. De ő az én anyukám, akivel nagyon jó a kapcsolatunk, aki előtt nem ciki gyengének lenni és aki előtt simán előkaptam a mellem, ha etetés volt.

Szokatlan volt, hogy hirtelen mindennap kerestek, érdeklődtek, de megértettem, hogy nem csak egy kis család született, nem csak mi lettünk anya és apa, hanem ők is nagyszülők lettek, a nagymamám dédi, a tesóm nagybácsi, stb. Átrendeződtek a viszonyok, felbojdult egy kicsit az élet (első baba a családban kb. 20 év után). Először nem értettem egyet azzal, hogy mindennap jöjjön, de jól jött ki, tényleg segítség volt, nem vendégség, meg bébiőr nézés. Nekem nem volt szívem elzárkózni és utólag azt mondom jó volt ez így. Azóta az újdonság ereje lecsengett, már nincs mindennapos látogatás, kommunikáció, de anyuék rajtra készen várják mikor szólunk, hogy jöjjenek, vagy mehetünk. Sokszor jól jön a jó viszony, úgyhogy csak finoman pattintsátok le őket! :)

Anyósom idős és nem kifejezetten érdeklődik az unokája iránt. Az első félévben kb. kétszer látta, akkor is mi mentünk és akkor is csak tisztes távolságból csodálta és engem kritizált mit miért csinálok rosszul... Megszoktam, korábban sem volt jó a kapcsolatunk, egyik fülön be, a másikon ki. Az érdeklődés teljes hiánya is rosszul tud ám esni. Nem engem szivat meg vele, a gyerek nem fogja érteni az egyik nagyi miért ilyen, a másik miért olyan. (Az én nagyszüleimnél is így volt.)

Ezt a férjednek kell kezelni, az ő szülei, de tényleg csak finoman... Azt pedig neked kell elfogadni, hogy az ő életükben is óriási dolog történt a babátok megszületésével. Össze kell csiszolódnotok, mint nagy család is.

2022. szept. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
91%
Az utolsó hozzaszolók egy dolgot nem ismernek: az erőszakos, erzelmi zsarolós nyomulast. Jól hangzik, hogy csak finoman, meg családdá alakulunk, meg atrendeződnek a viszonyok, meg össze kell csiszolódni. De a kerdező esetében nem csak arról van szó, hogy a nagyszülők cseppet túllelkesedik, de azért sokat segítenek. Hanem semmit nem csinalnak, viszont minden nap órákat ücsörögnek ott, és meg vannak róla győződve, hogy segitenek, ha szolnak nekik, hogy ez sok, akkor hisztiznek es stresszelnek mindenkit, és a legrosszabb, hogy a kerdező ferje túl gyáva rajuk szólni. Ez egy olyan pillanat, amikor erélyesen kell fellepni, mert a pofátlanok nem ertenek a kis finom utalgatásokból. Örüljetek, hogy nem ismeritek az olyan nagyszülőt, aki gyakorlatilag félrelök, hogy ő, ő, ő vehesse kezbe a gyereket, akinek egyrészt fertőzést ad át, masrészt nem úgy fogja a feszes izomzatú gyereket, ahogy kell, es a gyerek persze ordít, akkor a nagyszülő meg van sértődve a másfel hetes babára, hogy biztos nem szereti őt, es sírva fakad... ne is tudjátok meg, hogy ez milyen.
2022. szept. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
17%

25# Éppen azt írtam, hogy ezt is meg kell tanulni kezelni. A férjnek, mert az ő szülei. És anyóséknak is meg kell tanulni kezelni a kialakult új helyzetet. Összecsiszolódás. Ez nem azt jelenti, hogy mindent engedni kell, de azt sem, hogy semmit. Határokat kell szabni tisztelettel, szeretettel, kompromisszumokat kötni. Ha nem megy, akkor lehet mégegyet hátralépni.

Attól még, hogy most túlbuzgók, az nem jelenti azt, hogy 3 hónap múlva is azok lesznek és azt sem, hogy el kell ásni a kapcsolatot velük. A kérdező férjének kéne a sarkára állni és itt a legnagyobb gondot én nem a nagyszülők viselkedésében látom, hanem abban, hogy a kérdező és a férje között nincs egyetértés, a férj nem tudja a szülei előtt érvényesíteni a kis családja kérését.

Anyósom goromba, mindenbe beleköt, állandóan kritizál és észre sem veszi milyen mélyre szúrkálja bennem a késeket. Ha a férjem nem állna minden egyes helyzetben mellém és állítaná le az anyját, már az első közös évünktől felé sem néznék (8 éve vagyunk együtt) és a férjemmel is rányomná valószínű a kapcsolatunkra a bélyegét a helyzet. A stílusa konstans ugyanolyan, nem változott azzal sem, hogy unokája született. Amiért nem csinálok ebből nagy ügyet az az, hogy a férjem kezelgeti, terelgeti, kordában tartja. És igaz, ezt a nagyszülő típust nem ismerem. De azt igen, ahol szinte egyáltalán nincs kapcsolat/érdeklődés és hidd el ez sem jó. Nem ez kéne, hogy a cél legyen. 24 voltam

2022. szept. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%
22-es vagyok, én ismerem ezt a típust, és volt is nálunk sértődés az első gyereknél. Fél évig szinte semmit nem beszéltünk (nem miattam), aztán ment ugyanúgy a belebeszélés, mint előtte. Viszont nekünk is meg kellett tanulnunk, hogy mit fogunk tenni akkor, amikor épp határt lépnek át, határozottan, de szeretettel. Ha tényleg közös a célunk (jelen esetben az, hogy az unokának jó legyen, és köztünk is jó legyen a viszony) akkor ez sikerülni szokott. Szokott még lenni sértődés persze, de sokkal kevesebb.
2022. szept. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
84%
Ne legyen igazam, de az ilyen tipus minden jobban tud és meg is mondja
2022. szept. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 Wycara válasza:
90%
Ettől a szitutól én is rettegek, már most szóba hozzák a dolgot, mármint, hogy mennyire várják az unokát. De közbe olyan megnyilvánulásaik vannak, amikkel nem tudok azonosulni. Pl, hogy majd mindent megengednek majd a gyereknek. Alapvetően annyira más a világnézetük, hogy nem tudok velük sokszor azonosulni és a mai világ se tud, nem lennének jó hatással a gyerekre. Színesíti a képet egy sérült testvér, aki pl nagyon nem higiénikus, összefogdos mindent is a házban, sokszor szó szerint szaros kézzel. Megmondtam a férjemnek, hogy leglább 100+km távolságra veszünk házat.
2022. szept. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%
23# és ez csak akkor működik ,ha az elején nem hagyják odajutni a saját gyerekèhez? Nagyon utálom ezt ,hogy ha nem engeded oda az elején ,akkor majd ne akard, hogy vigyázzon rá később. Ez annyira szánalmas. Ez az anyós részéről érzelmi terror. Hányinger...elhiszem h örül, de nehogy már mindnap ott keljen lennie , különben ugrott a segítség később.
2022. szept. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!