Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan reagáltál volna, ha...

Hogyan reagáltál volna, ha ilyet mondott volna az óvónő nektek, rólatok?

Figyelt kérdés
A lányom egyik óvónője anno nekem is az óvónénim volt. Jó emlékeim vannak róla, kedveltem őt és örültem, hogy a lányomnak is ő lesz. Ő most középsős. Ma délután azt mondta nekem az óvónéni, hogy meglepi, hogy egy olyan rossz gyereknek, mint amilyen én voltam, egy olyan kedves, édes kislánya lett mint amilyen a lányom. Ledöbbentem. Kérdeztem, hogy mégis mi volt bennem a rossz, mire azt mondta, hogy akkor is ilyen sértődékeny voltam, verekedős, magamnak való, de ezt nem sértésnek szánta, aztán visszament a terembe. Őszintén szólva sírni lenne kedvem. Nagyon nem volt könnyű a gyerekkorom, mert egy nagyon gonosz, erőszakos, nárcisztikus apa nevelt fel, felnőttként évekig jártam terápiára. Nem tudom mondjak e erre valamit, de ez most tényleg fájt.
2022. nov. 8. 17:02
1 2 3 4
 31/38 Derjaderja ***** válasza:
0%

25. Sosem néztem még Netflixet, igaz, egyszer tervezünk rá előfizetni, de komolyan, hogy jön ez ide?


Teljesen jól el lehet vinni a gyereket egy olyan nevelőtől, aki ekkora pedagógiai antitalentum és páros lábbal gázol mások személyes terébe, és minden oka és joga megvan a kérdezőnek, hogy egy ilyen személyeskedő, tapintatlan kommunikáció mellett kellemetlenül érezze magát, de teljesen értem a nekem adott válaszod stílusa alapján, hogy mért nem érted. Ez van.

2022. nov. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem meg egy kicsit túl érzékeny az aki emiatt kibukik, vagy ezen felháborodik. Dehát nem vagyunk egyformák.
2022. nov. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 Derjaderja ***** válasza:
19%

Én azt gondolom, hogy egyrészt nem voltunk ott, nem láttuk magát a metakommunikációt.

Másrészt szerintem így nem szokás másokkal viselkedni, nem illik egyszerűen. Felsőbbséges is ez a magatartás, olvasd el: elmondta a mondandóját, majd otthagyta a másikat.

El tudom képzelni egy teljesen más kontextusban ilyen tartalmú közléseket, pl egy fogadóórán vagy egy valamilyen célú beszélgetésben, udvariasan elmondva, hogy úgy látom a gyereke más személyiség lehet, meghallgatva az anya véleményét stb.

Szerintem a felnőttek között nem szokás így minősíteni és ilyen jelzőket közölni a másikkal, nem mond ilyet az embernek a fodrász, a szomszéd stb. Legalábbis én nem találkoztam ilyennel eddig, vagy ha igen, akkor azok ilyen minősítgetős emberek, akiket mindenki kerül.

Harmadrészt külön szomorú, hogy óvónőnek ennyi legyen egy gyerek: "rossz, agresszív, sértődékeny" - én ezt nem tudom elfogadni. Nálunk nem hívunk rossznak soha egy gyereket, a gyerekek sem hívhatják így egymást, ha valahonnan előkérdezi a lányom, elmondom, hogy ők nagyon jó gyerekek, rossznak azt nevezzük, aki komolyan megkárosít valakit, lop, csal, gyilkol. A gyerek legfeljebb épp engedetlenkedik vagy nyűgös vagy csibész.

Mondjuk jó hogy az óvónő 3 évig nem is gondol utána, mi okból problémás egy gyerek, akinek a problémasságára mellesleg évtizedek múlva is emlékszik.

Negyedrészt engem továbbra is zavar ez a szerepek összemosása, en is láttam beteget, hozzátartozót így és úgy is viselkedni, eszembe nem jutna a másikat nekiállni utólag kéretlenül sértegetni, hogy ő pl milyen "hisztis beteg" volt.

Én nem írtam, hogy fel kell háborodni, sem azt hogy bele kellene halni, de tartom azt, hogy ez nem szép, sőt nagyon nem szép kommunikáció, számomra a bizalmat örökre aláásó

szakemberi tartalommal.

Ha valakinek ez oke, az furcsa. Ha nem oké, de egye fene, gyorsan túlteszi magát, azzal is tudok azonosulni, de én magam nem így szoktam lenni az ilyen módon megnyilvánuló emberekkel. Hogy kinek és hova túl vagy nem túl, erre nem tudok mit mondani, ez nem jó hozzáállás szerintem, ahogy fentebb írtam. Mert ha esetleg vki "túl" érzèkeny, akkor jól van az úgy, ha megbántják?

2022. nov. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
90%
Írhatsz kisregényt, és érvelhetsz napestig is, de szerintem ez akkor is a dolognak az erős túlreagálása. Az hogy a kérdezőnek ennyitől sírni lenne kedve, számomra egyértelműen túl erős reakció. De még egyszer, nem vagyunk egyformák. Nekem ez bőven belefér, de megértem ha valaki máshogy áll a dologhoz, csak számomra feleslegesnek tűnik ilyeneken rágódni.
2022. nov. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 Derjaderja ***** válasza:
19%

Eszemben sincs napestig érvelni, vagy kisregényt írni, leírtam a véleményemet, ahogy mások, felettem a "kezeltesdmagad" sem volt rövidebb, nem mintha ez baj lenne.

Azért írtam részletesebben, mert azt hittem beszélgetünk, nézetet cserélünk.

2022. nov. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim válasza:
22%
Nekem anyám mondta, hogy spermaként kicsit keserű voltam. Ezt most mondta 20 éves vagyok van 3 gyerekem család kocsi minden, nagyon mélyen érintett. Azóta nem alszok. A spermakori énemre, hogy mondhatott ilyen rosszat?? Nem alszok soha azóta. Átérzem a helyzeted.
2022. nov. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
34%
Én tanárként valamennyire megértem a kérdező felháborodását. És nem feltétlenül saját maga, hanem a gyermeke miatt. Amit mindig el kell kerülnünk pedagógusként, az a beskatulyázás. Soha NEM a gyerek rossz, hanem mindig csak az, amit csinál. Nem mondjuk egy gyereknek, hogy te rossz gyerek vagy, mert ezzel csak beskatulyázzuk, és pont ezzel erősítjük a helytelen viselkedést. És végképp nem csinálunk olyat sem, hogy szülő, testvér, unokatestvér alapján ítéljük meg a gyereket. Az óvónéninek itt gyakorlatilag úgy állt hozzá a kérdező gyerekéhez, hogy biztosan rossz gyerek, mert az anyja is az volt. Még szerencse, hogy sikerült ezen a téves prekoncepcióján változtatnia, mert különben simán beskatulyázta volna a gyereket rossznak.
2022. nov. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
48%

Ismerek óvónőt, német nemzetiségi óvódában dolgozik több, mint 30 éve.


Óvódásai szeretik, jól is csinálja, van hozzá érzéke! Tanítónőnek alkalmatlan lenne, tanárnőnek meg 200%-ban.



(Ismerem közelebbről, képmuató hárpia, lánya lelépett Wales-be.)

Az óvónők 90%-a ilyen.

2023. máj. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!