Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan reagáltál volna, ha...

Hogyan reagáltál volna, ha ilyet mondott volna az óvónő nektek, rólatok?

Figyelt kérdés
A lányom egyik óvónője anno nekem is az óvónénim volt. Jó emlékeim vannak róla, kedveltem őt és örültem, hogy a lányomnak is ő lesz. Ő most középsős. Ma délután azt mondta nekem az óvónéni, hogy meglepi, hogy egy olyan rossz gyereknek, mint amilyen én voltam, egy olyan kedves, édes kislánya lett mint amilyen a lányom. Ledöbbentem. Kérdeztem, hogy mégis mi volt bennem a rossz, mire azt mondta, hogy akkor is ilyen sértődékeny voltam, verekedős, magamnak való, de ezt nem sértésnek szánta, aztán visszament a terembe. Őszintén szólva sírni lenne kedvem. Nagyon nem volt könnyű a gyerekkorom, mert egy nagyon gonosz, erőszakos, nárcisztikus apa nevelt fel, felnőttként évekig jártam terápiára. Nem tudom mondjak e erre valamit, de ez most tényleg fájt.
2022. nov. 8. 17:02
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy áldozat voltál, még lehettél rossz gyerek. Sőt, valószínűleg azért voltál rossz gyerek, mert áldozat voltál.

Nem kell ezt túlagyalnod vagy most rosszul érezned magad az óvónéni véleménye miatt.

2022. nov. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
70%
Az én óvónőm pontosan ezt mondaná ha a lányom is az ő csoportjába járna, rossz és irritáló gyerek voltam, hiperaktív, fegyelmezetlen, a lányom pedig egy igazi angyal akire szó szerint azt mondják mindig hogy bárcsak minden gyerek ilyen lenne, sosincs vele gond. De ki a francot érdekel milyen voltam 25 éve lol, nekem is megvoltak a traumáim, szintén erőszakos apa nevelt fel. Amit lehetett feldolgoztam és abszolút nem érdekel, hogy ki mit gondol rólam, sem most, de főleg nem ovis koromból. Te viszont a sértődékenységeden dolgozhatnál, mert úgy tűnik a mai napig egy nebántsvirág vagy, én tuti jót röhögök ezen ha nekem mondja az óvónő és rohadt büszke lennék a gyerekemre.
2022. nov. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 Derjaderja ***** válasza:
29%

Engem nagyon zavarna ez a helyzet, nem az hogy az óvónő szerint "rossz gyerek" voltam, bár az is kiakasztó, ha egy pedagógus így áll hozzá a gyerekekhez, és eddig jut a megértésükben, hanem az, hogy a szülő-pedagógus kapcsolat az jellegében egy konzultációs mellérendelő, felnőtt-felnőtt kapcsolat.

Az hogy egy ilyen patriarchàlis jellegű közlést tett, szintén nem kelti finomlelkű ember benyomását. Illetlenül viselkedett, belecsúszott egy felérendelt helyzetbe, ráadásul még rátett egy lapáttal, amikor látta hogy kellemetlen Neked.

Ez az a tipikus elefánt a porcelánboltban eset, mint aki mondjuk a menyasszonyát épp bemutató fiatal rokonáról nekiáll ciki sztorikat mesélni.

Én pl az évtizeddel fiatalabb unokatesóimrq vigyáztam kamasz koromban a csakádi telken, mégsem kezdek el a 25 éves anyuka unokahúgommal így megnyilvánulni, hiába emlékszem erre-arra, őt már egy másik felnőtt embernek tartom, akiről csak olyan dolgokat hozok szóba, amit aktuálisan elmesélt vagy az aktuális helyzet hozza. Meg családban egy-egy kedves anekdota amúgy oké az erintett folyamatos figyelése esetén, h nem kellemetlen-e.


Ezt az óvónőt én igyekeznék a továbbiakban kerülni, lehetőség szerint vhogy diszkréten elvinném a csoportjából a gyereket. Így nem lehet lenni még 3 évet, és igen, én is kiakadnék rá és többet nem tudnám biztonságosnak érezni vele a kapcsolatot.

2022. nov. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 Derjaderja ***** válasza:
29%

Még annyi, hogy azt, amikor vkit megbántunk, akár akaratlanul, aztàn sértődékenynek/hisztisnek/nebáncsvirágnak titulálva megalázzuk, mert megbántottuk, érzelmi bántalmazásnak hívják.


Aki bántalmazó, erőszakos kapcsolatban volt gyerek, vagy tapasztalt ilyet, az mindig is jó eséllyel bereagál erre. A pszichológus nem fog és nem is akar ezen változtatni, sőt, ő direkt előhozná, hogy mért fáj neki a helyzet, és érvényesítené, visszaigazolná a páciens érzéseit.

2022. nov. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
77%
Utolsó, te kezeltesd magadat szerintem, már bocsi 😂😂😂😂 Elvinni a gyereket a csoportból egy ilyenért, úristen, szerintem túl sok Netflixet nézel 😂 Engem vertek gyerekként, nem is akárhogy és pontosan tudom, hogy nagyrészben emiatt egy nagyon rossz gyerek voltam, nehezen kezelhető, a pedagógusok réme fajta. Ezt bárki mondhatja a szemembe is, teljesen egyetértek vele holott akkoriban gyerekként kikértem magamnak. Nyilván az óvónő is ember, neki is könnyebb a “jó” gyerekekkel, de hadd engedje már meg magának, hogy számontartsa a nem angyalka természetűeket is, nyilván ugyanúgy viselkedett a kérdezővel is mint bármelyik másik gyerekkel, ha a saját gyerekét is szívesen vitte hozzá. Na az én óvónőm egy ordas bunkó paraszt volt velem például, soha semmilyen körülmények közt nem vinném hozzá a saját gyerekemet, de még amikor meghallottam, hogy a gyerekem óvónőjét ugyanúgy hívják mint őt akkor is kirázott a hideg. A kérdező meg ha ilyen háttérből jön, akkor legyen büszke arra, hogy a saját gyerekének már sokkal jobb, hogy a saját gyereke nem küzd olyan problémákkal mint ő és nem az oviban adja ki az otthoni feszkót mert pokollá teszik az életét a saját szülei. Az meg kit izgat milyennek látták a kérdezőt anno 3-5 évesként úristen, nem azt mesélte el neki az óvónő, hogy bepisilt állandóan meg egyszer be is fosott és toporzékolva őrjöngött fél napot mert igen, az megalázó, hanem azt hogy érzékeny volt és zárkózott, van ilyen, főleg ha otthon problémák vannak, csak anno nem igen foglalkoztak ennek a miértjeivel, de pl nálunk most emeltek ki egy testvérpárt a családjukból mert az oviban felkeltette a figyelmet az állatias viselkedésük és kiderült, hogy gondok vannak, már más a rendszer mint régen. Viszont hihetetlen hogy milyen irányba tart ez a világ, kb egy légy nekimegy és van aki arra is megsértődik, majd beledöglik. Elvinni a gyereket a csoportból, szerintem is jobb megoldás ide-oda rángatni, kiemelni a közegéből mert anyu megsértődött mert az évtizedekkel azelőtti énjét körbeírták, anyám borogass…
2022. nov. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
100%
Tehát te is elismered, hogy problémás gyerekkorod volt, tehát valószínűleg sokszor problémásan is viselkedtél, nem voltál egy vidám, kedves, cserfes kislány. Ami nem a te hibád, de attól még tény. Ő így emlékszik rád, ezt megemlítette. Nálunk épp ellenkezőleg van, én voltam a csendes, szerény kislány, a lányom meg a tornádó. Engem nem zavart, ha az óvónők vagy a tanítónők felhozták, hogy a lányom néha kicsit sok. Én is tudom, hogy milyen.
2022. nov. 9. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
18%
Teljesen át tudom ezt érezni. Megbélyegezve érzed magad pedig, ha tudták volna, hogy miért vagy olyan amilyen nem skatulyáztak volna be rossz gyerekként.
2022. nov. 9. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
26%
27, teljesen mindegy az ok, ha valóban ilyen gyerek volt.
2022. nov. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
80%

Ha be lett volna skatulyázva, akkor nem ehhez az óvónőhöz adja a gyerekét, és nem így írt volba róla.

Annak ellenére h az óvónő szerint "rossz gyerek" volt, mégis jól bánhatott a kérdezővel ha

". Jó emlékeim vannak róla, kedveltem őt és örültem, hogy a lányomnak is ő lesz." így nyilatkozik róla

2022. nov. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
78%

Figyelj, szerintem felesleges megbántódnod. Jelezte, hogy problémásabb gyerek voltál, és amit leírsz a gyerekkorodról, az lenne a csoda, ha nem lettél volna az. Inkább örülj annak, amit a kislányodról mondott, mert ez azt jelenti, hogy neki otthon is sikerül megfelelő körülményeket biztosítanod, hogy te meg az apukája nem olyan szülők vagytok, mint a te apád volt. Az óvónénid lehet, nem tudta, milyen körülmények közt nevelkedtél, vagy már elfelejtette - de ez mindenképpen a múlt, inkább legyél büszke arra, hogy magad mögött hagytad, kimásztál belőle, és a kislányod a bizonyíték, hogy te jobb ember lettél.

Ha legközelebb beszélsz az óvónénivel, talán megemlítheted, hogy okkal voltál olyan, amilyen, ha esetleg nem tudná.

2022. nov. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!