Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan reagáltál volna, ha...

Hogyan reagáltál volna, ha ilyet mondott volna az óvónő nektek, rólatok?

Figyelt kérdés
A lányom egyik óvónője anno nekem is az óvónénim volt. Jó emlékeim vannak róla, kedveltem őt és örültem, hogy a lányomnak is ő lesz. Ő most középsős. Ma délután azt mondta nekem az óvónéni, hogy meglepi, hogy egy olyan rossz gyereknek, mint amilyen én voltam, egy olyan kedves, édes kislánya lett mint amilyen a lányom. Ledöbbentem. Kérdeztem, hogy mégis mi volt bennem a rossz, mire azt mondta, hogy akkor is ilyen sértődékeny voltam, verekedős, magamnak való, de ezt nem sértésnek szánta, aztán visszament a terembe. Őszintén szólva sírni lenne kedvem. Nagyon nem volt könnyű a gyerekkorom, mert egy nagyon gonosz, erőszakos, nárcisztikus apa nevelt fel, felnőttként évekig jártam terápiára. Nem tudom mondjak e erre valamit, de ez most tényleg fájt.
2022. nov. 8. 17:02
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
82%
Ha fordítva lett volna, jobban érdekelne (mármint hogyha a gyerekemről mondta volna ezt).
2022. nov. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
93%
Lehet, fordítva vagyok bekötve, de én még örültem is volna neki :D Ha viszont a gyerekemről mondana ilyet, akkor aggasztana, hogy vele vajon hogy viselkedik bent. Mivel neked jók róla az emlékeid, ezért jó pedagógus lehet, ha ebből a véleményéből te gyerekként semmit nem érzékeltél, nem befolyásolja ez ezekszerint nála, hogy mennyi türelme van egy gyerekhez, hogyan viszonyul hozzá. Szóval én még örülnék is neki. De nem vagyunk egyformák, rajtad valami miatt benyomott egy gombot ez a megjegyzés, de a rossz érzést okozó gondolat a te fejedben van. Ha egy ilyen kvázi távoli valaki ezt be tudja indítani, akkor valószínűleg a közeli szeretteid is képesek erre, vagy akár a munkatársak, így érdemes lehet még ezen dolgoznod. Ez egy jó lehetőség erre, hogy ne valaki közelivel vessz össze valami hasonló miatt.
2022. nov. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
88%

Hát ha ezen sírni akarsz, akkor jelentkezz be a terapeutádhoz megint.

Egyrészt óvónéni konkrétan megdícsérte a gyerekedet, megdicsérte a gyereknevelési képességeidet.

Másrészt lehet, hogy rosszul emlékszik, nem is voltál rossz. De ha az is voltál, volt rá okod, apád mellett felnőni nem lehetett egyszerű.

Abban meg aztán pláne igaza van, hogy a mostani reakciód sem volt okés, bár a fájdalmat összekeveri a sértődéssel.

2022. nov. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
57%

Emiatt érzed rosszul magad?

1. Ki ez a nő? Miért is kéne adnod a véleményére?

2. Kit nem szarja le a véleményét?

3. Simán lehet h viccből mondta. Lehet h szerettél rosszalkodni és nem emlékszel rá.

4. Kezeltesd magad

2022. nov. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
88%
Ha ilyen nehéz gyerekkorod volt, lehet, hogy valóban olyan voltál, amilyennek leírt. Ennek ellenére neked jó emlékeid vannak róla, kedves lehetett veled, akkor biztosan nagyon jó óvónéni. A lányod jó kezekben van, örülj neki és annak, hogy már sínen vagy.
2022. nov. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
67%
Na és ezzel konkrétan mi a probléma?
2022. nov. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
21%
Nem izgatna,mert tényleg rossz gyerek voltam🤣 persze furcsállom, hogy ezt mondja nekem,mert ilyet nem illik a másiknak megmondani akkor sem ha igaz,de nem sértődnék meg.
2022. nov. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
86%
Úgy tűnik, azóta sem nőtted ki.
2022. nov. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
100%

Én jót nevettem volna rajta.😅 De na én tényleg rossz gyerek voltam.

Sajnos 😕

Persze azóta benőtt a fejem lágya.

Remélem 😁

Nem igazán vettem volna fel. Egy óvodai dologról beszélünk. Ne hogy már ez felkavarjon ,mert akkor ott komolyabb gondok vannak. És ezt nem sèrtèsnek számom!

Ne foglalkozz vele.

2022. nov. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 A kérdező kommentje:
A gyerekem a mindenem és mindent megteszek, hogy boldog legyen és soha de soha ne legyek olyan, mint az apám. Azért esett rosszul, mert áldozat voltam és nem rossz gyerek. Nem agyalok ezen minden nap, csak hirtelen a semmiből egy ilyen megjegyzés meglepett és tényleg fájt. Ha van bárki köztetek, aki tényleg átélt hasonlót, az tudja hogy sajnos nincs az a terápia, ami mindent rendbe tud hozni. Mindegy, így jártam. Köszönöm a válaszokat.
2022. nov. 8. 20:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!